Tichá modlitba

Tichá modlitba https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339806/bmid_ticha-modlitba-eym-339806.jpg 5 2047 536

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Knižní klub

Lost Girls , 2015

zanekzoltecu
16.08.2023 5 z 5

Moc dobře napsaný, akorát se často ztrácím v množství postav, ale to je daný mojí sklerózou...

Zlajda95
15.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Opět poslechnuto jako audiokniha a paní Ježková nezklamala. Tato knížka je poněkud delší, ale kapitoly jsou krátké, tak děj celkem odsejpe. Dějově se mi však předchozí kniha rozhodně líbila více. Téma kriminálních činů okolo dětí se mi začíná zajídat. Vzhledem k minulosti Kim Stone, kterou autorka vytvořila, chápu, že se nabízí řešit takového případy, aby Kim neustále narážela na nedořešená traumata vlastního dětství, nicméně i tak doufám, že v dalších knihách se dočkáme jiných témat.

Johana
24.06.2023 4 z 5

Fajn detektivka, hned s několika originálními motivy. Trochu nepravděpodobná.

Máme tu dvakrát dvojitý únos školaček, barvitě popsané trpící rodiny těch čtyř dětí, zajímavou hrstku možných pachatelů a, želbohu, jednu superpolicistku Kim, která je tak citlivá a zároveň drsná, že to popravdě není ani možné. No ano. A hlavně za to béřu knize hvězdu, ačkoli celek mne vážně bavil.

A chci určitě zmínit, že jsem si Tichou modlitbu vyposlechla - v podání Jitky Ježkové, která dodala příběhu další kvalitu, takže v tomto případě, jako že to často nedělám, vysloveně doporučuji variantu audiokniha.

Timkim
23.05.2023 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné. Děj svižný, letmé osvěžení minulosti, krátké kapitoly....ale, nepijí toho kafe nějak moc? Vlítnout někam neozbrojení? Navíc mi přišlo, že si to Kim brala hodně osobně. Dobré, ale na plno to nedá. 80%

martiline
23.04.2023 5 z 5

Ve třetím díle Případů Kim Stoneové mi hlavní vyšetřovatelka Kim už vůbec nevadí. Když si vzpomenu, jak se mi první díl vůbec nelíbil kvůli její aroganci ... Jsem ráda, že jsem tehdy poslechla komentáře, ve kterých se psalo, že v dalších dílech případů se chová daleko líp a dala jí ještě šanci.
Tento případ byl velmi citlivý - únos dvou malých devítiletých kamarádek ... vlastně už druhý takový ... konec byl překvapivý ... a Kim mám čím dál víc raději. Už se těším na další díl.

Denisa232623
10.03.2023 3 z 5

(SPOILER) Třetí a zároveň další ze série s Kim. Budu mezi těmi pár lidmi, kteří nechápou vysoké hodnocení.. Nic se nemění na tom, že je kniha svižná, má krátké kapitoly a dobře se čte. Ale bohužel byl tento díl zatím nejslabší.
Dlouhou dobu jen sedíme ve vyšetřovací místnosti u jednoho z párů, kterým bylo uneseno dítě a na konci se to vše dohání. Ikdyž ta část kdy je Kim zavřená s jedním s únosců v malé kobce je taktéž přitažená za vlasy..
Budu doufat, že další díly budou stejně dobré jako první a druhý.

Dodatek: za mě můžu říct, že mi do knihy vůbec nezapadaly kapitoly týkající se vyšetřování smrti Dewaina. Ani samotný příběh s tím spojený - gang.

