Pokrevní pouta

Pokrevní pouta https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376457/bmid_pokrevni-pouta-ZMH-376457.jpg 5 1547 367

Jak chytit vraha, který nezanechává stopy? Žena zabitá jediným přesným bodnutím do srdce – na první pohled to vypadá jako loupežné přepadení, které se zvrtlo. Kdo by plánovaně vraždil starostlivou a bezúhonnou sociální pracovnici? Ale inspektorce Kim Stoneové na téhle smrti něco nesedí. Pár dní nato už si je jistá – po nálezu mrtvé mladé narkomanky se stejnou bodnou ranou v hrudi. Někdo je obě chladnokrevně sprovodil ze světa. To je však to jediné, co je spojuje. Kim se nedokáže na případ soustředit – z minulosti se vynořila doktorka Thorneová, sociopatka, kterou Kim dostala do vězení a která za mřížemi naplánovala bezcitnou pomstu. Počet obětí narůstá a Kim a její tým se po krůčcích přibližují k pachateli. Někdo z nich se ale brzy octne ve smrtelném nebezpečí. A Kim tentokrát možná nebude mít dost sil, aby ho ochránila…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi

29.05.2022 4 z 5

Skvělý díl.

Sofós
17.05.2022 4 z 5

Opět zajímavý příběh, navíc vraha jsem neodhalila a to je vždy bonus. Trochu mě zaráží nechuť Kim nechat si odborně pomoci se svými démony. Intrikánka Alex je sice odporná potvora, ale dokáže příběh pěkně okořenit. Tak a jdu na další díl :-)

Arlienen
15.04.2022 4 z 5

Kniha byla čtivá a měla spád. Přesto mi v ní něco scházelo. Naopak bych se obešla bez Alex.

ElizPetrova
09.04.2022 3 z 5

Nevím proč, ale tento případ mě nijak obzvlášť nechytil, ale jedná se o sérii Kim Stoneové, takže je jasné, že i přesto se mi kniha četla dobře a nemohu ji hodnotit negativně. Ráda vidím v osobnosti Kim určitý vývoj a bavilo mě číst o ní a jejím životě. Nicméně Alex jako hlavní záporák je extrémně unavující a i trochu nerealistická. Vyšetřující případ mi přijde, že jakoby ustoupil do pozadí a z toho vzniklo i několik nejasností při odhalení vraha.

Sumatrae
06.04.2022 5 z 5

Druha polovina knihy byla opravdu skvela! Nemohla jsem se nejdriv zacist, ale to bylo asi mym odporem k Alex, ktera mi opravdu vubec nechybela...

Páájinka
05.04.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Miluju tuto sérii..i když je pravda, že Kim trochu měkne, ale přeju jí to.

judith141
02.04.2022 4 z 5

Nějak jsem se do knížky nemohla vůbec začíst, až posledních 70 stran dostalo pořádný spád. Ale i tak jsem na další případy Kim moc zvědavá!

Ishir
27.03.2022 5 z 5

Byl to svižný a děsivý příběh. Budu pokračovat v sérii.

EmillyT
27.03.2022 3 z 5

Opět čtivá detektivka, ikdyž tentokrát mi napínavý přišel až závěr. Místy mi příběh přišel velmi překombinovaný.

Booky84
06.03.2022 5 z 5

Další skvělá a čtivá detektivka. Tentokrát jsem se snažila knihu číst pomalu, aby mi chvilku vydržela, a dokonce i mimo čtení přemýšlela nad vrahem. Bohužel, opět jsem na něj nepřišla, ale vůbec mi to nevadilo a při odhalení a rozuzlení mi spadla brada. Těším se na další díl.

