Pohřbená pravda

Pohřbená pravda https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391094/bmid_pohrbena-pravda-65d5e21c70169.jpg 5 1381 353

Šestý temný detektivní příběh z pera Angely Marsonsové, jejíž prvotina Němý křik, úvodní díl série, se v angličtině prodala už v milionu výtisků. Nález starých kosterních ostatků na pomezí dvou policejních okrsků postaví inspektorku Kim Stoneovou nejen před nový případ, ale také před neobvyklou výzvu – spolupracovat s bývalým parťákem, s nímž se nerozešla právě v dobrém. Podrobný průzkum hrobu odhalí, že těl tu leží víc a že nezemřeli přirozenou smrtí. Kim stojí před nelehkým případem. A taky nelehkou situací - jak se obejde bez svého týmu, ale také jak se její tým obejde bez ní. Protože pravdu, až doteď pohřbenou a právě vykopanou, už nelze skrýt... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , Kalibr

Dead Souls , 2017

Lka
12.07.2019 4 z 5

Tak jsem přečetla další díl ze serie. Ze začátku jsem měla docela problém se zorientovat v případech, ale nakonec si to sedlo. V závěru už jsem se od knihy nemohla odtrhnout.

Katulinka69
10.07.2019 4 z 5

Za mě tedy nejslabší ze série . Tak nějak ve všem, i Kim trochu vymekla ,ale stejně super a těším se na další dil.

kyssling
06.07.2019 5 z 5

Opravdu nevím co bych knize vytkl, přečetl jsem ji za dva dny, to je možná nejlepší recenze ...

Lykke
30.06.2019 4 z 5

Trochu mi chyběl její obvyklý tým a ze začátku mi její bývalý parťák lezl dost na nervy, ale když se nitky začaly sbíhat, bylo vše odpuštěno. S každou další a další přečtenou kapitolou, prolétlo mi hlavou...ó krutosti, tvé druhé jméno je člověk. Jen snad člověk je schopen dovést svou nenávist do takového extrému. Když jsem zaklapla knihu za poslední stránkou, přála jsem si, abych na další díl s mou oblíbenou drsňačkou nečekala moc dlouho.

Pavlnka
29.06.2019 5 z 5

Tato série mi opravdu sedí. Tento díl byl opět napínavý a zajímavý. Už se těším na další.

katka.oo
28.06.2019 4 z 5

Opět perfektní Kim a oblíbené téma v poslední době-přistěhovalci, ale tady mi to nevadilo. Ze začátku jsem se nemohla nějak začíst, asi to bylo tím, že se střídaly kapitoly Kim a ostatních, ale pak už to jelo...dobrá kniha.

Evule *
24.06.2019 5 z 5

Opět velmi dobré a napínavé...Už se těším na další případ Kim.

nikiss76
21.06.2019 5 z 5

Další skvělá kniha s Kim Stoneovou v hlavní roli. Tentokrát se musela Kim a její tým spojit s týmem bývalého kolegy, jejichž vztahy byly napjaté, aby přišla na kloub případu, jehož hlavním motivem k vraždám byl rasismus a nesnášenlivost. Vše se zkomplikuje, když se jeden člen Kimina týmu rozhodne vést vyšetřování na vlastní pěst.
Nechybí napětí, zvraty a samozřejmě zdárné vyřešení zapeklitého případu. Mohu jedině doporučit a těším se na Zlámané kosti.

L.Helena
18.06.2019 3 z 5

Podle mě jedna z těch slabších z této řady. Bylo rozehráno hodně případů a dějových linií, i když bylo jasné, že se to někdy později musí protnout, ale díky tomu jsem se dlouho nemohla pořádně začíst. To pravé napětí přišlo až tak na posledních sto stranách.

Zuzvil
18.06.2019 4 z 5

4,5* Již šestý díl této krimisérie s Kim Stoneovou a stále to neztrácí jiskru a nápad. Opět jsem byla velmi spokojená, autorka opět neopomenula přiblížit více soukromí hlavní hrdinky. Mimo to poukázala na velmi zajímavé téma, které provází celou knihu (=motiv vražd) a skvěle zakomponovala do tématu i jednu z dalších hlavních postav této série (víc nemůžu přiblížit kvůli spoilerům, ale kdo přečte, tak mě zcela jistě pochopí). Kapitoly krátké, úderné, napínavé. Tempo a nápad autorka stále drží. Rozhodně doporučuji k přečtení.

