Osudný slib

Osudný slib https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435671/bmid_osudny-slib-ZKx-435671.jpg 5 1150 285

Tým kriminalistů pod vedením inspektorky Kim Stoneové se jen pomalu vzpamatovává z tragické ztráty jednoho z nich, když je pověřen novým případem. V místním lesíku byl nalezen brutálně zavražděný muž a jeho totožnost Kim šokuje – je jím doktor Gordon Cordell, který figuroval v předchozím vyšetřování smrti dívky v elitní soukromé škole. Gordon měl pestrou minulost, ale kdo by ho chtěl zabít? Pár dní nato se po těžké autohavárii ocitne v ohrožení života i Gordonův syn. A Kim ví, že tohle už nebyla náhoda. Další nález mrtvoly to jen potvrdí – tentokrát čelí sériovému vrahovi, možná nejnebezpečnějšímu, s jakým se kdy setkala. Ve zběsilém tempu si vrah připisuje jednu oběť za druhou – a zdaleka ještě neskončil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Fatal Promise , 2018

Atak
24.09.2022 5 z 5

Tato série má u mě vždy 100% úspěch, je to poutavé čtivé prostě boží ;)

katerina2907
15.09.2022 1 z 5

Inspektorka i její tým se k novému členovi týmu chovají jako arogantní idioti, z každého dialogu přímo stříkají hloupě přepjaté emoce. Takové přehánění samozřejmě kazí celý příběh, který také není příliš silný.

molisa
28.08.2022 5 z 5

Celá série se mi čte dobře... ten závěr... četla jsem se zatajeným dechem a myšlenkou - přece neumře další člen týmu, to nejde...

LeHor
26.08.2022 5 z 5

Opět skvělá Kim, její nový tým (někdo mi chyběl), ale to prostě k životu patří.

kikies
22.08.2022 5 z 5

Zase jeden ze silnějších dílů série. Moc mě to bavilo, oba případy mě pohltily, i pozadí, tedy dění v týmu.... opět vše vybalancované, od každého správný díl a výsledek je víc než skvělý. A musím se přiznat, závěr ohledně Bryanta mě dohnal i k slzám, a to se mi nestává moc často (aspoň tedy ne u kriminálek - i když..... u Dawsona jsem taky slzela! Zřejmě s přibývajícím věkem měknu! :D )

Majulle
07.08.2022 3 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem jedním dechem, akorát polovina knihy se mi nějak táhla. Ale určitě stojí za přečtení :)

hledaseniki
28.07.2022 4 z 5

Nedalo mi to a po předchozím díle Skryté karty jsem se pustila do dalšího dílu a to z mnohých důvodů, které tu nebudu prozrazovat.
Kim Stone mě prostě neskutečně baví, tahle ledová nakopávačka zadků je jedinečná a spolu s ní její tým. S jistotou můžu říct, že tohle je jeden z nejlepších týmu v kriminálních sériích.
Děj příběhu nepřímo navazuje na Skryté karty, nejde ale o jediný případ, který tým řeší a musím říct, že mě mrzí, že se tomu druhému případu nevěnovali o chlup víc nebo alespoň to vyřešení šlo trošku do pozadí, díky hlavnímu případu.

Víte, u téhle série člověk dokáže přivřít oko, protože je to nesmírně čtivé, tou knihou doslova prolétnete ostatně jako u každého dílu a Angela Marsons ztvořila neskutečné postavy a mě hrozně mrzí, že s nimi nemůžu jít na kafe nebo možná po vyřešení případu spíš na pivo.
Tahle série vážně stojí za to!

Satyrka
23.07.2022 5 z 5

Celý tým mi během přečtení tolika dílu přirostl k srdci, což se mi zas tolik nestává, ale tenhle díl mě Kim a Stacey štvaly kvůli tomu, jak se chovaly k novému členovi týmu. Částečně jsem je chápala, nikdo nenahradí žádného člověka, ale i tak to od nich nebylo hezké, zvlášť ta přezdívka, co nový člen dostal od Stacey. Ale...
Musím říct, že přestože jsem přišla na to, jak hledat mezi postavami ty "špatné" (musí to být někdo, kdo už se v příběhu objevil, ale stejně vás to musí překvapit), stejně mě autorka od mé stopy odvedla a já v jedné chvíli silně podezírala úplně někoho jiného.
Případ, který řešila Stacey mě taky dost bavil a po chvíli mi i došlo, o co se jedná. Nicméně jsem netušila, že to má nějakou diagnózu a název, takže jsem se něco nového dozvěděla.
Opět cením shrnutí na konci dílu, cením i odkazy na opravdové zločiny, co se opravdu staly, a dál sérii moc doporučuji. Za mě je to série, kde vám každý díl něco dá nebo naučí.
Tak a už se pouštím do dalšího dílu.

