Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2921 755

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

ReziEngli
23.12.2022 4 z 5

#audiokniha - Výborná detektivka. Poslouchala jsem každou volnou minutku, takže jsem to měla trošku rozkouskované, ale vůbec mi to nevadilo. Kim mi hodně padla do oka jako rázný detektiv. Jen bych některé pasáže trošičku zkrátila.

Petr-N-UL
16.12.2022 3 z 5

Přemýšlel jsem, zda dát 2 nebo 3 hvězdy, nakonec 3 za poslední třetinu knihy, která pěkně odsýpala. Jinak vyšetřovatelka je magor, příběh je silně nepravděpodobný (čerstvě vykopané hroby jako nikoho nezajímají? žádní svědci? vrah vidí dokonale i v úplně tmě?), občas jsem musel číst odstavec nebo konverzaci dvakrát, abych pochopil o čem je řeč.

VasnivaCtenarka
12.12.2022 4 z 5

AUDIOKNIHA:
Velmi povedený a dobře promyšlený příběh. Za sebe však mohu říci, že mi styl psaní připomíná styl P. Gibney. Hlas Jitky Ježkové neměl jako vždy chybu, takže - skvělý poslech :) Doporučuji

Aivlis
22.11.2022 3 z 5

Asi tretia kniha od spisovateľky, nie je úplne špatná, ale tentokrát mi príbeh moc nesedel. Pripadal mi dosť prekombinovaný a neviem sa zbaviť dojmu, že ani sama autorka nevedela, kto bude vrahom. Tak si vymyslela duševnú poruchu u jednej z postáv. Mám rada špičkovanie, robenie si srandy, ale u Kim už toho trochu začínam mať plné zuby, za každú cenu niekoho vytáčať a znemožňovať ho... Stále čakám, že vyšetrovateľka sa začne aspoň trochu primerane chovať a zatiaľ jej snáď začínajú rásť rohy.... mala som chuť poslať Kim do Indie, tam by bola posvätná.

martiline
18.11.2022 2 z 5

Knihu jsem docela přečetla rychle ... ale ... ALE těch velkých "ALE" je na mne moc.
Vyšetřovatelka je mi extrémně nesympatická. Číší z ní nedospělost, nevyzrálost, jízlivost a sarkasmus. Jestli tím autorka chtěla být vtipná - tak to se tedy nepovedlo.
Extrémně nepravděpodobný je i příběh. Spousta vět a myšlenek nedokončených ... někoho to možná dovede k ještě většímu zápalu čtení, ale mne ty nedokončené věty prostě naštvaly.
Několik důležitých odstavců jsem musela číst znovu a znovu, pomalu ... abych pochopila vůbec o co jde.
Jsem rozmazlená jinými autory a jejich detektivními díly, které se čtou téměř samy a ty postavy v nich mám prostě ráda a jsou mi sympatické ...
A tak ... netuším, jestli dám ještě šanci dalšímu dílu.

marketa1860
07.11.2022 2 z 5

Zajímavá detektivka, dobrý nápad, vleklé zpracování. Vadila mi tvrdá bezcitná vyšetřovatelka.

Pazďa
06.11.2022 3 z 5

Skvělá zápletka, celý příběh velmi příjemně utíkat, autorka má velmi čtivý styl, i rozuzlení se povedlo. Jediný problém stojí přímo v centru příběhu, chápu že existuje velký trh pro silné ženské hrdinky, ale Kim Stoneová je tak agresivně nesympatická, že jsem zprvu chtěl knihu odložit po pár desítkách stran. Série má s touto knihou našlápnuto velmi slibně, do budoucna doufám v nějaký vývoj v charakteru Kim

Smiley96
25.10.2022 4 z 5

Kniha se cetla velmi dobre, zajimavy detektivni pribeh, super prekvapive rozuzleni. Tesim se na dalsi dil. Jen mi Kim neni moc sympaticka, ale treba se to postupem casu zlepsi.

mysce
22.10.2022 5 z 5

Skvělá detektivka je zasazena do perfektního prostředí.
Black Country, průmyslová oblast ve střední Anglii, se jednoho dne stane centrem hrůzných vražd a tajemných objevů.
Hlavní hrdinka, vyšetřovatelka Kim Stoneová, je neotřelá osobnost a od začátku se mi líbila. Je jako honicí pes, který jakmile zavětří stopu, nepustí ji. Její impulsivní a nepřístupná povaha z ní dělá osobu jak uznávanou a respektovanou, tak odsuzovanou. Netrpělivost mi k její postavě přesně sedí.
Pracovně přátelský vztah se starším kolegou Bryantem, se kterým se špičkuje, dodává knize šťávu a její sarkasmus mě vždycky pobavil.
Celý příběh má dvě linky - minulost a přítomnost, které se na konci propojí.
Kniha je nabitá energií, tajemnem, napětím. Prostě paráda. Moc se těším na další díly série s touto inspektorkou.
Kim Stoneová u mě opravdu zabodovala. Na pět hvězd.

