Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1342 377

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

Kitty
14.05.2021 4 z 5

Jako předchozí knihy - má spád, napětí, celkem i logiku. Čte se dobře.

marci8
08.05.2021 4 z 5

Je to skvěle napsaná detektivka. Je napínavá a má zajímavou zápletku.

Mrňous1
07.05.2021 5 z 5

Protože jsem tušila z komentářů konec, moc se mi do knihy tentokrát nechtělo. Pak mě pohltila jako vždy a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Autorka píše neskutečně čtivě. No a ten závěr, to je taky genialita autorky, že má odvahu pro tento krok, myslím, že to zase úroveň této série ještě posouvá o level výše, tedy jestli to ještě vůbec jde:-) Ale jak už tady psali jiní, bude mi chybět...

Veveruška320
06.05.2021 5 z 5

Pro mě není k této knize,co dodat.Pro mě,je série Kim Stounové: dostatečně napínavá,čtivá a získá si pozornost od první stránky....stačí si ji přečíst :o)a posoudit sám.

J.x
28.04.2021 5 z 5

Skvělý námět, rozpracovaný do úžasné, čtivé detektivky.

mirinda973
27.04.2021 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Ani jedna stránka zbytečná, neuvěřitelně napínavé a čtivé. Konec smutný ale věřím, že tímto dílem se série posune zase trochu jinam. Navíc Kim a její tým nejsou supermani a tolik nebezpečí, které ustály....jednou to přijít muselo.

Nixa
23.04.2021 5 z 5

Každý další díl s Kim Stone je lepší a lepší. Postavy jsem si hned oblíbila a líbí se mi, že se o nich v každém díle dozvíme něco nového a tak je postupně poznáváme.
Tento díl byl opět skvělý!
Na soukromé škole dojde k úmrtí mladé školačky, Kim vyšetřuje jak k tomu došlo a je přesvědčená, že se na té škole něco děje. A situace ke které na konci dojde mi vyrazila dech a zlomila srdce.

Zdenas5
20.04.2021 5 z 5

Knihy s Kim Stoneovou jsou prostě sázka na jistotu.

Allys
12.04.2021 5 z 5

Jeden z najlepších dielov série. Príbeh je rozdelený krátkymi kapitolami, čo spôsobuje, že kniha sa číta sama a neuveriteľne rýchlo (až je to niekedy škoda). Pôvodne som sa trochu obávala rôznych klišé, ktoré sa často objavujú v spracovaní podobných tém - súkromná škola, spolky v nej, rivalita medzi študentmi. Autorka však tému spracovala úplne úžasne. Príbeh začína smrťou 13- ročnej študentky, ktorá je vyústením dávnej minulosti - nitky sa postupne splietajú v celok, ktorý odhaľuje prekvapivé fakty. Ako vo viacerých dieloch od Angely Marsons je aj táto časť prepletená rôznymi zápiskami, tentokrát prvej obete. Prostredie bolo vykreslené zaujímavo, nedoriešené účty mali temné dohry. Po celú dobu čítania som v knihe nepostrehla jediné slabé miesto. Vďaka kartám mala detektívka značne thrillerový nádych. Celý príbeh bol plný emócií a tomu záveru som nemohla uveriť. Určite odporúčam, avšak myslím, že pre plnohodnotný zážitok je nutné prečítať si aj nejaké diely predtým ;-)

lachtan77
08.04.2021 5 z 5

Docela krutý příběh ze školního prostředí. Věřím, že něco podobného jako gangy, sekty, kluby ve školách opravdu funguje. Je to odraz dnešní doby, kdy se rozmáchá šikana, škatulkování i ambice některých řidičů. Kdo jediný by mohl skvěle vymyslet příběh z tohoto prostředí než Angela. Jdu hned na další díl

Eduarda
30.03.2021 3 z 5

Asi by mě to bývalo bylo nadchlo... kdybych nečetla nedávno Gaarderovo Tajemství karet. Kdo jste četli, víte, o čem mluvím. A ta frustrace z podobnosti nápadu, ve mně tak strašně zůstala, až jsem se vůbec nedokázala soustředit na to, že by mě to vlastně mohlo bavit. Taky rozuzlení je dost předvídatelné a smutná pointa působí jako prvoplán... Ale chápu zdejší vysoké hodnocení, rozhodně doporučuji... a já sama se těším spíš na další díl.

Mišák240
25.03.2021 5 z 5

Další díl krimi série s Kim byl opět od začátku do konce napínavý, plný překvapení a zvratů, odehrávající se zase v úplně jiném prostředí, zkrátka s Kim není možné se nudit. Škoda jen smutného konce.

katka134
21.03.2021 5 z 5

To byl tak strašný případ, s ještě strašnějším koncem. Ani se nehodí napsat, že to bylo přesto skvělé.
Ještě se mi nestalo, abych u detektivky brečela.

Jehumaja
18.03.2021 4 z 5

Velmi zábavné a mrazivé čtení od začátku až po konec. Docela jsem se bála...

limruska
14.03.2021 5 z 5

(SPOILER) Jako vždy skvělá Marsonsová! Zajímavé bylo i vsazení děje na půdu prestižní školy, kde, jak se ukázalo, podhoubí pro šikanu, vyklíčení bezcharakterních elitářů přetrvávalo destítky let. ..... Dawson mi bude chybět ! Ale tak to asi mělo být.

EleanorJane
12.03.2021 4 z 5

Další skvělý díl s Kim. Rychle se četla a do poslední chvíle člověk neví, kdo za všechno může a proč. Sice to už bylo na mé poměry trošku komplikované rozuzlení a závěr docela nešťastný, hodnotím knihu velmi pozitivně.

klarence
09.03.2021 4 z 5

kniha se mi velmi dobře četla , chvilku se mi zdálo, že se určtitá věc vysvětlovala dvakrát, konec mi přišel trochu zkrácený, ale celkově vzato kniha byla super a zhltla jsem ji

Pavlina50
05.03.2021 4 z 5

Další dobrý thriller, jak se od Angely Marsons již standardně očekává. Tentokrát s tématem vražd dětí v prominentní soukromé škole. Prostředí těch zvláštních školních elitářských klubů a spolků vídám často v amerických filmech, vždycky mi to připadá tak trochu přes čáru. Svým způsobem to vnímám jako běžnou školní šikanu v našem českém prostředí, ovšem tady k tomu dochází paradoxně vždy pod hlavičkou legálních a školou tolerovaných skupin prominentních dětí. Nejinak je tomu i v této knize, ovšem zde se navíc kříží současné tragické události i s dopady dávných činů bývalých studentů této školy.
Hvězdičku jsem srazila jen kvůli závěru, který mi připadal už tak trochu násilně překombinovaný a pointa mě tak mírně zklamala.

lenka4043
01.03.2021 5 z 5

Opět skvělá Angela Marsonsová. Knížka se četla sama, opět jsem ji přímo "hltala" :-)

the_res13
24.02.2021 4 z 5

!Spoiler!
Byť jsem také uronila slzičku, nemůžu dát tomuto dílu 5 hvězd. Přišlo mi to trochu nedotažené, jako by v závěru na autorku tračil termín, tak rychle sesmolila rozuzlení v podobě msty z doby rodičů. Jo, asi jsem fakt doufala, že se nebude autorka bát a trochu zabrousí do dětské psycho-psycholgie.

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968