Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2048 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

marki.d
12.06.2019 4 z 5

Tentokrát jsem se nemohla nějak začíst. Knížka měla sice spád a téma taky nebylo úplně špatné, ale nic, z čeho bych si sedla na zadek. Možná jsem po ní jen sáhla v nevhodnou dobu :)

tanjaj
10.06.2019 3 z 5

Začátek knihy byl pro mne až moc zdlouhavý a nudný, ale postupně se napětí stupňovalo až do konečného vyvrcholení Happy Endem. S chutí jdu do dalšího pokračování!

Kalima206
07.06.2019 5 z 5

Absolutně NIKDY nepíšu komentář na knihu, dokud ji nemám dočtenou a nehodlám ji odložit. Každopádně

tohle!!! je prostě.
Líbí se mi krátké kapitoly, podle mě přidávají na dramatičnosti příběhu. Na mě jsou až moc ty brutální úryvky, ale zase chápu, že to k tomu prostě patří, ale teda myslím, že u této knihy snad ani nedýchám a nejradši bych si našla, jak to celé skončí, jenže mi k srdci přirostly hlavní hrdinky, včetně svérázné vyšetřovatelky Kim a tak budu muset tuhle knihu asi opravdu dočíst, ale teda to jsou nervy!!!!

Allys
04.06.2019 5 z 5

Ďalší skvelý príbeh od A. Marsons. Tá voľba pred ktorú sú rodičia postavení ma dostala. Autorka má skvelý štýl písania a dokáže do hĺbky vykresliť charaktery zúčastnených postáv bez zbytočného balastu okolo. Kniha bola plná napätia a strachu od začiatku do konca.

Světluška4
30.05.2019 5 z 5

Napínavé, nepředvidalené prostě úžasné.

Danilla
28.05.2019 5 z 5

Velmi napínavá kniha, která chytla hned na začátku a do konce nepustila. A konec, ten byl naprosto úžasný. Mám ráda knihy této autorky.

the_res13
24.05.2019 5 z 5

Skvělý příběh, čtivé, plné zvratů....jen bohužel občas trochu předvídatelné

Samema
22.05.2019 5 z 5

Super,super,super miluju knihy této autorky :-D

Zuzvil
17.05.2019 4 z 5

4,5* - Kniha od knihy se mi líbí víc a víc, tento třetí díl ze série s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou mě oslovil velmi, četl se skvěle, odsýpalo to, délka kapitol akorát, postavy skvěle vykreslené. Za mě jedna velká spokojenost. V knihách této autorky se mi vždy líbí, a osloví mě, že Kim řeší vždy jakoby "hlavní" případ - jasná hlavní dějová linka a pak ještě takový vždy "druhý", menší, který jen tak jakoby dořešuje nebo rozklíčovává, to se mi líbí moc. Už teď se těším na další díl a určitě doporučuji k přečtení.

sachista
12.05.2019 5 z 5

Nedočetl jsem druhý díl série s Kim Stone, jelikož odmítám číst krimi, kde chybí základní zápletka-oběť-napínavé vyšetřování-vrah neznámý až do konce. Navzdory tomu jsem dal šanci dalšímu dílu série, protože Němý křik mě strhnul. Tichá modlitba mě emocionálně silně zasáhla, udivuje mě, že ji napsala žena, protože některé pasáže jsou mimořádně kruté a nemilosrdné. Zpočátku jsem byl zase téměř zklamaný, že jsou čtenáři dost poodkryty karty, naštěstí však ne úplně všechny a napětí je strhující až do samotného závěru. Po slabé dvojce tedy velmi silná trojka a již pokukuji po dalším díle. Výborný čtenářský zážitek, byť citlivější čtenáři mohou být dost otřeseni.

Puntíkatýhrnek
10.05.2019 4 z 5

Není to špatné...ale už od druhé knihy mám pocit, že autorka má problém s motivem. Prostě jsem to nepochopila, a zůstalo mi spousta "Proč"...a trošku mě to mrzí, protože celou dobu je kniha napínavá, ale to rozuzlení, za mě, trochu pokulhává. Řekla bych, že první díl byl nejlepší.

Lenoulinka
08.05.2019 2 z 5

Po delší době jsem sáhla po dalším případu Kim a dala ji šanci, přestože to po mě není takové wau.. Četlo se mi to o hodné lépe než předchozí, ale rozhodně jsem si ze zápletky nesedla na zadek.. Holčičky se ztratily. Pak se po nich 300 stran "usilovně" pátrá a ten zbytek je rádoby akce. A ještě musím dodat, že Kim je svým chováním pro mě naprosto příšerná... Jako šéfku bych ji nesnesla.

Jaruš7
07.05.2019 4 z 5

Ďábelská, mučivě psaná " dražba života".
Ženský prvek ovládající hrací pole.
Velmi palčivé téma, emočně výstižné, čtivé dílo, ale 1* mínus za předlouhé přípravy, bezbřehé sliby, policejní akce beze zbraní, slabá akceschopnost.
Citace :" Skutečný strach neponechává prostor pro žádnou jinou emocí."
" Ztráta sváděla boj se zradou, přátelství s prioritou, přežití s čestností."
Autorka krutého, ženského pohledu na nebezpečí.

AkiKagami
05.05.2019 5 z 5

Další úžasný případ Kim Stoneové a jejího týmu. Další prvky psychologie. Jak jeden únos dokáže rozházet přátelství dvou rodin. Dost krutá hra. Tuto knihu jsem teď četla po 2x a mohu říci, že mi trvalo skoro do konce stran, kdo byl hlavou těch únosů. Sice chápu, že se báli o své dítě, ale být stále zavřen doma taky není dobré. Na nějaké úryvky jsem si pamatovala, na něco ne. Příběh má spád a je tu už od začátku akce i napětí. Prostě úžasné. Od Angely nelze nic vytknout, jak píše suprově. Ráda od ní čtu knížky. :)

veveronka
04.05.2019 4 z 5

Kniha vypravi o dvou rodinach,ktere bojuji za sve deti.Ukazuje jak jsou nekteri falesni,ale co bysme pro sve deti neudelali

Nunynka
03.05.2019 5 z 5

Třetí a zatím nejlepší kniha od autorky. Děj byl napínavý od začátku do konce. I když tam nebylo tolik akce. A když už nějaká byla,tak Kim samozřejmě vyšla jako vítěz. Vzhledem k tomu,že sama mám dvě děti,měla jsem z námětu knihy strach. Ale děj byl opravdu tak napínavý,že jsem četla a četla a najednou byl konec. Ani jsem se nestihla pořádně zamyslet nad tou hrůzou rodičů.

Aliii
28.04.2019 4 z 5

Trochu pomalejší rozjezd, pak už to byla napínavá četba, jako obvykle. Kim Stone je sázka na jistotu.

ivoiro
26.04.2019 5 z 5

Úžasná kniha mě držela a nepustila. Tohle je třetí kniha z této série a dle mého názoru, zatím, suverénně nejlepší. Kdyby to šlo, tak těch hvězd dám i víc.

jittik
17.04.2019 5 z 5

Wau!! Asi nejlepší ze série "zatím "
Opravdu drsné, už jen tím, že se jedná i děti. Perfektně napsané, až do poslední stránky

Mája777
13.04.2019 5 z 5

Také skvělá kniha. Nemohla jsem se odtrhnout.