Majulle
02.03.2023 4 z 5

Bylo to skvělé čtení, pro rodiče velmi emotivní. Únos dítěte a následné kapitoly co s dětmi pachatel chce udělat, či dělá byly pro mě velmi těžké číst. Nicméně děj ubíhal, kapitoly byly krátké takže za mě super

Romul857
28.02.2023

Knihy se mi libi jsou ctive. Asi bych je prirovnal ke kniham Roberta Brynzy, ktery pise velmi podobne pribeh. Jedine z ceho jsem zoufaly je, ze anglicti kriminaliste podobne jako seversti u sebe nenosi zadnou zbran. Jit neco resit bez zasahovky s holyma rukama vypada velmi naivne, bohuzel takove tam maji predpisy. Nevim jak v GB, ale treba Švédové ci Norove vozi osobni zbran v malem sejfu umistenem v zavazadlovem prostoru auta a nez ho otevrou musi si zavolat na sluzebnu o povoleni zasahu se zbrani a kod na otevreni sejfu. Proste sebevrazedna ohleduplnost od policie vuci sobe.

Lovana
01.02.2023 4 z 5

Další díl ze série s Kim Stoneovou. Já jsem opět spokojená, kniha mě bavilo, čtení rychle ubíhalo, čemuž hodně pomáhají kraťoučké kapitoly.
S každým dílem mám čím dál více ráda jednak Kim, tak i ostatní členy týmu a tentokrát mě, ani tolik jako v předchozích dílech) nevytáčel Dawson, já ho snad začnu mít i ráda, no uvidíme, co bude dál…
Tento díl byl pro mě emotivnější než předchozí, několikrát mi tekly slzy a tentokrát jsem opravdu měla strach. Jak vše dopadne…
Jednu věc jsem rozhodně nečekala, ale vůbec mi nevadilo, že to autorka vymyslela takto, jen je otázka, zda by to tak mohlo dopadnout i ve skutečnosti… Trochu mám výhrady k jedné věci na konci, ale to tady nebudu rozvádět. Hodně mě potěšilo, že jsme se znovu setkali s Barnym, Kiminým psem. Jsem zvědavá, jestli si někdy někoho pustí k tělu…
Určitě se musím i do dalšího dílu a už se těším na setkání se starými známými.

Hodnocení 4,25*/5*

BaPe895
28.01.2023 2 z 5

Tak tohle bylo velké zklamání. Vyšetřování se omezilo na pití kávy a neustálé omílání nic neříkajících klišé. A k tomu jedna nelogičnost za druhou.

ReziEngli
27.01.2023 4 z 5

#audiokniha - Postupně přicházím Angele Marsons na chuť :-) Ty její detektivky jsou tak skvěle napsané, plus v kombinaci s hlasem Jitky Ježkové se jedná o skvostnou audioknihu. Pořád to ale u mě není na 5 hvězdiček, pořád mi tam trošku vadí až moc "rychlé" myšlení hlavní hrdinky. Autorka z ní dělá tak trochu "boha" :-D Ale jinak mě to fakt moc baví a jdu rovnou na další díl :-)

Karoley
24.01.2023 5 z 5

Ztratily se dvě.
Vrátit se může jen jedna.
Ti druzí mají smůlu.
Jejich holčička zemře..

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Za týden jsem přečetla první tři díly, což je myslím nejlepší recenze!
Třetí případ Kim Stoneové. Dvě unesené holčičky. Dva páry truchlících rodičů a jejich tajemství. Jedna tichá modlitba. Skvělá detektivka, tento díl se mi líbil zatím ze všech nejvíc. Přečteno během jediného dne, vůbec se nedalo od knihy odtrhnout!

Janaves
06.01.2023 5 z 5

Nelze jinak, než 5*

rimar
04.12.2022 5 z 5

Zatím všechny díly které jsem četl mně bavili. V tomto díle je víc prostoru věnované případů a rodinné pozadí jednotlivých členů týmu zde vůbec není což je fajn. Příběh dobře napsaný a uvěřitelný. Krásně je tu vidět kam vede odzbrojení policie jelikož v Anglii velmi často policisté ani na úrovni Kim nenosí střelnou zbraň a o bobicich vůbec nemluvím ti ji nemají již několik století. Tak díky tomu málem dva členové týmu přijdou o život, místo aby útočníky snadno odstrašili, zpacifikovali a nebo rovnou odstřelili. U únosce děti rozhodně žádoucí.

