Skryté karty

Skryté karty https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/418378/bmid_skryte-karty-u4S-418378.jpg 5 1346 378

Na elitní soukromé škole Heathcrest dojde k tragickému úmrtí třináctileté žákyně. Zdánlivě jasný případ sebevraždy inspektorku Kim Stoneovou těžce zasáhne, protože nestačila na místo dorazit včas a dívku zachránit. Snad právě proto se nechce s verdiktem smířit – a když se ukáže, že za smrtí malé Sadie Wintersové je cosi daleko temnějšího, začíná rozplétat předivo vztahů, jejichž nitky v skrytu vedou nejen do vyšších kruhů, ale i hloub do minulosti. Škola je však připravena svou pověst chránit a svá tajemství uchovat i za cenu dalšího zla, bez ohledu na to, koho ohrozí – včetně inspektorčiných nejbližších…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dying Truth , 2018

nikola3
25.04.2020 5 z 5

Není co dodat. Není co řešit. Už aby tu byla další .

MarkiR
21.04.2020 5 z 5

Tak tohle byla zatím nejlepší kniha z celé série (ostatní jsou také super, ale tahle ve mě zanechala silnou stopu)... a ten závěr... precteno včera a ještě teď na to pořád musím myslet! Doporučuji, ostatně jako celou sérii. Těším se na další pokračování!

astra3
19.04.2020 5 z 5

No to byla jízda. Musela jsem si při čtení dělat pauzy, abych vydýchla úplně zbytečné vraždy dětí. Nesnáším tyhle spolky, co si hrajou na nadřazené a přitom ostatní jen šikanují. To je hnus.

katka.oo
19.04.2020 5 z 5

V Ý B O R N Ě … netřeba dalších slov, se všemi kladnými komentáři souhlasím, Kim je má nejoblíbenější šéfka!

-markéta-
17.04.2020 5 z 5

Musím se zase opakovat a napsat, že případy Kim jsou moje oblíbené! Všechny knihy byly skvělé, napínavé, čtivé, prostě TOPKY.
Nejde asi ani říci, která z nich byla nejlepší, protože všechny měly svoje kouzlo a svůj jedinečný příběh.
Opět se zde řešilo důležité téma a to téma bohatých a úspěšných lidí a spojení mezi nimi, které začalo nevinně na škole, ale bohužel pokračuje celý život.
Moc se mi na knihách líbí, že i když na sebe případy nenavazují, tak příběh lidí ano. Mám ráda, že se o hlavních postavách dozvídám více!

!!!SPOILER!!!
JAKO DOOPRAVDY SE TO STALO?!!!! Brečela jsem! Doopravdy jsem brečela a to jsem si myslela, že u detektivek se prostě nebrečí. Obětovat svůj život za život dítěte je silné rozhodnutí. Celou noc jsem přemýšlela, zda bych tohle udělala taky, protože život máme jenom jeden. Chci se jednou vydat cestou, jako Kim, protože tento obor i studuji a tohle mi hodně leží v žaludku. Člověk v takové situaci nemá mnoho času na rozmyšlenou. Hrůza.

Každopádně jsem zvědavá, jak se Kimin tým bude chovat i přes tuto ztrátu a kdo nový do týmu přibyde.

Toledo
17.04.2020 5 z 5

Tento případ od vyšetřovatelky Kim Stone se mi do ruky dostal jako první ze série a musím říct, že se mi kniha velmi líbila. Určitě si přečtu i předchozí díly, podle mě se jedná o povedenou sérii a moc mi sedí autorčin styl psaní. Také mi vyhovují kratší kapitoly.
Příběh byl napínavý, opravdu jsem do poslední chvíle nevěděla kdo bude vrah a hlavně proč.

PolBara
15.04.2020 4 z 5

Naprosto super kniha, jako vždy od Angely Marsons. Prostředí elitní školy a téma tajných spolků zajímavě zpracované, motiv pachatele zvláštní (pro mě těžko uvěřitelný nebo pochopitelný). A konec mě teda dostal. Kniha čtivá a zajímavá, vtáhla mě do děje. Těším se na pokračování série s Kim, je to moje oblíbená postava.

kiraa
13.04.2020 5 z 5

Andžela jako místo zločinu stvořila elitní soukromou školu určenou privilegovaným a nenávistným smradům, ale v půlce už jsem měla s počtem mrtvých pubescentů pocit, že se jedná o vyhlazovací tábor. Zaplať pánbůh za náš vzdělávací zemědělský institut v socíku. Ten byl zcela prostý všech elitních spolků s úchylnými pravidly a byli jsme si všichni rovni. Tedy skoro. Největší borci drželi u huby Petry za 9 a plebs Startky za 4. Ale jinak jsme se měli všichni rádi :)
Skvělá zápletka, nečekanej konec a neuvěřitelná koncentrace sociopatů na jednom fleku.

monik84
13.04.2020 5 z 5

Tuto knihu jsem dostala od Ježíška . Moc se mi do ní nechtělo, četla jsem od autorky knihu Otevřený hrob a nelíbila se mi, ale tato kniha ? To je PECKA !!! Chytne a už Vás nepustí. Skvělý děj , výborné vyprávění . Určitě jdu do další knihy této autorky .

