Otevřený hrob

Otevřený hrob https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353941/bmid_otevreny-hrob-Wcr-353941.jpg 5 1844 446

Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš. Zavražděná žena s obličejem rozbitým k nepoznání, prázdný pohled směřující k nebi, z úst se jí sype hlína. A stovky much se slétají ke krvavé hostině. Výzkumné zařízení ve Westerley studuje rozklad lidských těl, jejími rezidenty jsou ti, co i po smrti chtějí posloužit vědě. A právě tady nalezne Kim Stoneová se svým týmem mrtvolu – ale čerstvou, o níž místní badatelé nemají tušení, kde se tam vzala. Po objevení druhé dívky, ponechané napospas smrti, s ústy naplněnými hlínou, je jasné, že Kim a její tým mají co do činění se sériovým vrahem. Ale kolik těl ještě leží někde pohozeno? A kdo bude další? Pak zmizí místní reportérka Tracy Frostová a věci naberou rychlý spád. Kim ale bude muset být rychlejší… než si vrahova pokroucená mysl vyžádá další život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Knižní klub

Play Dead , 2016

lucie1744
09.05.2023 5 z 5

Tak tenhle díl mě bavil nejvíc. Strhující a napínavý příběh.

vekkr
18.04.2023 4 z 5

Audiokniha.Velmi dobře načtená.Asi se už trochu v těch sériích ztrácím.Kim Josie,Ava,Erika trochu to je takové podobné.

Karoley
19.02.2023 5 z 5

Mrtví neprozrazují tajemství... když jim nenasloucháš.

Konečně jsem se pustila do detektivní série s Kim Stoneovou, lákala mě už delší dobu. Čtvrtý případ byl opět skvělý! Farma lidských těl, otevřené hroby, amnézie, tajemné vzpomínky psané kurzívou, jedno velké tajemství.
Přečteno za dva dny, už mám připravený další díl!

Marek82
13.01.2023 3 z 5

Ku každej novej sérii detektívok pristupujem trocha s obavami. Bude mi sympatický hlavný hrdina, nebude príbeh príliš pritiahnutý za vlasy? Toto bola moja prvá kniha o Kim Stoneovej. Pozitívne vnímam výskumné prostredie na rozklad ľudských tiel, ktoré zďaleka nie je takou brutálnou kulisou, ako by sa mohlo zdať. Tiež mi sedela primeraná miera násilia, nebolo to také agresívne a napäté ako severské detektívky alebo Carter. Nežnejšie polovičky si môžu pridať hviezdu za množstvo ženských postáv, ich vnútorný svet, prežívanie emócií a náznak ľúbostnej zápletky. Pre tých, ktorí hľadajú zaujímavý a domyslený príbeh, však už nemám toľko dobrých správ. Okrem poslednej štvrtiny sa to celé dosť ťahá a aj vďaka množstvu postáv a ich "problémom" sa ťažko udržiava spád a orientácia. Odhliadnuc od toho, že veľmi podobný motív zločinu je v jednej z Carterových kníh (naschvál nepoviem, v ktorej), pôsobí celá pointa, ako aj odhalenie, dosť neuveriteľne a nelogicky (detektívi bez zbraní...). Čím viac budete rozmýšľať nad vysvetlením a rozuzlením, tým nepravdepodobnejšie a na hlavu postavené sa vám to celé bude zdať. Nakoniec si z knihy budem po čase pamätať len spomínanú "farmu" s mŕtvolami a to je vzhľadom na očakávania, aj tunajšie vysoké hodnotenie pre mňa dosť málo.

mysce
07.01.2023 5 z 5

Za mě jsou příběhy s Kim Stoneovou rozhodně jednou z nejlepších krimi sérií, jakou jsem kdy četla. Autorka umí budovat napětí jako málokdo a tentokrát je i místo činu skutečně hodně drsné. Kniha má neskutečné tempo a našlapaný děj.
Hlavní hrdinka Kim mi přirostla k srdci. Tvrdohlavá inspektorka se svojí mordpartou mě opravdu moc baví. V tomto příběhu poodhalí více ze své minulosti, co vysvětluje její tvrdou slupku. Člověk se musí zamýšlet nad tím, jak moc nás ovlivňuje to, co zažijeme v dětství. U každé knihy je pro mě důležité, aby mě nějakým způsobem oslovil hlavní hrdina a Kim vyhrává na celé čáře.
Úžasnou tečkou byl nečekaný zvrat v závěru děje. Skládám velikou poklonu a přiznávám, že začínám být touhle sérií tak trochu posedlá. Kniha si rozhodně zaslouží 5 hvězd!

