Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1346 377

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

Satyrka
06.07.2022 5 z 5

Uf.
Další zajímavé téma, tahle série je prostě jedna z mých nejoblíbenějších. Ten úplný začátek knihy mi dal pocit, že to musím rychle přečíst, abych se dozvěděla, co to má sakra znamenat, ale cestou příběhem jsem se uklidnila i když mě konec děsil, taky i proto, že jsem si bohužel přečetla u komentářů ke knize První krev takový nenápadný neoznačený spoiler... Člověk, co to měl na svědomí, i když u případů, co řeší Kim, se nikdy nedá říct, že za to vše může jen jeden člověk, mi přišel podezřelý a divný už na začátku, ale stejně jsem byla na konci překvapená. Co jsem ale nečekala je to, že se Skryté karty zařadí do knih, u kterých jsem si pobrečela...
Nicméně stejně opět celou sérii velmi doporučuji a já pokračuji, s těžším srdcem, dalším dílem.
Ale abych to nezakončila úplně smutná a smutně, přidávám úryvek z knihy, který mě pobavil. Spoiler v tom žádný není:
"Sledovala, jak se Bryant otřásl, jako obyčejně, když vstoupili do márnice. Chladná, přísná sterilita zdejšího prostředí ho z nějakého důvodu lekala. Jí vcelku ani ne. Trochu ji to tu připomínalo její první garsonku."

hledaseniki
29.06.2022 5 z 5

Případy Kim Stone jsou pro mě tzv. vyprošťovákem, kdykoliv mám čtecí krizi nebo nevím co zrovna číst, tak inspektorka Kim Stone a její tým mi vždycky pomůžou.
Téma osmého dílu jsou tajné spolky a musím říct, že tohle já prostě můžu, příběh se nese ve stejném duchu, krátké svižné kapitoly, díky kterým otáčíte jednu stránku za druhou.
Protože jsem celkem náročný čtenář obzvláště co se kriminálek týče, tak mám občas problém s tím jak se postavy chovají a někdy to bývá přitažené lehce za vlasy, ale v případě Kim dokážu přivřít oči a užít si to, protože mě to prostě baví.
A zase po dlouhé době dávám Skrytým kartám plný počet, protože jsem dostala co jsem chtěla a ještě něco navíc.

WaN635
16.06.2022 5 z 5

Mám pocit, že s každou knihou, s každým příběhem jde kvalita nahoru. Příběh z výběrové školy, děti bohatých rodičů, nadané děti, elitní kluby, oblíbenci a šikanování - přesně takhle si internátní školy představuju.
Kniha byla napínavá, každá stránka mi utekla az jsem se dostala do šokujícího finále. A tady poprvé nemám co říct......
Slovy Kim: ,, Ano K***, byl jsi připravený.''

judith141
03.06.2022 5 z 5

Tak tenhle díl je za mě asi ten nej!! Jen ten konec jsem musela hodně rozdýchat.

Lenka.Vílka
22.05.2022 5 z 5

Sebevražda. Je to jasná sebevražda. Jenomže něco na tom smrdí. Kim něco smrdí. A jak se ukáže, smrdí to jako vražda.

Mrtvá dívka, která byla prostě divná, bez kamarádů, spáchala sebevraždu. Je to jasné, protože se to stalo na soukromé škole, takže rozmazlená princezna, která chtěla získat pozornost. No, jak se začne ukazovat, tohle rozhodně není tenhle případ...

Tým Kim začne pomalu rozplétat tajemství, které se skrývá za stěnami školy, což hodně lidem zkazí náladu. Tajemství, které sahá daleko do minulosti...

Příběh mě bavil především kvůli tomu, jak byl vyprávěný, byť téma nebylo úplně pro mě. Asi jsem moc normální, abych ocenila tyhle tajný elitářský spolky, a všechny ty kraviny kolem nich, jak si připadají důležitý a lepší než ostatní. Ale jak to zde bylo vykreslený, bylo prostě brrr. Ale bylo to dobré napsaný, čtivý, příběh napínavý, takže to bylo ok. Autorka opět odvedla dobrou práci  :)

SPOILER
Včetně toho, že jsem konečně začala mít na 1000% ráda toho floutka Dawsona. A užívala jsem si ho pokaždé, když byl na scéně. Takže jsem konec málem nedala...