work
05.03.2022 2 z 5

Po přečtení dvou detektivek od Angely Marsons (Otevřený hrob, Němý křik) jsem se stal okamžitým fanouškem. Pokrevní pouta mé nadšení lehce zchladila. Pořád je to dobré čtení, jen tentokrát takové nedopečené a uspěchané.
Na plný počet hvězdiček, jako u předchozích dvou knih, to prostě není. Nemůžu se zbavit pocitu, že je to napsané narychlo a tak nějak ´profesionálně´. Nečtu knihy Marsons chronologicky, což je ale asi jedno, protože se minulé dění v knize stejně vysvětluje. Sice rozumím proč (právě pro čtenáře jako já), ale pokud si v každé z dvaceti knížek série budu muset pokaždé číst o historii Kimina dětství, asi mi to začne vadit. Ale budiž.
Hvězdu dolů dávám za Alex. Je přiliš ďábelská a její (mnohdy nesmyslně) komplikované plány a dokonalost působila nereálně. Takový Keplerovic Jurek Walter v sukních. Z popisu jsem pochopil, že Alex sehrála roli v nějakém předešlém dílu série, tak uvidíme, jestli je tam líčena o něco uvěřitelněji. Taky jsem pochopil, že se zřejmě objeví i v nějakém dalším dílu série, což mě netěší.
Další hvězdu dolů za nedostatečnou propracovanost - dedukční kotrmelce, chybějící humor (ten je tu jen v míře minimální a chyběl mi moc), takové vlažné propojení postav a fádní motiv.
Poslední hvězdu dolů dávám za násilí. Že by se Marsons opravdu zhlédla v Keplerovi? Zbytečně explicitní, samoúčelně popisné, a vraždit malé děti opravdu netřeba.
Takže ve skrytu duše doufám, že to bylo jen vybočení a že další knížka (už je nachystaná) bude opět skvělá.

rumova_kulicka
28.02.2022 4 z 5

Opět povedený díl, i když pár nedostatků by se našlo. Jako spoustu jiných čtenářů, tak i mě štve, jak najednou přijde prozření a Kim zná pachatele. Linka s Alex mě nějak nebavila, doufám, že už v žádném dalším díle ta psychopatka nebude. Každopádně se hned vrhám na pokračování, dílů je ještě pořád hodně.

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Ráda se dozvídám stále nové skutečnosti z Kimina dětství. Je to osvěžující.

attila1
10.01.2022 5 z 5

Opět strhující příběh inspektorky Kim. Za mě asi zatím nejlepší díl.

dencazrnu
07.01.2022 4 z 5

Tentokrát jednu hvězdičku uberu, jelikož úplně nemám ráda, když se "historie opakuje". Trošku mi v tomto díle vadilo, že to opravdu bylo místy až neskutečně absurdní. Jak jedna žena ve vězení dokáže do posledního detailu vše naplánovat a zosnovat. Na druhou stranu ta knížka je prostě čtivá, ať chcete nebo ne. Krátké kapitoly mi tak neskutečně ubíhaly, že během pár dní jsem neměla co číst :-) U autorky se mi moc líbí, že se vždy pustí do dvou dějových linek a tím je příběh zase o něco zajímavější :-) Teď si dám na pár dní od Kim pauzu, jelikož jsem přečetla v kuse prvních pět dílů, ale už se neskutečně těším na další pokračování. Angela Marsons se stala jednou z mých oblíbených autorek :-)

petraj30
16.12.2021 5 z 5

Velmi vydařený díl, i když měl pár nedostatků, oproti předešlým.
Možný spoiler:
Nějak jsem nechápala, jak trestankyně Alex může mít pod palcem vedení věznice (nebo kde to vlastně byla...). Bylo to podle mě přitažené za vlasy a myslím, že celkem dobře se proti jejím argumentům dalo bránit. Tak si prostě myslím, že by to v běžném životě moc neobstálo. Ale ono se to jinak mluví když mám knihu v ruce a jinak se mluví v reálném světě. To jsou jen moje domněnky.
Ten druhý případ, respektive ten, který vyšetřoval celý tým byl skvělý a možný vrah mě ani nenapadl. Čekala jsem někoho jiného a o to víc jsem byla překvapená, jak to všechno bylo.
Ten začátek se trochu vlekl, ale pak se to začalo rozjíždět, hlavně v situacích, jak se Alex snažila potrápit nezlomnou Kim. Ten závěr s její matkou byl geniální, úplně mě mrazilo v zádech...Ufff.
Až na ten pomalejší začátek to bylo skvělé a moc se těším na další díl

LP113
07.12.2021 5 z 5

Opět to bylo super. Jsem ráda, že se zase ojevila ta mrcha Alex. Jediné co mi vadí, že člověk toho moc neudělá, protože musí prostě číst. Toto konkrétně mi trvalo 3 večery. Takže určitě doporučuji.

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Nejde jinak než pochválit. Případy Kim Stoneové sleduji rád, knížka je opět napínavá, má spád a už se těším na pokračování.

Toledo
26.11.2021 5 z 5

Další lahůdka v podání detektivky Kim. Myslím, ze každý díl, je sazka na jistotu a vždy se v tom akorát utvrdím. Tato série je opravdu povedena.