Hanaluna
31.12.2022 5 z 5

Super jako vždy, jen to bylo nějaké rychle. Kim se stala moji srdcovkou.

ElikaS
07.12.2022 5 z 5

Kim Stoneovou jsem si zamilovala a v audioknižní podobě v podání Jitky Ježkové je tato série naprosto dokonalá!
Kim a její tým mě moc baví, nejen jejich postojem k vyšetřování, ale i jejich vzájemnými vztahy a humorem na pracovišti. Ani tento díl nebyl výjimkou. Fajn je sledovat i vývoj jednotlivých postav, který je ale napsán s citem tak, že nezastiňuje vyšetřování.
Už se moc těším na další díl

KatChiss
01.12.2022 4 z 5

“Mrtví neprozrazují tajemství… když jim nenasloucháš.”
Již čtvrtý případ Kim Stoneové a já opět hltám každé slovo v podání Jitky Ježkové. Tentokrát se Kim s týmem snaží dopadnout sériového vraha, který nechává své mrtvé oběti s ústy plnými hlíny. Ironií je, že těla nechává ve výzkumném zařízení, které studuje rozklad lidských těl. Tady má někdo opravdu zvrácený smysl pro humor.
Autorce se opět podařilo bravurně vystavit příběh plný napětí a zvratů. Vždy mě zvládne dokonale zmást, už se ani nesnažím hádat, kdo by mohl být pachatelem. Tohle bych ani ve snu netipla. Skvělé!
Je zajímavé, jak některé postavy nemáte v lásce, ale když jsou v ohrožení života, začnete se o ně bát. Přesně tohle se stalo s reportérkou Tracy Frostovou, která v tomto díle zmizela. Najednou jsem ji poznala z jiného úhlu pohledu a uvědomila jsem si, že není vlastně tak špatná.
Poslouchala jsem během svého prodlouženého víkendu v Karlových Varech, zatímco jsem se procházela po kolonádě nebo šla lesem směrem na vyhlídky.

pakoshka
25.11.2022 2 z 5

Myslím, že s Kim právě končím, protože už se ze série stala typická scifi detektivka se suprschopnou hrdinkou a neuvěřitelnými zvraty.

KatyM.
15.11.2022 5 z 5

U knih Angely Marsons jdu na jistotu. Další úžasný díl inspektorky Stoneové. Žádná hluchá místa, dobrá zápletka. Již se těším na další díl.

Michla76
24.10.2022 odpad!

Hrůza.
Vůbec nechápu, jak jsem vydržela snést celá tři "díla". Tímto samozřejmě končím. Jedno velké, koncentrované, těžko snesitelné klišé a velmi, opravdu velmi špatný překlad. Zjevná neznalost policejní práce, v každé knize minimálně dvě chyby - např. znalost jména, které v době, na kterou se v knize odkazuje ještě známé nebylo atp. Což ale je pod rozlišovací úroveň čtenářů dávajících 5*

sgjoli
23.10.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu a opět jsem nebyla zklamaná. Bavilo mne nejen provedení v interpretaci Jitky Ježkové, která se mi k hlavní hrdince Kim hrozně hodí, ale i obsahově to byla dost jízda. Téma výzkumného institutu studujícího rozklad těl (viz anotace) je pro mne v tomto žánru dost novinka, takže oceňuji originalitu. Autorka mne opět dokázala přechytračit, což si cením. Atmosférou povedený thriller/detektivka, celkově je to dost svižné a já vůbec neměla pocit, že se nudím. Za mne určitě zasloužené 4 hvězdy.

janina66
08.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Skvělé!
Jsem ráda, že tentokrát nebyly obětmi děti.
Mezi podezřelými jsem se rozhodovala mezi dvěma.
No a Kim? Ta je prostě nesmrtelná!
Výborné, napínavé.

dlabikk
06.10.2022 4 z 5

Na základě komentářů jsem se trochu s obavou pustila do čtvrtého příběhu s Kim a mne naštěstí nezklamal. Užila jsem si ho až do samého konce. Zajímavý námět, trochu brutální, ale to tomu dodalo "koule". Vraha jsem uhádla až skoro na konci :o)

