První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 863 207

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

Niu
10.05.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak to všechno začalo. Je to psáno jako jedna z posledních knížek, ale umím si představit, jak i pro autorku muselo být náročné nepřekonat svá předchozí díla a děj zasadit trochu jednodušeji nebo nenáročněji, aby byl viděn posun. Mně se všichni v týmu líbí a to hned od této "nulté" knížky série. Jsem ráda, že i doktor Keats dostal prostor.

konicekbily
08.05.2022 5 z 5

Návrat ke kořenům. Autorka se rozhodla, že nás seznámí (spíše se rozhodne) jak se Kim a její nejbližší spolupracovníci uvedli u policie. Přichystala si pro nás přes stovku krátkých, někdy super-krátkých kapitol a úprkem nás prohnala dějem. Je to její styl a mám ho rád!

dencazrnu
08.05.2022 5 z 5

Bylo moc krásné vrátit se zase zpátky na začátek, ke "starému a kompletnímu" týmu. :-) Čtení mě opravdu moc bavilo a jak už to u Marsonsové bývá, opět jsem se bavila od začátku do konce. Tip na vraha jsem měla správný, ale jak to tak bývá, na dalších stránkách jsem ho zase zamítla, takže ve finále jsem byla zase překvapená.... :D Jsem ráda, že mě za celý měsíc čeká další kniha od této autorky, ale to následující čekání mě pak asi zabije.. :D Musím doufat, že má autorka v hlavě ještě hodně nápadů na další a další díly s Kim a jejím týmem :-)

knihomoli
01.05.2022 3 z 5

Kniha se dobře a rychle čte. K tomu přispívají krátké kapitoly, spád autorka ovládá velmi dobře. Její fobie z dobročiných útulků už mi ale leze na nervy. Útulek rovná se vrah. Navíc je v knize dost nelogičnosti.

Aligator805
30.04.2022 5 z 5

Tak ze začátku jsem měla obavy jestli nebude návrat na začátek zbytečný.Čtení jsem dlouho odkládala, ale úplně zbytečně. I tento díl si drží skvělou úroveň jako celá série s Kim a její partou. Kniha mě vtáhla do děje a nešla odložit. Návrat na začátek měl své opodstatnění. Úžasné čtení. A. M. prostě umí.

Lucek
30.04.2022 5 z 5

O knize vím už dlouho, jen jsem čtení oddalovala a říkala si "proč proboha prequel?"
Včera jsem si ji koupila, dnes odkládám přečtenou.
Byla to pecka, A.M. prostě umí vtáhnout čtenáře do děje. A návrat na začátek super nápad, moc dobře věděla, proč prequel...

Arlienen
30.04.2022 5 z 5

Měla jsem obavy z ,,nultého" dílu. Říkala jsem si, že kniha nemůže být tak dobrá jako ostatní díly. Jenže tento prequel předčil má očekávání a byl naprosto úžasný. Vůbec nelituju, že jsem si knihu přečetla. Aspoň jsem si zkrátila čekání na Vražednou mysl.

attila1
28.04.2022 5 z 5

Po celé přečtené sérii jsem se vrátila zpět k první knížce a bylo to naprosto úžasný.

cedos
27.04.2022 5 z 5

Nebyla jsem si jistá, jestli vracet se na začátek příběhu Kim bude to pravé, ale nejen, že jsem nebyla zklamaná, jsem naprosto nadšená.

Veju007
23.04.2022 4 z 5

Prequel naši nejoblíbenější detektivky Kim Stoneové nám ukazuje první případ v čerstvě poskládaném, novém týmu, který tak dobře známe.
Je skvělé a zajímavé sledovat postavy Kim, Bryanta, Dawsona a Stacey, jak se teprve seznamují a uťukávají.
A autorka se mnou dokázala opět dokonale vyběhnout, naprosto mě namotat a já jsem vraha samozřejmě opět neuhádla. To prostě dokáže Angela vždycky!

A navíc, 1.6. vychází Vražedná mysl, takže velké těšeníčko.

Ajina76
20.04.2022 5 z 5

K této knize jsem se dostala až po přečtení jejích dalších. A byla jsem nadšená. I první případ s Kim stál za to. Přečetla jsem během pár dní.

Mrňous1
20.04.2022 5 z 5

Tak za mě opět výborné čtení, nevím, jak to autorka dělá, ale série si neustále drží velmi vysokou úroveň a kvalitu příběhů. Zajímavé postavy, které se vyvíjejí, násilí akorát, aktuální problémy společnosti atd. Samozřejmě nějaké mouchy bych našla, ale proč si kazit dojem a skvělý pocit ze čtení? Určitě není jednoduché napsat knihu, tak nebudu hnidopich. Sérii rozhodně doporučuji!

lalaserka
10.04.2022 5 z 5

Další skvělý díl od této autorky. Bylo zajímavé sledovat začátky kimiina týmu.

ArwenAragorn
03.04.2022

81%

Bezva thriller. Byl to výborný nápad autorky vymyslet nultý díl. Seznamujeme se s Kim a jejím novým týmem - Bryantem, Dawsonem a Stacey.
Nebudu plýtvat superlativy, to už udělali čtenáři v hodnoceních přede mnou. Milovníci thrillerů a hlavně Angely Marsons, tohle si jistě nenecháte ujít!

Terez25
31.03.2022 5 z 5

Tuto knihu jsem měla rozečtenou dlouho, ale po přečtení opět dobrý díl. Bylo fajn se s celým týmem poznat znovu a také, že se “vrátil” Kevin. Marsons nikdy nezklame.

postrach
20.03.2022 5 z 5

První krev jsem přečetla za víkend.Po dlouhé době kniha která se četla dobře a nešlo přestat.Poslední vlastně první díl série za mě skvělý.

Evka27
19.03.2022 5 z 5

Konečně zase kniha, od které jsem se nedokázala odtrhnout až do úplného konce.

Trustty
17.03.2022 5 z 5

Tak já nevím, kde Angela sbírá inspiraci, aby mohla tak rychle mrskat jednu knihu za druhou :)))
Každopádně jsem ráda, protože její serii s Kim taky miluju :))
Tento díl je opět našlapaný dějem, který Vás neustalé drží v pozoru :)
Doporučuji.

ddkk
17.03.2022 5 z 5

Angela a Kim opět nezklamaly! Naopak, prequel k sérii je výborný, už víme, jak to všechno začalo, kde se vzal Kimin tým a jak Kim zakotvila na halesowenské policejní stanici.

Příběh brutálních vražd je výborně vystavěný, je to napínavé a i když jsem měla podezření na jednu konkrétní osobu, ukázalo se, že všechno je jinak. A tak to má být, takhle se mi to líbí.

Celá série je skvělá, Angela píše výborně a já můžu její knihy jen doporučit. Navíc Kalibr vydává všechny knihy série ve čtenářsky velmi přátelské úpravě, takže je radost je číst :-) Jen tak dál!

SimonaP
16.03.2022 4 z 5

Přečteno za dva dny, moc mě bavila.

Angela Marsons
anglická, 1968