Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353941/bmid_otevreny-hrob-Wcr-353941.jpg 5 1844 446

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Play Dead , 2016

picris
02.04.2022 3 z 5

Kniha se četla velmi dobře a rychle. Tak obrovské nadšení jako ostatní sice nesdílím, ale určitě bych ji doporučila. Za mne se děj trošku vlekl, byla jsem v polovině knihy a stále žádný velký adrenalin. Ve chvíli, kdy byl vrah odhalen, což sebou neslo zajímavé překvapení jsem příběh nechtěla opustit, ale trošku mne zklamal samotný závěr, asi jsem očekávala větší vzrůšo. Každopádně slušné.

Majulle
22.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Přečteno jedním dechem za dva dny. Nechtěla jsem jít ani spát. Bylo mi líto co si některé děti musí prožít aniž by jim někdo pomohl. Velice zajímavá a čtivá zápletka. Dávám 10/10!

Arlienen
18.03.2022 4 z 5

V této knize je jasný příklad toho, jak nás ovlivňuje naše dětství a výchova našich rodičů. Grahama mi bylo neuvěřitelně líto. Je nechutné, co mu jeho máma způsobila.
Tracy jsem poznala z jiného úhlu pohledu. Stejně jako Kim i já jsem na ni změnila názor a je možné, že se i z nás staly kamarádky.

krejcovka76
13.03.2022 4 z 5

Zajímavé případy, které spolu zdánlivě nesouvisí a přesto jsou si až ďábelsky podobné. Pachatel odhalen brzy, jen jsem potřebovala vysvětlení proč a když přišlo, vše do sebe zapadlo jako puzzle. Hlavní hrdinka a celá její parta mi jsou sympatičtí, takže se těším na další případy.

EmillyT
02.03.2022 4 z 5

Jako vždy super. Mám příběhy s Kim moc ráda. Dočítala jsem v noci, takže představa prostředí "farmy mrtvol" mi nebyla úplně příjemná. Závěr byl jako vždy zamotaný a trochu nečekaný.

rumova_kulicka
28.02.2022 4 z 5

Konečně můžu udělit vyšší počet hvězd než doteď. Tento díl mě bavil zatím nejvíc, jen mě trochu rozčiluje styl komunikace Kim s ostatními.

Páájinka
25.02.2022 5 z 5

Super díl.

judith141
14.02.2022 5 z 5

No páni, další super jízda! Angela to opravdu umí, udrží čtenáře po celou dobu knihy, nutí vás neodcházet od čtení a číst dál a dál. Perfektně propojuje dvě dějové linie, i když jednu upřednostní a konečné řešení? No prostě koukáte s otevřenou pusou. Jen jedno mi pořád nesedí, Kim dostane vždycky nářez, je to přece tvrdá holka a mám ji čím dál víc v oblibě, ale ona nemá zbraň? Celý tým nemá zbraň ani při zásahu?
No, každopádně jdu do další knížky!

Booky84
01.02.2022 5 z 5

Opět další skvělá autorčina detektivka. Od jejích knih se prostě nedá odtrhnout a je nutné číst stále dál a dál, můžou za to i krátké kapitoly. Tentokrát jsem i vytušila vraha, což se mi moc často nestává. Jsem samozřejmě zvědavá na další díl a snad ho budou mít v knihovně až tam zamířím.

petra4080
31.01.2022 4 z 5

Velmi se mi líbí, ze jde vždy o dva případy a ne pouze o jeden.