Niu
10.04.2020 5 z 5

Dechberoucí detektivka, kterou svým námětem řadím mezi nejlepší této série. Četla jsem jedním dechem. Kim byla zase Kim, Bryant opět Bryantem. Ale ten konec ... Zase jsem ho obrečela a rozdýchávala :o(

janastok
08.04.2020 5 z 5

Dobré jako vždy, zajímavé téma. Za konec paní spisovatelce klobouk dolů za odvahu, to je prostě život. Narozdíl od jiných detektivek, kde jsou hrdinové nesmrtelní, postřeleni, mučeni, v kómatu nebo je někdo v poslední vteřině zachrání a všechno přežijí. Těším se na další díl.

Hope80
08.04.2020 5 z 5

Zařazuji do mých top.Kniha od začátku super, napínavá celou dobu, nešlo od ní odtrhnout a nakonec padla i slza...Takové knihy bych mohla pořád :-)

koki.veru
06.04.2020 5 z 5

Wau, bomba knížka. Opravdu další super díl z této nádherné série. Téma se mi velice líbilo, děj byl super, akorát konec velice smutný :( Ale už se každopádně těším na další díl :)

Januli
04.04.2020 4 z 5

No... začnu asi příběhem. Moc se mi líbilo téma karetních spolku, ale přivítala bych asi trošku více k tomuto tématu, víc asi rozvinout. Motiv pachatele? No tak dejme tomu. Závěr? Já tomu prostě do poslední stránky nechtěla věřit. Dostalo mě to, ale prostě i takové věci se stávají a nemůže kniha vždy skončit uplnym happy endem. Jinak bomba super, ale na 5 hvězd to za mě není, prostě mi tam něco chybělo. Ale urcite se tesim na dalsi dily :)

MirKop
03.04.2020 5 z 5

Poutavé, čtivé, originální - šéfka opět nezklamala.
Ke konci, kdy se obrátila ta hlavní karta, která to má na svědomí, jsem si říkal, že ten motiv mě nepřesvědčil, ale pak přišel Dawson...a kdybych mohl dát 6, dám hvězd 6 ... hodně lidem ocítajících se v podobných situacích jako "tlouštík" to možná vlije čerstvou krev do žil - zadostiučinění je vždy velká motivace..
---SPOILER---
Jak jsem zmínil, nepřesvědčil mě motiv hlavního pachatele - mstít se na nevinných dětech jen proto, že ho někdo jiné dítě donutil zabít, aniž by on sám vědomě tento čin spáchal, mě přišlo "až moc" - ale to neshazuje jinak velmi dobrý dojem z knížky jako celku. Ve finále se to uzavřelo ještě pochmurněji, než bych čekal...Dawson mi bude chybět
---KONEC SPOILERU---

Už se těším na Osudný slib...

Pavlnka
03.04.2020 5 z 5

Další napínavý díl, od kterého se neodtrhnete. Ovšem ten konec ............:´(

ivana1924
31.03.2020 5 z 5

Jako vždy u Angely - SUPER. Chytne a nepustí....jen ten konec :'( jsem nečekala, no, ale i takovej je život. Už se těším na další :)

certik003
31.03.2020 5 z 5

Minulý díl mě trochu zklamal, tak jsem byla zvědavá, jestli to byla náhoda nebo bude mít série sestupnou kvalitu. Ale tento díl se mi moc líbil. Téma bylo zajímavé, děj se netříštil do několika různých případů a napětí postupně rostlo. Jenom toho konce nás autorka mohla ušetřit, to byla hodně velká podpásovka, myslím, že tohle nikdo nečekal. Ale už se opět těším na další pokračování s Kim.

Arielka1
29.03.2020 5 z 5

Knížka je napínavá a velmi čtivá. Přiběh poutavý.

aleza1
28.03.2020 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů série. Strhující děj!

detektivní a krimi romány anglická literatura tajemství krimi

Angela Marsons
anglická, 1968