První krev

První krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480321/bmid_prvni-krev-oBU-480321.jpg 5 860 206

Jak započala jedna z nejúspěšnějších britských detektivních sérií současnosti? Je těsně před Vánoci roku 2014 a inspektorka Kim Stoneová stojí před halesowenskou policejní stanicí. Svou konfliktní, nespolečenskou povahou už proslula po celém westmidlandském hrabství a tohle je možná její poslední šance. Má se setkat se svými novými podřízenými, seržanty Bryantem a Dawsonem a konstáblem Stacey Woodovou. Ani jeden z nich v ní nevzbudí mnoho důvěry. Jakmile však společně začnou vyšetřovat brutální a bizarní vraždu navenek zcela nezajímavého mladého muže, jde všechno stranou. Případ je zavádí stále hloub do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů. Mrtvých s každým dnem přibývá, a chce-li Kim ochránit nevinné, musí dostat ze svého nového týmu i ze sebe to nejlepší.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

First Blood , 2019

mirinda973
11.09.2023 5 z 5

Bylo fajn nahlédnout do začátků Kimina týmu. Tahle série si prostě drží svou čtivost a já po těchto knihách už sahám s jistotou skvělého čtení.

blueberrypink
29.08.2023 5 z 5

Aneb jak Kim ke svému týmu přišla a jaký byly jejich začátky. Skvělý, přesně tohle jsem k dokreslení mé oblíbené série potřebovala! Není co vytknout.

AlbionFoxyFox
12.08.2023 5 z 5

Maximálně jsem si užila počátky svého oblíbeného týmu, opět zajímavý případ a spád, s čímž u Marsons počítám:)

Veveruška320
30.07.2023 5 z 5

Nedokážu mít výtky k této sérii. Kim a její tým...,bylo fajn si přečíst jak vše začalo a jak se dali dohromady.Opět pěkný,čtivý a napínavý díl.Za mě plný počet....:o)

Karoley
14.07.2023 5 z 5

Preguel k sérii detektivek s Kim Stone.

První krev je prvním případem, který vyšetřuje Kim se svými novými podřízenými - Bryantem, Dawsonem a Stacey. Případ je zavede do temného světa zneužívaných dětí a jejich trýznitelů.
Přečteno za dva večery, déle mi žádná kniha od autorky ještě nevydržela! Už se moc těším na Spletité lži, mají vyjít o prázdninách!

Dajine
30.06.2023 5 z 5

Opět skvělé. A návrat na začátek dobrý nápad.

Gracinka
31.05.2023 4 z 5

Líbil se mi náhled jak vznikl prima tým. Akorát linka s vrahem mě moc nezaujala. Frk frk, hromada mrtvol, najednou čáry máry fuk a mají vraha.

helcab
19.05.2023 5 z 5

Jako vždy super příběh, sice jsem četla až po 12.dílu, takže plno informací již bylo známých. Každopádně napínavý případ a za mne určitě palec nahoru a doporučuji. Jdu na 13.dil.

Majulle
14.05.2023 4 z 5

perfektní kniha, jako každá od Marsonsové :)

koki.veru
03.05.2023 5 z 5

Opět super knížka o Kim. Dobrý nápad, vrátit vše na začátek a seznámit nás s prvním případem týmu. A hlavně super vrátit se opět k postavě Dawsona. Těším se na další knížku od této autorky.

mol378
24.04.2023 5 z 5

Potěšilo. Od autorky výborný nápad, vrátit nás na úplný začátek a představit nám Kim a spol., jako bychom je viděli poprvé. Ach, Dawson! Mně, co pamětnici dob starých a ještě starších, to evokovalo při vědomí věcí a dílů, které přijdou, televizního hrdinu kriminálek z dětství - Hopkirka... Není tu, a přece je. No a kromě nostalgie napínavé je to taky, vtipné je to... Svůj pro nezasvěcené asi dost tajuplný komentář končím zcela explicitním doporučením - Hopkirk Nehopkirk - prostě čtěte!

katka134
20.04.2023 4 z 5

Hezký návrat na začátek.
Opětovné setkání s Dawsonem mě potěšilo, ale při vzpomínce na Skryté karty mi bylo smutno.

ivana1924
12.04.2023 5 z 5

Opět super

Laura99
10.04.2023 5 z 5

Výborná

čef
05.04.2023 5 z 5

Tady celá série vlastně začala. Kim dostala svůj tým, včetně zlobivého kluka a musí vyřešit vraha pedofilů a jejich spojenců. Děj pěkně odsypá, vedlejší motivy jsou potlačeny na nezbytnosti a to se i líbí. Takto má detektivka pro mne vypadat.

šipek
27.03.2023 5 z 5

Tak nejprve jsem myslel, že jsem sáhnul na starší díl této série a ono to je jinak. Úžasný nápad vrátit se na úplný začátek, kde se začal tvořit tým okolo Kim. Musím říct, že knihy od této autorky se čtou úplně samy. Krátké kapitoly, strhující děj a hle je zde hned závěr knihy. Vřele doporučuji všem milovníkům tohoto žánru.

janastok
26.03.2023 5 z 5

Trochu se mi do knihy nechtělo, říkala jsem si, proč mám po 13ti dílech číst prequel. Ale chyba, napsat o počátku Kimina týmu byl skvělý nápad. Příběh tradičně dobrý, krátké, svižné kapitoly, vrah se dal uhádnout, ale to vůbec nevadilo.

mysce
25.03.2023 5 z 5

Nápad, vrátit se ke vzniku týmu Kim Stoneové, mě nadchl. Kniha i příběh je parádní a moc mě zaujaly kapitoly psané z pohledu vraha. V průběhu děje přeskakujeme z hlavy do hlavy a příběh tím dostává neuvěřitelnou hloubku. Postupně se seznamujeme s celým postupem vyšetřování a užijeme si "lov" vraha v přímém přenosu.
Příběh začíná tím, že si šéfinspektor Woodward vyžádá na svoji stanici "potížistku" Kim. Ostatní vyšetřovatelé nového týmu jsou povahově zcela rozdílní a tato na první pohled nesourodá parta naskočí rovnýma nohama do náročného případu sériového vraha. Různé názory na probíhající vyšetřování, viděné pohledem každé jednotlivé postavy, které se teprve vzájemně oťukávají, to je pecka!
Kim vystupuje svérázně, ale své lidi dokáže skvěle odhadnout. Má velmi specifický smysl pro humor, který miluju. A co teprve když přijdou na řadu její slovní přestřelky s patologem Keatsem!
V závěru mě dojal Bryantův rozhovor s Woodym, nečekala jsem to a bylo to boží. Jako ostatně celá kniha!

BambinoMum
17.03.2023 5 z 5

Skvělé počtení. Bylo prima zjistit, jak to všechno začalo. Woody překvapil, Dawsona jsem měla touhu "proplesknout" :-) Tak honem, další díl, jsem zvědavá, co bude...

rumova_kulicka
10.03.2023 4 z 5

Bylo super podívat se, jak to všechno začalo. Dowson byl fakt idiot :-D Woody překvapil svým tajemstvím. Případ byl průměrný, pachatele jsem odhadla správně. Asi už na ně mám po x desítkách přečtených detektivek čuch. Ale to vůbec nevadilo. Autorka zraje jako víno, kniha se mi četla mnohem líp než prvotní díly. A tak se těším na ten další :-)

Angela Marsons
anglická, 1968