Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1386 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Abia
06.06.2021 5 z 5

Tentokrát mají více prostoru kolegové Kim samostatně a to přeskakování v kapitolách je na jednu stranu náročné na pozornost a na druhou stranu to žene člověka kupředu, aby se dověděl, jak to tedy je. Jako vždy skvělé! Měla jsem velkou pauzu, protože knihovny byly zavřené a tak jsem si i dokázala všimnout, že mi styl Angely Marsons opravdu vyhovuje. Jen jsem začala číst první stránku, už to bylo jasné. Baví mě to a jdu na další.

Daneta
30.05.2021 5 z 5

Výborné. Čtu jednu knihu za druhou, tak mi nevadí množství postav.

Lenoulinka
11.05.2021 4 z 5

Po čase jsem se zase vrátila ke Kim a myslela jsem si, že si užiju detektivní zápletku.
Tentokrát na můj vkus moc komplikované a ze začátku jsem se v osobách a ději ztrácela.
Konec už byl lepší a svižný.

Lucaaa
31.03.2021 5 z 5

Opět super, kolikrát jsem se nemohla odtrhnout od čtení, jako vždy cteno jedním dechem, prekvapivy závěr. Těším se na další případ.

Majulle
30.03.2021 4 z 5

Byl to muj prvni pripad od KIm. Prvnich 100stran jsem se nemohla poradne zacist a zvyknout si na obrovske mnozstvi postav, dva tymy a kratke kapitoly ktere neustale preskakovaly do svych pripadu. Nakonec jsem tomu dala sanci a kniha byla opravdu povedena a napinava :)

rodak
21.03.2021 4 z 5

Rychle ubíhající detektivní román sahající do minulosti dvou rodin. A neúnavná Kim, tentokrát bez svého týmu.

martineden
19.03.2021 5 z 5

Mám několik oblíbených detektivních sérií. Tanu Frenchovou, Louise Pennyovou a Angelu! A nikdy je nepřestanu kupovat. Nikdy.

Lucka.79
15.03.2021 5 z 5

Ze začátku mi vadilo přeskakování mezi oběma týmy a jejich případy ... jenže potom se to začalo spojovat a byla to pecka, jako vždy

akinomV
14.03.2021 5 z 5

Co dodat, už se opakuji. Je to skvěle napsané, příběhy skvěle propracované a já už ty hlavní postavy mám fakt ráda a těším se, co se zase bude dít :-D

Veveruška320
12.03.2021 5 z 5

:o)Opět jsem nedokázala odtrhnout zrak,četla a četla....Co dodat-Kim Stoneová a jeji tým,jsou boží.Jdu na další díl.:o)

Šárka345
10.03.2021 5 z 5

Krásně a bohužel velice rychle se to čte :0))) Tak jdu na Zlámané kosti!

Ťapulka
10.03.2021 5 z 5

Případy Kim Stoneové jsou knihy, od kterých se prostě nelze odtrhnout, dokud není přečtené i to poslední písmenko. Díky nim se ze mě stává úplný čtenář hltač. Vyhovují mi krátké kapitoly, i když pak spadám přesně k tomu, že si řeknu, ještě jednu kapitolu, ještě jednu a ještě... Mám moc ráda postavy této knižní série a těším se na jejich další případy. Zapojení dalšího vyšetřovacího týmu byl výborný nápad, takové malé oživení série.
Tento díl předkládá čtenáři skutečnost, jak snadno se můžeme stát něčí hračkou a jak zlé může zlo být. Jakou anonymitu nabízejí sociální sítě a co někteří podniknou jen pro to, aby na sebe upozornili, někoho zaujali a získali si něčí obdiv. Byla jsem z toho hodně smutná

brabofka
02.03.2021 5 z 5

Skvělé. Stejně jako všech 5 předchozích dílů.

Calibra
26.02.2021 4 z 5

6/21 Zase jsem se po nějakém čase vrátila ke Kim a je to vždy hezké čtení s originální zápletkou. Tentokrat se vůbec nevzpomínalo na minulost a musím říct, ze Kim vůbec nebyla protivná!

stejsdan
23.02.2021 4 z 5

Děkuji čtenářům DK za výborný tip na detektivní sérii:)

Velice svižná detektivka, krátké kapitoly, hodně postav, zamotaný příběh a závažné téma, to všechno mi sedlo. Navíc akční Kim, zapojení dalšího týmu do vyšetřování, to všechno zaručilo, že jsem se při čtení rozhodně nenudila. Mám další díly, takže po nich časem určitě sáhnu.
Navíc kniha určitě nutí k zamyšlení nad rasismem.

bery11
21.02.2021 4 z 5

autorku jsem si oblíbila,ikdyž zrovna tenhle příběh nebyl pro mě TOP,ale na čtyři hvězdy určitě

novina
14.02.2021 5 z 5

Opět skvělá Kim Stoneová a příběh, který mě rozhodně nenechal chladnou.

katka134
11.02.2021 4 z 5

Další skvělý díl. Zpočátku několik případů a přeházení týmu bylo matoucí, ale pak se děj rozjel až ke skvělému konci.

ilčidlo
09.02.2021 5 z 5

Rozdělením vyšetřovacího týmu nastala změna napínavá a čtivá jen z toho téma mně mrazilo

the_res13
07.02.2021 5 z 5

Miluju knížky co vás dokážou tématem a postavama na*rat a tahle to teda sakra umí!