Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2047 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

michaela3196
22.09.2021 5 z 5

Úžasné jako vždy. Napínavé až do konce. Už se těším na další knížku.

petraj30
16.09.2021 5 z 5

No, to byl tedy zážitek. Pořád to ještě zpracovávám. Bože! Raději víc krve než tohle.
Nemyslím si, že jsem nějaká cíťa, ale jelikož jsem rodič, tak se na to právě dívám hlavně z tohoto pohledu. Něco takového si v reálném životě nedovedu představit, i když vím, že je to aktuální téma.
Tuto knihu jsem hltala od první do poslední stránky a modlila se, aby to dobře dopadlo. Uf... Bylo to prostě vynikající a opět lepší, než minulý díl.
Kim Stoneová mi svým charakterem ze začátku připomínala Eriku Fosterovou, a i když si obě získaly mé vřelé sympatie, Kim Stoneová je ještě o příčku výš.
Těším se na další díl, ale jestli to takhle půjde dál, tak začnu brát prášky na tlak:-):-)

March
27.08.2021 4 z 5

Série mě baví, Kim mě baví, její tým mě baví, zápletky mě baví, rozuzlení mě baví.
Není co by mě nebavilo, takže vřele doporučuji.

VerczaV
16.08.2021 4 z 5

Příběh se mi líbil, byla jsem ráda, že si spisovatelka odpustila velké násilí a pod. na dětech.

baji42
02.08.2021 2 z 5

Téma únosu dětí je hodně děsivé. Kniha má spád, je napínavá. Ale ten závěr? To mělo být co? Pachatel byl odhalen nějakým osvícením vyšetřovatelky Kim, která je tu jako ženská podoba podobného nadčlověka Jeffersona Wintera.

Maus
01.08.2021 5 z 5

Tenhle díl byl ještě lepší, jak ty dva předchozí... Krásné.

boruf
23.07.2021 4 z 5

Prozatím nejlepší kniha ze série o Kim. Doslova jsem se od ní nemohl odtrhnout, dokud jsem ji celou nedočetl.

Makůvka
22.07.2021 5 z 5

Třetí kniha ze série a zatím fakt dobrý. I když téma únos dětí a násilí na nich, je smutné a bolestivé.
Líbí se mi, jak má autorka promyšlený a propracovaný děj. I Kim jsem si oblíbila, sice je tvrdá, nepřístupná a občas protivná, ale taková vyšetřovatelka musí být.

renne
15.07.2021 5 z 5

Po delší době jsem se vrátila k této sérii. Opět jako předcházející knihy i tato je skvělá. Člověk doslova hltal další kapitoly. Doporučuji

dlabikk
02.07.2021 5 z 5

Nelze než opět napsat, že to bylo vynikající počtení a napínavé až do konce.

Kami33
22.06.2021 5 z 5

Tak to vypadá, že na knížky paní Marsons jsou dva různé pohledy. Část čtenářů její knihy miluje (Kim jim přijde zajímavá a děj napínavý) a části lezou na nervy (Kim jim je protivná a děj nic zvláštního).
Já se jednoznačně řadím do první skupiny. Tento díl se mi moc líbil a hned se přesouvám k dalšímu.

kap66
16.05.2021 2 z 5

(SPOILER) To je na pováženou: hodnocení 93%, od 19 mých oblíbených – většinou ve čtení detektivek zběhlých - průměr přes 4 a půl hvězdy. A já to tam nevidím, už potřetí. Zřejmě mezi mnou a Angelou Marsons nefunguje chemie či co; měla bych to ale odůvodnit seriózně, uznávám.
Vadí mi ploché postavy. Ty na straně spravedlnosti prezentované zejména Kim, jejíž tvrdost dokládá autorka (kromě fyzických výkonů mimo lidské limity) slovy „utrhla se“, „zlostně na něho pohlédla“, „zuřivý hněv“, „důvěrně známá zlost“, „odsekla“, „vztekala se“; tvrdost zaměněná s protivností. Postavy na opačné straně jsou přímo dvojrozměrné, fungovat mohou jen na papíře. Děj: další klišé, všechno (vyšetřování, záchrana) probíhá na poslední chvíli. A poslední věc, pro mě zásadní: umělé, nepřirozené dialogy, které podpořil i překlad („Nejsem kurva hrubý.“).
Angela Marsons mi poskytla slova, kterými nechtěně vystihla můj pohled na celou knížku: „Ta slova zněla příliš nuceně. Včetně bezohledného tónu přidaného kvůli efektu.“ Nucenost a vše na efekt; bohužel s autorkou končím.

evvva
21.03.2021 5 z 5

Angelo,Angelo...co mi to děláš, jako jsem byla z první Kim v rozpacích, jako jsem druhou chválila,tak teď smekám a budu ještě chvíli vstřebávat...tohle se povedlo.Dokonalé,mrazivé,tenhle díl vás nepustí,protože hrozně moc potřebujete vědět jak tohle k....dopadne. Závěr překvapivý, tak,že musí s každou "citlivkou" pohnout, zachvět,zacloumat....to podle toho,jak moc velká citlivka jste.

felia
19.03.2021 odpad!

Tuto autorku mi doporučila kamarádka. Zvládl jsem první tři knihy a padá na mě smutek. Další číst nebudu. Preferuji detektivky od autorů, kteří mají smysl pro humor (z novějších například Westlake), paní Marsons smysl pro humor postrádá a její Kim je mi protivná. Myslím, že autorčiny knihy se líbí předvším ženám, protože ženy jsou odolnější

martineden
19.03.2021 5 z 5

Pozor! Tato série je skvělá a silně návyková! Konec hlášení.

felia
17.03.2021 odpad!

Mám v čtečce 10 knih od paní Marsons. První tři mi připadají stejné a navíc mi jde Kim hodně na nervy. Ten její tým je dosti neschopný. Určitě se už do žádné další knihy od Marsons nepustím a přejdu ke knihám jiných autorů

netopýrek1985
15.03.2021 5 z 5

Opět hezky napsané. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Kim se mi začíná jako vyšetřovatelka líbit

dikobraz
11.03.2021 5 z 5

Ach jaj. Skvele, skvele a zas skvele! Pribeh je sice nechutny (pre mna ako pre otca malej dcery), ale aj napriek tomu je to skvela kniha. Kim opat skvela, jej tym funguje. Dve male dievcatka, k tomu stary unos. Tretiu osobu som hadal uplne zle, koniec bol prekvapenie. Jasne, trochu nesmrtelnosti Kim, ale zase ok. Ano, je to skvela seria!
Ale, autorka by mohla zacat sledovat aj ine ciele, ako male deti... Fakt sa to zle v noci cita, ked sa ku mne tuli moja princezna.......

Booky84
09.03.2021 5 z 5

Skvělá kniha, četla se opět jedních dechem.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Aj keď ide o zložitý prípad , zložitý dej , táto kniha je naozaj veľmi dobre a jednoducho napísaná. Delenie kapitol vám necháva priestor porozmýšľať o tom, ako sa dej posunul a kto je vinníkom . Nepochybujte ale o tom, že to veru neuhadnete. Sledovať ale životy nielen obetí ale aj vyšetrovateľov obohacuje dej a z únosu robí niečo dramatickejšie a viac spriaznené k vám. Verím, že táto kniha poteší nielen milovníkov detektívok
O D P O R Ú Č A M ❤