LenkaGonn
30.01.2022 5 z 5

Opět super. Originální téma. Velice čtivé. Těším se na další.

keiko33
26.01.2022 4 z 5

Po dlhom čase som sa vrátila ku Kim, vďaka vyzve a teda žiadna sláva sa nekonala. Taký priemer. Áno, čítalo sa to rýchle, Kim je sympaticka správna baba. Silné ženy mám rada. No celý ten prípad a jeho prepojenie s druhým prípadom nemal veľmi logiku. Vraha som tušila od chvíle ako sa objavil. Až na prekvapenie spolupráce vraha a jeho komplica ma nič neprekvapilo. Taký priemerná detektívka. No za sympaticku Kim dávam 4*.

baji42
25.01.2022 3 z 5

Zajímavý námět, kniha je čtivá, ale existují mnohem lepší thrillery. Angela Marsons je z mého hlediska lehce nadhodnocená.

zp87
24.01.2022 4 z 5

Velmi dobrá detektivka, rozhodně mě bavila. Patří k tomu lepšímu, co jsem kdy četla, ne však k tomu nejlepšímu. A závěrečná scéna za bouře na volném prostranství - to už tady taky párkrát bylo. Naposledy jsem to viděla v Bílých kostech.
Nemůžu se ale zbavit pocitu, že příběhy Kim Stoneové mi v něčem malinko nesedí. A nemůžu přijít na to, co to je. Asi určitá roztříštěnost příběhu, odbočování, nějaké ty nesrovnalosti (souhlasím se spoilerem Bezzink), časté rozebrání vlastní minulosti vyšetřovatelky... A pak taky se mi její knihy hůře drží v ruce, přibalit si nějaký výtisk Kim Stoneové do kabelky, můžete ji rovnou použít k sebeobraně.
V každém případě, ve čtenářské výzvě splňuje hned několik kategorií - 4.kniha autorky, absence písmene A v názvu, strom na obálce, minimálně jedna postava se skrývá, další postava má fyzickou indispozici, kniha má více jak 333 stran, pro někoho jistě i 22letý věkový rozdíl. Nebyl to důvod, proč jsem knihu četla, ale pro někoho by to mohlo být inspirací.

bezzink
06.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Pro me zatim nejslabsi dil. Mnoho veci mi prislo nelogicke.
Propojeni obou pripadu bylo dost pritazene za vlasy. To jako z tech mnoha odlozenych pripadu se Kim dostane zrovna k tomu, u ktereho se ukaze spojitost s jejim soucasnym pripadem? Uplne mimo. Za dalsi neovereni si historky s manzelem u Isobel je strasne ocividny. Proste se spokojili s tim, co jim rekne nejaky clovek, zadny overeni totoznosti. Nemela by taky nahodou policie informovat rodinne prislusniky? Coz je za me manzel a ne domnely milenec. Od te chvile bylo jasne, kdo je vrah.

dencazrnu
29.12.2021 5 z 5

Další skvělá strhující jízda, která mě bavila. Oceňuji u autorky, že máme v příběhu hlavní a vedlejší dějovou linku, vždy nám to celou knihu oživí a jako bonus jsme se tentokrát dočkali spojení obou linek. Jediné co je zarážející, jak je sakra možný, že u sebe nemá Kim bouchačku? Ona se toulá po lesích, honí psychopatické magory, ale ještě ani v jednom příběhu neměla zbraň, což teda nechápu, vždyť je to kruci policistka! Ale jinak mě to opět bavilo a už se těším, až si přečtu další pokračování :-)

attila1
23.12.2021 5 z 5

Další dočtený díl a musím říct,že tohle byla jízda. Knížka u které se chodí spát ve tři ráno i když v pět vstavate do práce :-) Těším se na další díl a mám v plánu přečíst celou sérii.

Martina1805
17.12.2021 5 z 5

Perfektní čtení, napínavý příběh s nečekaným rozuzlením.

LP113
06.12.2021 5 z 5

Za mě opět hodně dobré. A fakt zajímavá instituce, kde zkoumají mrtvoly. ;-) Konec teda pro mě lehce zbytečně překombinovaný, ale jinak výborné. Určitě doporučuji.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Čtvrtý díl a opět super detektivka, napínavá, má spád, přečteno na jeden zátah. Rozhodně doporučuji.

vraždy thrillery sérioví vrazi pomsta

Angela Marsons
anglická, 1968