Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1148 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

rumova_kulicka
07.03.2022 5 z 5

Nějaká ale bych tam našla, ale i tento díl můžu zařadit k těm nejlepším. Ze začátku série jsem byla trochu rozpačitá, teď jsem ale přečetla šest dílů za sebou. Musím si dát pauzu :-)

Zdenas5
04.03.2022 5 z 5

Super jako vždycky.

Petra101
21.02.2022 5 z 5

Musím zase napsat,jak to bylo skvělé a dát pět hvězd. Dawson mi tam chyběl a moc,ale snad Penn bude také fajn. Příběh strhující,na vraha jsem opět nepřišla a na konci jsem četla jedním dechem,kdy vše ostatní šlo bokem :)

petra4080
31.01.2022 3 z 5

Tento díl je pro mě zklamáním. Je jiný než jsem u Angely zvyklá, neumim definovat, čím se liší. Prostě se mi nečetl tak lehce.

JezinkaJ
20.12.2021 4 z 5

Po dlouhé době jsem se ke Kim zase vrátila. Dokonce jsem musela hledat, kde jsem vlastně se sérií skončila.
Dobře rozepsaná série. Baví mě to, i když příběh někdy kolísá. Jako zrovna tady.

oleg
18.12.2021 5 z 5

Tady není co dodat,opět bych se opakovala,zkrátka super a beru další....

Kubajzz
28.11.2021 4 z 5

Už začátek knížky byl hodně napínavý, skvěle se to četlo a už se těším na pokračování.

m.valova
26.11.2021 5 z 5

Jako vždy výborné čtení,smutek po Dawsonovi převládá ve všech jak v týmu,tak si myslím,že trhá srdce i čtenáři.Poměrně brzy jsem měla odhad i na vraha,ale byla to spíše náhoda.Nemám co bych vytkla a myslím si,že Penn bude skvěle zapadat do týmu a těším se na další díl.

Charlesska
17.11.2021 5 z 5

S hrůzou se dívám na to, jak se blížím k posledním dílů téhle skvělé série. Co budu bez ní dělat? :-))) Doufám, že autorka bude psát další a další skvělé případy s Kim Stone.

lenka.plaszova
17.11.2021 5 z 5

Už úvod knihy byl lehce mrazivý. Celý příběh byl pro mě poutavý a byla jsem zvědavá, kam vlastně povede... Za mě zatím nejlepší knížka od této autorky.

Ivanka0070
12.11.2021 5 z 5

Opět skvělé čtení, napínavé od první do poslední stránky

Jaruš7
09.11.2021 5 z 5

Slib je závazek, někdy se z něj stane životní dráha, kterou kočíruje svědomí.
V tomto případě, jak už je série vytýčená, má hrdinka Kim na bedrech nejen mordy, ale i své ustavičně zranitelné podvědomí a tělesnou kondici.

Citace:" Kim je paradox. Důvody, proč tuhle práci nemůže vykonávat, jsou právě ty, proč je v ní tak dobrá. Její nedostatek emocionálních vazeb a vcítění vám může připadat na závadu, ale díky tomu si často umí zachovat větší objektivitu a odstup než ostatní. Její schopnost izolovat se od problémů a odsunout je s sebou zároveň nese to, že se umí odprostit od hloupostí a soustředit se na to podstatné. Její neschopnost vycházet diplomaticky s lidmi zase způsobuje, že se nenechá snadno obelstít nebo zmanipulovat. Její příkrost a nezdvořátství odradí ty, kteří by ji chtěli oklamat. Její přímočarost může působit hrubě, ale pomáhá dobrat se pravdy. "

Je to sonda do záludností života, kdy rozhodnutí je osudovým zvratem z něhož se nevyviníme.
Tiché osobní tragédie, až mrazí, hodnotné čtivo.

Sigurd_Lesandi
07.11.2021

Není žádným tajemstvím, že tato série patří k mým nejoblíbenějším a tento díl to jen potvrzuje.
Autorka je známá pro psychologické hry, které dokáže vytvořit. Koneckonců V druhém dílu série je hlavním záporákem psycholožka (což je za mě nejlepší záporák, o kterém jsem kdy četl). Hlavní postavy musí čelit nemalým psychickým problémům, což má vliv na jejich pracovní i soukromý život. Marsonsová zvládla postavy a jejich chování ztvárnit naprosto skvěle. Každá se chovala tak, jak to právě k ní sedělo a každá se se situací i jinak vyrovnávala.
O stylu psaní ani nemusím mluvit. Není to pro každého, buď autorčin styl milujete, nebo nesnášíte. Je jasné, že já jsem ten první případ.
Závěr byl opět povedený a posledních 70 stran přečtete na jeden zátah a ani nebudete vědět jak. Akce ani zvraty nechyběli, a nebudete se tak ani chvíli nudit.
Pokud patříte mezi fanoušky série, tak vás tento díl rozhodně nezklame.

hana4834
01.11.2021 5 z 5

Zase skvělí příběh jen trochu předvídatelný ale i tak skvěle čtení a těším se na pokračování

moudivlacek
18.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl. Kim dostává do svého týmu nového člena, ten má bohužel smůlu, že nastupuje po mrtvém Dawsonovi. A vypadá to, že ho nikdo nechce - dokonce ani Kim, byť ho všichni z minulých výpomocí znají. Je to detektiv Penn.
Jenže není čas si s ním něco vyříkat a vysvětlit, mají tu ošklivý případ vraždy a jedná se o doktora z minulého dílu. Jenže to není jediná vražda. Stacey si sebou z náhradního týmu, kde byla po dobu léčení Kim, přinese případ pohřešované teenagerky. A tady se opravdu dějí věci.
A ze všeho nejvíc mě překvapil Bryant. Věrný dvojník Kim najednou je proti šéfce v opozici a ona neví proč. A navíc Bryant odmítá Kiminu verzi odhalení vraha.
A Kim vše řeší po svém. Jenže jedno se musí uznat, vždy nakonec ustoupí pravdě, která před ní stojí. A nakonec pochopí vraždy všichni - celý tým.
A Kim zas má svůj tým - svůj nový tým, na který se může kdykoliv spolehnout.
Super!!!

JSmerda
16.10.2021 5 z 5

Velmi dobře napsaná kniha. Oceňuji propracované charaktery postav, a že autorka zbytečně dlouho nepitvala/neřešila jejich osobní problémy. Kriminální zápletka se rychle odvíjí a děj je tak úderný a rozuzlení překvapivé.

Gracinka
02.10.2021 5 z 5

Jako vždy super.
Moc se mi líbila i vedlejší linka s hledáním Jessie a to, jak se tým vyrovnává s Dawsonovou smrtí.

March
02.10.2021 4 z 5

Devátý díl a devátá spokojenost, autorka je pro mě top, dlouho jsem nenašla autora, který by mě tak dlouho a v kuse bavil. Tedy už nasla:) Kniha zase měla všechno, napětí, zápletku, rozuzlení a trochu i hepáč:) čte se jedním dechem, skvělé jsou krátké kapitoly, skvěle autorkou namíchané. Takže můžu jinak, než číst desítku? No nemůžu... vřele doporučení

Korba2468
19.09.2021

Super jako vždy

baji42
28.08.2021 4 z 5

Kniha se díky krátkým kapitolám četla dobře, nicméně mi hlavní zápletka připadá dost krkolomná a málo pravděpodobná. Byla to první kniha z této série a asi dám Kim i další šanci.

Angela Marsons
anglická, 1968