Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1346 378

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

Misute603
11.01.2023 5 z 5

Za mne absolutní bomba,miluji případy Kim Stoneove..

Termina
28.12.2022 3 z 5

Já nevím, případy Kim mám ráda.. vždy se těším na zajímavou zápletku a svoji neschopnost uhádnout vraha, ale tato kniha za mě patří k těm méně povedeným. Závěr knihy, dle mého uvážení bylo to jediné důležité. DÍK!

Ulala
25.12.2022 5 z 5

(SPOILER) Skryté karty i přes ztrátu kolegy Kevina, byly dílem opět velmi povedeným. Oceňuji dějovou linku, která v závěru vedla až do hluboké minulosti a výstižný popis elitářství ve společnosti.

Címa
21.12.2022 5 z 5

Zatím za mě jeden z nejlepších dílů, dobra zápletka ze zajímavého prostředí elitní výběrové školy. Čte se to samo.

Cassidy.L
29.11.2022 4 z 5

Další případ, který mne nenechal v klidu spát. Četla jsem jedním dechem. Skvěle napsaná kniha. Jedna hvězda dolů za konec knihy.

Hana62
22.11.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Výborně zpracované téma pomsty. Všichni měli uvěřitelné pohnutky. Skvěle popsané postavy, jejich charaktery, napětí do konce. 1***

EmillyT
14.11.2022 4 z 5

(SPOILER) Opět velmi povedený příběh, který je tak napínavý, že jsem měla problém knihu odložit. Líbilo se mi prostředí tajných školních klubů a krátké kapitoly. Jen škoda toho smutného závěru. Jsem zvědavá na další případ i to, jak se vyšetřovací tým i celé vyšetřování změní.

Eva1693
03.11.2022 5 z 5

S každou další přečtenou knížkou z téhle série si říkám: "Tak tahle byla nejlepší".
Pak přečtu další a znova: :Tak tahle byla ještě lepší".
ALE TAHLE.... Dlouho ve mě žádná knížka nezanechala takový silný pocit jako tato.
Po přečtení prvních dvou stran vím, že to budu muset přečíst na jeden zátah, jinak nebudu moct spát. A pak to dočtu a zase nemůžu spát, protože nad tím člověk musí pořád přemýšlet.
Pět hvězdiček je pro tuto knížku hodně málo....

KatkaK13
24.10.2022 5 z 5

Velmi čtivá detektivka. Příběh probíhá v jedné časové linii a člověk hltá stránku za stránkou. Zatím nejlepší díl od AM, co jsem četla. Doporučuji, litovat nikdo nebude.

MirkaProk
15.10.2022 5 z 5

Další skvělý díl s Kim. Konec smutný.

Atak
04.10.2022 5 z 5

Další vyřešený případ tentokrát jsem věděl co nastane jelikož jsem četl dříve knihu co následovala po této. I tak příběh neztratil nic se svého napětí.

jitka1585
23.09.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila,je pěkně napsaná,vyhovuji mi krátké kapitoly.Tesim se na další díly,všechny předešlé jsem četla a mám ráda všechny vyšetřovatele,jen mi bylo moc líto,že jeden opustil partu,to bylo moc smutné.Knihu doporučuji.

petraj30
09.09.2022 5 z 5

Mladá dívka spáchala sebevraždu a na místě činu se objeví Kim a její geniální šestý smysl zjišťuje, že to nebyla obyčejná sebevražda. To rozpoutá kolotoč vyšetřování, při kterém vyplují na povrch důkazy, které měly být dávno zapomenuty.
Spoiler
Jak skončí tento díl jsem bohužel věděla ještě dřív, než jsem knihu začala číst. Už se s nikým nebudu bavit o žádné knize, kterou nemám dočtenou.
Na začátku série jsem z Dawsona neměla moc dobrý pocit, ale on se postupem dílů měnil k lepšímu a v posledních případech byl skvělý a přátelský člověk. To co se stalo si opravdu nezasloužil. Velmi mě to zasáhlo. Ale i takový je život. Co nejdřív si musím přečíst další díl.
P.S. Myslím, že kdyby celý případ tak úspěšné a prestižní školy pozorně prostudovali, že by obviněných bylo ještě mnohem víc. Tam byl jen výčet spáchaných zločinů, ale skutečnost byla jistě úplně jiná.
Tento díl, ačkoliv byl opět úžasný, byl i velice smutný. Jen doufám, že Dawsonova smrt nebude mít příliš velký dopad na budoucí případy a zůstanou dál velice čtivé a napínavé.

icezero
03.09.2022 3 z 5

Super nápad s pohledem do "zákulisí" školních spolků, kde mohou vzniknout dlouhé známosti, přátelství nebo i nepřátelství na celý život.
Jako detektivka dobrý, ale Kim mi trošku začíná připomínat pana Bonda... Jen pije kafe místo martini, ale taky přežije všechno

artlucie
27.08.2022 3 z 5

No, v tomto případě bylo nejspíš na škodu, že jsem ostatní knihy ze série nečetla, tudíž jsem neměla vztah k vyšetřovatelům a závěr mnou neměl šanci tak pohnout. Kniha byla celkové vzato fajn, četla se dobře, měla spád (i když ten počet mrtvých ... ).
Jen to prostředí by mě nejspíš mnohem víc oslovilo z druhé strany, ze strany studentů.

Sati
25.08.2022 5 z 5

Z tohoto dílu mi asi bouchne hlava...
Výjimečně jsem u knihy od AM odhadla vraha už když se v knize poprvé objevil, ale ten konec... No ani nevím co říct. Jen málo knih je tak dobrých aby ve mě zanechalo nějaký silný pocit a tohle je jedna z nich.

Zuzka010
23.08.2022 5 z 5

Celá série od AM je naprosto perfektní. Knihy hltám jednu za druhou, ale tady se poprvé objevily i slzičky. Jen tak dál!

J.Clouseau
21.08.2022 5 z 5

Tak tento díl série byl naprostá bomba. Neskutečně napínavé!

Sofós
19.08.2022 4 z 5

Elitářství už na škole. A co vše se za tím skrývá. Skvělé jako vždy. :-)

kristie
01.08.2022 5 z 5

Pro mě (a dle celkového hodnocení i pro ostatní čtenáře) je tato kniha prozatím nejlepším dílem z celé série. V Skrytých kartách si A. Marsons posvítila na elitářství a pocit nadřazenosti vyšších vrstev. Obzvlášť v Anglii se pořád dost klade důraz na rozdělení do sociálních tříd, takže není překvapivé, že se autorka dotkla i tohoto tématu. A kde toto elitářství začíná? Na školách, na škrobených, drahých, soukromých internátech. Skvělé prostředí i téma. Konec šokoval a na napsání hodnocení, jsem si musela nechat týden čas na vstřebání všech faktů.

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968