Booky84
17.05.2022 5 z 5

Další skvělá detektivka - čtivá a napínavá. Za mne dosud nejlepší díl a úžasné téma školních spolků. Škoda toho konce, dohnalo mne to k slzám, což se mi u detektivky asi ještě nikdy nestalo. Jsem zvědavá, jaký bude další vývoj postav v následujícím díle.

LP113
04.05.2022 5 z 5

Velmi zajímavé a opravdu hodně dobrá kniha. A jako spousta čtenářů přede mnou - ten konec???? tak ten mě dostal a to vážně nejsem žádná plačka. Vřele doporučuji.

ElizPetrova
01.05.2022 5 z 5

Za mě zatím nejlepší díl ze série. Prostředí elitní školy mě neskutečně vtáhlo a vyšetřování mě bavilo. Opět výborně čtivě napsané, v knize nejsou žádná hluchá místa. Akorát konec byl pro mě zdrcující, nebudu lhát, slzička ukápla.

Arlienen
17.04.2022 5 z 5

Další skvělá kniha! Téma tajných spolků a karet mě bavilo. Co mě překvapilo - můj tip na vraha byl správný. To se mi u této autorky moc často nestává.

marketa9252
16.04.2022 5 z 5

Parádně napínavý příběh.

Dámaskloboukem
27.03.2022 4 z 5

Potřebovala jsem změnit žánr a tohle byla dobrá volba. Moje úplně první setkání s autorkou.
Krátké kapitoly dodávají na svižnosti a příběh je napínavý až do konce.
Trošku mě zrazovala moje představivost, protože když jsem četla Stoneová, tak mi naskočila Sharon a ta se s obrazem inspektorky pravda moc neshoduje.
Jak se tvrdí, že kriminálky R. Bryndzy jsou “přegayované”, tak tady jsem měla podobný pocit.
Nevadí mi to, jen si myslím, ze takový život prostě není.
Skvělý je lehce humorný styl, který je Kim vlastní.
Knihu jsem slupla za víkend, strávený kuli viróze, v posteli. A byla to příjemná společnost.

kalache
27.03.2022 5 z 5

...Vzpomínal na jedny třídní schůzky,když mu bylo čtrnáct.Jeho matka až po deseti minutách rozhovoru s třídním učitelem zjistila,že se každý baví o jiném dítěti...

dencazrnu
17.03.2022 5 z 5

Tak čekala jsem hodně, ale tohle! Sakra práce, já to nechápu. S každým dílem jsem víc a víc nadšená, hltám každý řádek a místy zapomínám i dýchat. Příběh je skvěle napsaný, díky krátkým kapitolám vám kniha mizí pod rukama a najednou bum a máte dočteno. A ač bych tomu nikdy nevěřila, tak jsem se na konci této knihy rozplakala. Opravdu smekám před autorkou a těším se na další díl, který mě čeká :-)

kikies
14.03.2022 4 z 5

To prostředí soukromých škol a elitních spolků mi moc nesedí, přesah z dětství do dospělosti a lpění na příslušnosti k "elitě" mi přijde dost ujeté, pár detailů tu nesedělo, ale ten závěr mě dostal...

attila1
11.03.2022 5 z 5

Osmý díl ze série Kim. Tento díl asi nejvíc top. Jen ten konec mě moc mrzí.

rumova_kulicka
05.03.2022 5 z 5

Poprvé dávám plný počet *. Poprvé jsem taky vytušila pachatele velmi brzy.
A i když jsem to od začátku věděla, přesto mě ten konec rozsekal...

pupopony
24.02.2022 5 z 5

Tak tu máme opět tu starou známou Kim. Minulá kniha se mi moc nelíbila, tato ovšem je opět perfektní !! 90%

krejcovka76
20.02.2022 5 z 5

Pro mě náhodně vybraná neznámá autorka, s jejímž rukopisem jsem se potkala poprvé. Styl psaní lehký, umí držet čtenáře pod napětím, co bude dál. Se samotným příběhem jsem se již párkrát setkala, ale zde to bylo ještě vylepšeno přítomností "karet". Určitě doporučuji a těším se na další setkání s autorkou.

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Další skvělá kniha od této autorky. Za mě zatím určitě nejlepší. Líbí se mi také, že se do příběhů neplete nějaký milostný příběh hlavní hrdinky, jako to bývá u některých autorů zvykem.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Řekl bych, že zatím nejlepší díl celé série. Super zápletka i rozuzlení. Určitě doporučuji.

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968