První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 863 207

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

rumova_kulicka
10.03.2023 4 z 5

Bylo super podívat se, jak to všechno začalo. Dowson byl fakt idiot :-D Woody překvapil svým tajemstvím. Případ byl průměrný, pachatele jsem odhadla správně. Asi už na ně mám po x desítkách přečtených detektivek čuch. Ale to vůbec nevadilo. Autorka zraje jako víno, kniha se mi četla mnohem líp než prvotní díly. A tak se těším na ten další :-)

monte
04.03.2023 5 z 5

Výborné čtení, jako vždy. Angela je skvělá autorka a doufám, že jí nedojdou nápady a zápletky pro další knihy

Nuttelka
07.02.2023 5 z 5

Hergot, to bylo opět skvělé počteníčko! Tato série se opravdu čte úplně sama. Stránky utíkají rychlostí blesku, seznámení s týmem, případ mrazivý a prostě výborná Kim... miluju tuto sérii a všude ji chválím až do nebes :-) ️A ten konec, za srdce mě chytil. Prostě jedna velká paráda!

Lena79
04.02.2023 5 z 5

Na První krev bylo v příběhu krve až dost. Seznámení s týmem bylo příjemné, jen Dawson mě někdy skutečně štval. Nutno říct, že autorka opravdu umí.

lenka4043
31.01.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení.

Cassidy.L
18.01.2023 5 z 5

Knihy ze série byly skvělé a velmi jsem se těšila, co nám tento díl přinese. Byla jsem nadšená, do poslední chvíle jsem nečekala, kdo byl vrah. A seznámení s týmem? Paráda. Jeden z nejlepších dílů.

SilvieSisinka
02.01.2023 5 z 5

Opět skvělá jízda

lenka.plaszova
30.12.2022 5 z 5

První krev nás přivádí "zpátky" na začátek, kdy Kim poznala svůj tým. Líbilo se mi vidět případ očima každého z detektivů a poznat jejich charakter z doby, kdy začali spolupracovat s Kim. Případ jako takový mi nepřišel příliš originální, to mi ale vůbec nevadilo.

L.Helena
25.12.2022 4 z 5

Jeden z těch lepších dílů série. Hlavně díky tomu, že je to prequel a sledujeme vlastně úplný počátek vzniku vyšetřovacího týmu. Autorka tak nemohla použít, co mi dost vadí na ostatních dílech, a sice to, že se často odvolává na skutečnosti, o kterých píše třeba již několik dílů nazpět a předpokládá, že si čtenář pamatuje vše, co se v předešlých knihách série událo. Takže tentokrát jsem nemusela horko těžko vzpomínat na předchozí díly, ale jen jsem si mohla naplno užívat vyšetřování zajímavého případu.

LP113
16.12.2022 5 z 5

Skvělé, opravdu vtipné když už vlastně člověk všechny zná a tady se vlastně teprve seznamují. Co se týče vyšetřování, za mě ze zneužívání dětí je mi opravdu fyzicky zle. Naštěstí nebylo nic popisováno. Takže se to zas a znova četlo velmi dobře. Na cestě mám poslední díl a příští rok se můžeme těšit na nový. ;-)

Prateri
10.12.2022 5 z 5

Mimořádná Kim. Kim, která si udržuje odstup od lidí. Je jí jedno, co si o ní kdo myslí, a aniž si to sama uvědomuje, je velice empatická. Kniha První krev je prvním případem vražd jejího dosud nesehraného týmu, kterého známe z předchozích dílů už jako tým, který šlape jak švýcarské hodinky. Prostě je to kniha, jak se tato skvělá policejní parta, pod vedením inspektorky Kim, našla.

Maky806
09.12.2022

Čtivé jako všechny díly.

Aivlis
07.12.2022 5 z 5

Pár kníh už som od autorky prečítala a som rada, že som spisovateľku vďaka databázi objavila. Táto kniha bola zatiaľ pre mňa asi najpútavejšia, bavila ma a určite sa k nej rada vrátim. V Nemom kriku ma Kim fakt štvala, ako sa chovala, ale tu mi sedela.

ozzak
01.12.2022 5 z 5

Hodně pěkná napínavá detektivka o pátrání po seriovem vrahovi přečteno díky čtenářské výzvě rád si od autorky přečtu nějakou další knihu

Eva1693
29.11.2022 5 z 5

Musím upřímně říct, že mi Kim a její tým budou chybět. Od autorky to byl hodně chytrý tah "zakončit" sérii tím, jak to vlastně všechno začalo.
Přečetla jsem celou sérii a za mě byly všechny knížky TOP! S každou knížkou jsem myslela, že mě už nemůže nic překvapit, ale pokaždé jsem se pletla.
5* je u této autorky prostě málo....

kyssling
27.11.2022 4 z 5

Skvělý případ, výborný nápad se v čase vrátit. Celkem bych přivítal více vyprávění ze strany jednotlivých postav, část s Woodym byla zajímavým zpestřením.

Hella
17.11.2022 4 z 5

Ale jo. Naštěstí tu ještě Kim není tak trapně přidrzlá k Bryantovi jako v posledních dílech, tak jsem ji ještě vzala na milost.

TVer
06.11.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, bylo fajn vrátit se do časů, kdy oddělení Kim Stoneové jenom začínalo. Byl tam také opět Dawson, u kterého jsme si zase připomněli, jaký to byl ze začátku idiot. Celkově se mi ale kniha líbila, jak z jednoho vyšetřování vzešla spolupráce a přátelství všech postav. Už se těším na další.

Alena55
27.10.2022 5 z 5

Moje první kniha od spisovatelky, perfektní, velmi čtivá, určitě si přečtu i další její knihy.

petrzel
22.10.2022 5 z 5