pepa4081
17.06.2019 4 z 5

Téma rasismu a vůbec nesnášenlivosti k menšinám je dnes v detektivkách poměrně časté. U mnoha autorů však působí jen jako nucená snaha o angažovanost. V případě Angely Marsons ten pocit nemám. A protože i já v sobě trochu těchto fobií nosím, donutí mne občas se zastydět.
Motiv vražd není tentokrát ničím novým, ovšem nápad s nuceným rozdělením osvědčených týmů zajímavě osvěžil celou sérii a nechal nás nahlédnout do soukromí dalších z nich. Kniha se opět výborně čte. Napínavá detektivka, kvůli které jsem obětoval několik hodin spánku. Doporučuji a těším se na další díl.
Nanejvýš uspokojivé.

muchomurka
16.06.2019 4 z 5

Po předchozí knize, která mi úplně nesedla (čtená ve špatný čas), jsem se bála, aby to nebylo i u této, ale mé obavy se nenaplnily. Od prvních stran byl příběh velmi napínavý, i když téma, které autorka nyní zvolila, mrazivé. Uvažování této skupiny nejsem schopna pochopit.
Ke Kim - co jsem nepochopila, tak že si nechala vedení případu, který vyšetřoval její tým, ale nějak se s nima nebavila, nezůstávala v obraze. Asi to tak bylo napsáno kvůli konci příběhu, ale bylo to divné, vůbec mi to k ní nesedělo. A úplně nejvíc mi nevyhovaly čtyři linie příběhu - Kim, Bryant a Dawson, Stacey a pohled uneseného. To bylo zbytečné. Rozčilují mě i dva, tady už to bylo nějak moc.

konicekbily
15.06.2019 4 z 5

Hlavní dvě zápletky zaměstnávaly oba týmy po celou knihu, bylo zřemé, že vysvětlení bude v závěru společné. Ke krimi románu nemám výhrady, ale zbytečné natahování řešení napjatého vztahu vedoucích vyšetřovatelů se mi nelíbilo. Ale to nesnižuje dobrý thriller - autorka to umí.

Kerberos
15.06.2019 5 z 5

Kim je při vyšetřování nálezu kosterních ostatků na hranici dvou okrsků nucena spolupracovat s bývalým kolegou.Jejich spolupráce drhne.Její tým pracuje na případu rasistických útoků.Po únosu kolegyně se vyšetřování propojí.Příběh plný nenávisti a rasismu ,starých křivd,který Kim pomůže se vyrovnat s jistou věcí z její minulosti.

georginaa
10.06.2019 5 z 5

Spojené vyšetřování s bývalým parťákem s kterým se nemusí, je o vůli přenést se přes jakékoliv pocity a především hlavně je vyšetřit tak zapeklitý případ. Boj o nadvládu je velice složitý, ale Kim je natolik schopná, že vše zvládne. Pohřbená pravda vyjde najevo!

hanap
08.06.2019 4 z 5

Případy Kim Stoneové tentokrát xenofobní téma. Také o mezilidských vztazích a přátelství. Hezké, napínavé a čtivé.

Jitty82
05.06.2019 5 z 5

Další vyšetřování s Kim a zase mě to neskutečně bavilo. Tahle sympaťanda mi přirostla k srdci.

AkiKagami
23.05.2019 5 z 5

Takže, Angelu jsem si hodně oblíbila. Píše úžasně. Každý její případ se mi moc líbí. A líbilo se mi, že tentokrát se zaměřila i na její tým ne jen na samotnou Kim. Sice jsem si hned spojila jedna a jedna, ale nevadilo mi to. Kdo za tím vším stojí to jsem poznala skoro až ke konci. Přiznám, kapitolu předtím, než jsem si přečetla kdo opravdu za tím je. Tady jsem to hltala už od začátku. A mohu říci, takhle jsem se ještě nebála, jako u této knihy. Myslím tím u této ságy. Přijde mi, že tento případ z této ságy nejlepší. :)

MíšaS.
15.05.2019 5 z 5

Opět naprosto skvělá Kim. Nemohu si pomoci, ale mě se krimi Angeli Marsons doopravdy líbí a vždy je mám přečtené za pár dní. Už se nemohu dočkat dalšího dílu :)

Leaena
13.05.2019 4 z 5

Začátek knihy byl ostýchavý a pomalu odkrýval děj, jeho kličky a zápletky. Zhruba v polovině knihy nabíral příběh obrátky, dílky do sebe začaly zapadat a vše se tak nějak rozjasňovalo. Závěr jsem naprosto hltala a doslova četla o závod.
Kniha zpočátku pro mě nijaká, ale pak nabrala spád a opravdu jsem se začetla.