Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1145 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

Kami33
Kami33
19.08.2021 5 z 5

Čte se skvěle. Sice si po další knize děj těch předchozích moc nepamatuji (ale to je zřejmě problém mojí paměti), nicméně to nevadí. Nečekám od této série nic jiného, než že mě pobaví, odreaguje a vtáhne do děje a to se jí daří na sto procent.

lucie2371
lucie2371
17.08.2021 5 z 5

Další skvělý díl ze série o Kim Stoneové.

Viviana-Mori
Viviana-Mori
12.08.2021 4 z 5

Tuto sérii s Kim mám opravdu velmi ráda. Nové díly čtu sice vždy se značným zpožděním, ale neexistuje, abych nějaký díl vynechala. Tento díl si drží stále svou kvalitu, nicméně předchozím Skrytým kartám se nevyrovnal. Ačkoli příběh plyne svižně, postavy jsou již důvěrně známé, člověk s nimi vše prožívá, tak se neubráním pocitu, že tento díl tak nějak zapadl. Přijde mi, že je hrozně snadno zapomenutelný a za pár týdnů nebudu vědět, o čem to bylo.
Oceňuji kratší úderné kapitoly. V knize mi vlastně nic nevadilo, jen už jsou v této sérii lepší díly. :)
Mimochodem, líbilo se mi, jak se všichni snažili vyrovnat s přítomností nového vyšetřovatele. :)

vsechnonebonic
vsechnonebonic
05.08.2021 5 z 5

Inspektorka Kim opět nezklamala. Knihu jsem "musela" přečíst za dva dny, nemohla jsem ji odložit. Všechny knihy autorky mohu jen a jen doporučit.

Grety
Grety
28.07.2021 5 z 5

Tahle partička mě baví víc a víc . Každý z členů roste a vyvíjí se.. Zápletka taky zajímavá a styl psaní za mě topka. Krásně vtáhne do děje.

konicekbily
konicekbily
25.07.2021 4 z 5

Standardní kvalita autorky - formou krátkých kapitol rychle ubíhá děj - dvou linek - sériového vraha a ztracené dívky. "Ztracená dívka" se mi jeví lépe propracovanou, část sériového vraha je opakováním nadmíru natahovaná. Také osobní problémy týmu jsou také trochu více zmiňované, než bych doporučoval - ale pěkné odpočinkové čtení to je!

bacouch
bacouch
22.07.2021 3 z 5

Devátý díl série s Kim Stone mě bohužel zklamal. Co se děje kolem Stacyina případu odhalí každý fanoušek Dr. House během 5 minut. Štvalo mě, že jsem to věděla o několik kapitol dříve než detektivové. Celkově mě ta knižka tentokrát nějak nebavila. Až jsem měla problém jí dočíst. Ale co se mi líbilo - a co v předchozích dílech myslím nebylo - taková ta zajímavá fakta a postupy z detektivní práce. Třeba jaké jsou fáze výslechu a podrobnosti z forenzní praxe. To se mi líbilo hodně.

Danilla
Danilla
22.07.2021 5 z 5

Jako vždy perfektní kniha od této autorky. Výborný příběh s dokonalou zápletkou. Jen mě vždy mrzí, že musím čekat na novou knihu.

dikobraz
dikobraz
17.07.2021 5 z 5

Klasika, vsetko ok, pribeh vyborny. Pachatela som tipoval zle. Druhy pripad tiez zaujimavy. Novy partak super. Niet co vytknut. Velmi dobra cast.
Ale zas a znova sa musim az smiat. Neozbrojeni policajti, to je uplne na hlavu...

Kalima206
Kalima206
06.07.2021 5 z 5

Páááni, ta Kim Stoneová mě nepřestává bavit! (hlavní hrdinka).