KatChiss
23.11.2022 3 z 5

iž třetí případ mé oblíbené detektiv inspektorky Kim Stoneové. Za mě je to zatím nejslabší díl. Námět únosu dvou malých děvčátek a následného pátrání po pachatelích, vyjednávání a dopadení nebyl nikterak originální. Už si ani nevzpomínám, jestli jsem byla některou informací šokována, jako to bývá u této série zvykem.
Netradiční byl fakt, že únosci nutili rodiče dívenek, aby se postavili proti sobě. Slíbili jim totiž, že vrátí pouze jednu z nich. A tak se z dlouholetého přátelství stala nenávist během jedné chvíle. Tohle bylo kruté. A jako vždycky mě bavilo sledovat psychologii všech postav. Jejich rozdílné chování ve stejných situacích. Někdo jednal zbrkle, zaslepen hněvem. Jiný si vše nejdříve v klidu promyslel, až potom jednal.
Jsem ráda, že jsem na Případy Kim Stoneové narazila a že ji poslouchám v podání Jitky Ježkové.

Sabča817
17.11.2022 5 z 5

Velmi čtivé a napínavé, i přesto, že čtenář dost brzy zná viníka. Na konci jedno překvapení. A co se Kim týče, s každým dílem se mění ve větší a větší sympaťandu!

KatkaK13
15.11.2022 4 z 5

Čtivá detektivka. Baví mě vztahy kolegů a Kim je mi sympatická. Asi bych ubrala pár stran někde uprostřed, kde se to malinko opakovalo “pořád stejná kritická situace a všichni pracují na maximum”. Jinak závěr dobrý a celkově doporučuji přečíst.

mysce
03.11.2022 5 z 5

Námět knihy je hodně emotivní a bravurně zpracovaný. Před našima očima se odvíjí děj a úplně cítíme, jak se nám pod kůži vkrádá děs a hrůza.
Co se stane, když dvěma spřáteleným rodinám unesete dítě. Kdo zaplatí víc, dostane svou holčičku zpět. Co se stane s rodinami navzájem, a co se stane uvnitř obou rodin?
Kim je pořád správně ostrá, hubatá a originální postava. Díl od dílu se mi vkrádá do srdce víc a víc. Její vyšetřovatelský tým je skvělý. Každá postava je něčím zajímavá a jejich humor odlehčuje průběh náročného pátrání. Nej jsou hlavně vstupy s Bryantem. K týmu se připojují nové tváře, což je osvěžující. Hlavně mě příjemně bavil vyjednavač Matt.
Příběh korunuje uvěřitelné, ale překvapující rozuzlení, s jakým se v thrillerech často nesetkáváme. Kniha celou dobu nenasvědčuje tomu, kdo je mozkem celé akce, takže konec mě zase rozsekal. Kdyby to šlo, tak dám víc než pět hvězd.

Aivlis
31.10.2022 5 z 5

Prvá a rozhodne nie posledná kniha od Angely. Sadlo mi to neskutočne, výborná detektívka, trošku taký Carter v sukni. Dosť ma mrazila skutočnosť, že do rolí obetí boli vtiahnuté deti a popis scenára, čo sa s nimi stane... silná káva. Zaujala ma osobnosť vyšetrovateľky Kim - je to dr. Jekkyl a Mr. Hyde a netušíte, ktorý z nich vám zrovna otvorí dvere. Na jednu stranu briskný mozog a na druhej výrazne obmedzená empatia... Ničmenej knižka prečítaná skoro na záťah a už začínam ďalšiu :-)

dagsvob
28.10.2022 5 z 5

Sérii s Kim Stoneovou mám fakt ráda. Tenhle díl mně připadal o trochu slabší než předchozí Ďábelské hry, ale i tak přečteno jedním dechem téměř (taky musím někdy chodit do práce).