LP113
21.07.2022 4 z 5

Opět super, akorát nevím proč, tentokrát mi přišlo, že se to malinko táhlo, takže zatím tento díl jsem četla nejdéle. Ale i tak určitě stojí za přečtení. Kim miluju čím dál tím víc, ikdyž v běžném životě bych jí občas propleskla. ;-)

WaN635
21.06.2022 5 z 5

Byla jsem zvědavá, jak se mi bude číst kniha bez toho ,,floutka,, Dawsona. Postava Dawsona chybí, ovšem nový člen týmu bude podle mě taky fajn. Moc se mi u Penna líbí jeho poznatky k tomu, jak se kdesi stal podobný případ a jak dopadl.
Jinak k samotné knize, u případu ztracené dívky jsem vlastně od začátku tušila o co půjde a tento dojem se nakonec ukázal jako správný. Každopádně Stacey (s pomocí Penna) si s tímto případem poradila velmi dobře a jde u ní vidět, že má správný ,,policajtský čuch,, .
U druhého případu jsem vůbec, až do posledních stránek, netušila, co je motivem nebo kdo je vrah.
Zase jsme se dozvěděli trochu více o Kim a jejích myšlenkových pochodech. Jak já bych jí přála prožít ,,teplo domova a plný dům smíchu a pohody,,. Každopádně pro mě pořád platí, že Kim bez Bryanta by byla poloviční, díky jeho vlivu na ní.
Takže za mě celkové hodnocení knihy je za 5 hvězdiček, neboť pro mě se autorka velmi dobře popasovala se ztrátou člena týmu, oba případy byly zajímavé, čtivé a napínavé.

judith141
19.06.2022 5 z 5

Další skvěle napsaný díl! Ten Dawson opravdu chybí, ale Penn bude taky sympaťák! Jdu na další:-)

Booky84
13.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Další skvělý detektivní příběh. Postava Dawsona mi chybí, ale doufám a věřím, že nová posila v týmu Penn bude taky zajímavý a do týmu zapadne. Jsem moc zvědavá na další díl.

pupopony
30.05.2022 3 z 5

Asi si budu muset dát od Kim oddech. Nijak zvlášť mě to nezaujalo.

ElizPetrova
03.05.2022 4 z 5

Bez spoilerů je potřeba říci, že určitý element v této knize chybí a asi nějakou dobu v dalších dílech chybět bude. Případ samotný mě tolik nezaujal, jak tomu bylo u dílů předešlých, i přesto jsem se opět nenudila. Obzvlášť mě bavila komunikace mezi Bryantem a Kim a jejich slovní přestřelky, ti dva jsou naprosto skvělí!

Arlienen
17.04.2022 4 z 5

(SPOILER) Knize nelze upřít čtivost, napětí a jistá dávka emocí. Dawson mi chybí, stejně jako ostatním čtenářům. Stace měla více prostoru, ale nelíbilo se mi, jak se chovala k Pennovi. Penn je vážně skvělý. Kim truchlí po svém. Samozřejmě by bez Bryanta byla pěkně v h*ji.

Toledo
04.04.2022 4 z 5

Zatím jsem vždy dala vše dílům ze série 5* ale tady jsem jednu ubrala, protože mi dej přišel trochu slabší. Zároveň se mi moc nelíbilo, jak se chovali k novému kolegovi a také dvě rozjeté dějové linky. Hlavní vyšetřování by mi ke štěstí úplně stačilo :)

kalache
03.04.2022 4 z 5

...jednoho chlapíka v Jižní Africe utloukla a ubodala vlastní rodina,protože přepnul na jiný program...tak to chápu,což?...

dencazrnu
21.03.2022 5 z 5

Další skvělý díl, který byl plný zvratů, napětí, bolesti, ale i pochopení. Více slov asi není třeba, abych neprozradila děj. Každopádně já jsem si čtení zase užila a těším se na další pokračování této skvělé party :-)

putpuda
20.03.2022 4 z 5

Tento díl byl za mě slabší. Ano, dobře se to čte, to je jasná věc, ale mě to přišlo málo napínavé oproti předchozím dílům...
Jinak se samozřejmě těším na další pokračování ;)

attila1
18.03.2022 5 z 5

Tento díl je o vyrovnaní se s ztrátou. Dějově opět napínavý příběh. Dawson tam vážně moc chybí.

Angela Marsons
anglická, 1968