Každopádně moje druhá kniha od této spisovatelky. Abych pravdu řekla, tak "Tichá modlitba" bude dlouho patřit mezi moje TOPky a tato kniha se jí zdaleka nevyrovnala, každopádně, stejně se mi líbil promyšlený příběh, postavy a celý Kimin tým.

Co mě trošku vadilo, že se tam začal v průběhu řešit ještě jeden případ a to mi přišlo takové jemně rušivé, nevadí mi ságy, protože se člověk více dozví o hlavních hrdinech, ale nakonec, když to dopadlo, jak to dopadlo, tak mi to až tak nevadilo.

Kočičáci
Kočičáci
05.07.2021 5 z 5

Tentokrát se Kimin vyšetřovací tým vyrovnává s nečekanou ztrátou, která je všechny bolestně zasáhla. Každý z nich to prožívá jinak a do toho musí být v plné pohotovosti, protože se na scéně objevil vrah, který se s mrtvolami nepáře a sází jim je jednu za druhou. Ještě k tomu mezi sebe musí přijmout posilu v podobě nového kolegy, což jim na náladě nepřidá. Trošku smutnější díl, ale opět stejně dobrý jako všechny předchozí.
Jednoduše moje oblíbená série!

Laura99
Laura99
01.07.2021 5 z 5

Jedním slovem...SUPER!!

Mrňous1
Mrňous1
24.06.2021 5 z 5

Tak opět výborné čtení, autorka opravdu umí. Tentokrát mě Kim trochu lezla na nervy, rozumím důvodům jejího ulítlého chování i u Stacey, zajímavé, že jediný, kdo dokázal udržet chladnou hlavu byl Bryant...Výborné byly kapitoly s Tedem a závěrečná zápletka jedna z nejzajímavějších. Takže za mě spokojenost a těším se na další díl!

Mirrites
Mirrites
13.06.2021 5 z 5

Bez komentáře… knihy této autorky se čtou jedním dechem

TeaPeter
TeaPeter
11.06.2021 3 z 5

Zajímavá kniha, ale rozhodně je co jí vytknout. Už, už jsem věřil, že se Kim zklidnila, ale tady její démoni opět vyvřeli na povrch a její chování se posunulo zpět daleko za to, co jsme ještě ochotni označit za racionální. Pachatel z hlavní dějové linie byl opravdu pořádný šílenec. Tak komplikované provedení se vidí jen zřídka. U vedlejší dějové linie to bylo zamotanější, ale rozhodně vysvětlení situace nedělá dobrou vizitku lékařům. Zřejmě britské veřejné zdravotnictví nemá podivnou pověst jen náhodou.

Ajrad1981
Ajrad1981
02.06.2021 5 z 5

Měla jsem jiný typ na pachatele (lepší, pochopitelně :-D, krásně a plynule bych to všechno propojila), ale i takhle to bylo nečekané a skvělé rozuzlení.

novina
novina
30.05.2021 5 z 5

Tenhle díl mi přišel trošku slabší než ostatní. Ale laťka je pořád vysoko.

Mišák240
Mišák240
26.05.2021 5 z 5

Příběhy Kim a jejího týmu mě prostě baví, knihu nejde odložit dřív než po jejím přečtení. V tomto díle kromě vyšetřování se mi moc líbila sezení Kim u Teda, který nás nechal nahlédnout dál do Kimina soukromí.

Ctenar1202
Ctenar1202
08.05.2021 1 z 5

Naprosto průměrná kriminálka. Ničím mě nepřekvapila, nenadchla, za dva dny nebudu vědět o čem byla...

the_res13
the_res13
07.05.2021 4 z 5

Narozdíl od předchozích dílů, přečíst tuhle, mi trvalo o něco déle. Je méně čtivá a trochu tomu chybí šťáva. Zároveň mi přijde, že autorce dochází dech, jelikož musela knihu vyplnit (opět) hned dvěma nesouvisejícími případy. Oba byla zajímavé, ale spíše průměrné.

Angela Marsons
anglická, 1968