Hana62
04.10.2022 5 z 5

Dotčeno. Trochu jiné, ale napětí, úzkost, strach a naděje na dobrý konec vás neopustí celou dobu. Jdu na další díl.

soupik2012
04.10.2022 4 z 5

Z mého pohledu se jedná zatím o nejslabší knihu z této jinak velmi vydařené série. Je těžké vymyslet v tomto žánru něco nového a tak se daleko víc než na originalitu příběhu zaměřuji na jeho věrohodnost. A v tomto ohledu jsem byla zklamána. Těch nelogických situací bylo na jeden příběh strašně moc. Autorka je vytváří záměrně, aby mohla určovat směr děje tak jak zrovna potřebuje. Jenomže díky tomu, není vůbec složité odhalit pachatele. Stačí se zaměřit na to co bylo nelogické a co mělo následovat a nenásledovalo a proč? Těch vzájemných indicií a následných propojení je ta moc, že jsem se musela na konci příběhu až smát, jak to bylo celé průhledné. Na druhou stranu jsem se ani chvilku nenudila. Napsáno je to stejně dobře a zábavně jako předchozí výrazně vydařenější případy. V této sérii mě navíc hodně baví její osobní rovina a tak se již teď těším na další knihu. Audioknihu načetla opravdu velmi dobře paní Jitka Ježková.

Johana
18.09.2022 4 z 5

Ale jo. Detektivka je čtivá a musím uznat, že paní spisovatelka má dostatek originálních nápadů a je to vážně chytrá dáma. I dějiště - vědecké pohřebiště - je tu něčím extra, no o takovém místě činu jsem zatím nečetla nikde jinde. Další titul si otevřu.

Ďábelské hry mi nicméně sedly daleko víc. Mimo jiné proto, že neřešily milostný život vyšetřovatelky Kim - což se zde děje. Dosti červenoknihovnovým stylem.

85098211
12.09.2022 5 z 5

(drobné spoilery)
Na další případ s Kim Stoneovou jsem si musela skoro tři roky počkat, protože pro KTN byly načteny pouze první tři knihy. A já jsem z důvodu svého stále více slábnoucího zraku odkázána už v podstatě výlučně na audioknihy... Ale čekání se definitivně vyplatilo! Od knihy se totiž nedá vůbec odtrhnout, jak je strhující, napínavá a neskutečně dobře napsaná! ;-) Případy jako takové jsou hodně brutální a vyšetřování se poměrně dlouho nechce hnout z místa. Po jisté době se ale Kim podaří najít pojítko mezi jednotlivými oběťmi - a sice se všechny do jedné před spoustou let podílely na krutém zesměšnění jedenáctiletého chlapce, který se ovšem ve škole prezentoval jako děvče. Abych řekla pravdu, pochopení jsem pro pachatele měla jen minimální, protože se - stejně jako Kim ;-) - domnívám, že se všechno (v tomto případě šikana a podobné záležitosti) dá řešit určitě i jinak než násilnou cestou. Závěr knihy je jedna velká jízda, hledání vraha je totiž těžší, než by se mohlo na první pohled zdát - ale samozřejmě se nakonec zadaří, pachatel je dopaden a poslední oběť zachráněna... Zajímavé bylo i lehké propojení případu s osobním životem Kim - hlavně, pokud šlo o onu poslední oběť ;-). Víc už ale prozrazovat nebudu, knihu hodnotím plným počtem a brzy se na další setkání s autorkou budu těšit :-).

Timkim
07.09.2022 5 z 5

Tak doposlouchano. Popravdě jsem čekal něco jiného. Po předešlé knize od autorky se nedostavil kýžený wow efekt, ale zlé to vubec nebylo. Byla i místa u kterých jsem se zasmál.
Možný spoiler:
Motiv bych ještě pochopil, 50 % pachatele jsem odhalil asi v polovině knihy ale část s hormony mi přišla trochu malinko mimo.
Ponechávám plný počet hvězd, ale objektivně 85 %

Cassidy.L
01.09.2022 5 z 5

Další skvělý a napínavý připad Kim a jejího týmu

vraždy thrillery sérioví vrazi pomsta

Angela Marsons
anglická, 1968