Jenny055
21.10.2022 5 z 5

Skúsila som prvú knihu v sérii a bola dobrá. Počúvala som audio a Jitka Ježková to načítala perfektne. Idem skúsiť aj ďalšie diely.

Monni
22.09.2022 4 z 5

Super detektivka, chystám se na další díly a jsem zvědavá jestli série dokáže něčím překvapit a bude něčím výjimečná než ostatní detektivní série od jiných autorů. Po prvním díle mě to zatím baví a styl psaní mi sedl. Občas jsem sice musela zavracet oči nad Kim, ale to je asi jen čistě můj osobní problém :D uvidíme v dalších dílech jestli mi sedne víc nebo ne.

IHT
21.09.2022 5 z 5

Prvni cast serie s Kim Stoneovou - nechapu, proc jsem se k ni nedostal drive! :)

Zaverecne rozuzleni je ponekud "neortodoxni", zjevne je narocne vymyslet v te zaplave detektivek nejakou novou cestu, tj. motivaci vraha. Koneckoncu, zrovna postava inspektorky tedy moc originalni neni (zena, asocial, silna motorka). Ale to nevadi - celkove to bylo velmi ctive, velmi svizne a napinave. Uz se tesim na dalsi dily :)

daja51
20.09.2022 5 z 5

Svižné, čtivé - napětí až do samotného konce - doporučuji.

uzivatel6305
18.09.2022 3 z 5

Hodně jsem očekávala, asi trochu víc, ale špatné to není. Jsem holt poslední dobou zhýčkaná Carterem, Fieldsovou a Regan. Charakter vyšetřovatelky není nic originálního, a její chování mi ani nepřijde tak drzé jak je neustále popisováno. Příběh byl zajímavý, stále se něco dělo, ty krátké kapitoly mi vyhovovaly a přednes paní Ježkové byl skvělý. Byla tam ale poměrně velká spousta lidí, což mě dosti mátlo a konec byl trochu překombinovaný a přitažený za vlásky. A když už, tak mi ve všem trochu chyběla hloubka. Snad ji najdu v dalším dílu. Šanci tomu ještě určitě dám.

pablito
15.09.2022 5 z 5

Dobrá detektivka ...

Drahuska12
15.09.2022 4 z 5

Bylo to super. Čtivé, hlavní postavy sympatické. :) akorát bych uvítala třeba podrobnější popis příběhu hlavní hrdinky co se jí odehrávalo v dětství. Ale jinak každému doporučuji určitě to stojí za přečtení :-)

Lovana
13.09.2022 4 z 5

Jsem opravdu ráda, že jsem se k této sérii konečně dostala, dlouho jsem autorku odkládala a to byla chyba.
Kniha je velmi čtivá, moc ráda jsem se opět setkala s pro mě již známými hrdiny (jako první jsem četla prequel), postavy jsem si oblíbila už v prequelu a byla jsem zvědavá, jak jsou na tom jejich životy a vztahy o pár měsíců později. Kim je hodně zvláštní, ale vzhledem k tomu, čím si prošla, tak se to dá pochopit ( v tomto asi dobře, že jsem již četla prequel, kde ta její minulost byla více naznačena než v samotném prvním díle), ale i tak jsem si ji oblíbila a u některých jejích reakcí se velmi dobře bavím.. Na druhou stranu (ale to je teď obecně na většinu detektivek) mi přijde, že prakticky každý detektiv (ať už je to muž či žena) v knize si prošel nějakým náročným životním obdobím, ať už v dětství nebo v rané dospělosti…
Případ jako takový byl opět velmi zajímavý a velmi mě bavilo vyšetřování. I když jsem stejně jako u prvního dílu měla nápady, kdo by mohl být vrahem, tak osoba, která to měla na svědomí mě vůbec nenapadla… U konce jsem koukal s bradou dole, jak to všechno bylo…
Malinko více mě nakonec bavil prequel, tam mi přišlo, že jsem se více začetla a četlo se mi to o malinko lépe než první díl. Každopádně v sérii budu rozhodně pokračovat a jsem zvědavá, co se stane v dalších dílech.

Hodnocení 4,25*/5*

jajcak
09.09.2022 3 z 5

Asi už jsem četla i lepší knihy tohoto žánru, ale kniha byla fajn, dobře se četla, nechybělo napětí, překvapivé rozuzlení příběhu.

Kacatko86
06.09.2022 4 z 5

Zkouším různé detektivky, nic moc mě zatím neoslovilo, ale v této sérii budu nejspíš pokračovat. Vyhledávám sice jiné žánry, ale odskočit si ke krimi je někdy fajn.

Timkim
02.09.2022 4 z 5

Četl jsem již před pár lety a stále si dej pamatuji. To asi vypovídá o všem. Nebyla to topovka, ale velice napínavá a čtivá kniha. Kim mi určitým způsobem připomíná Eriku Fosterovou od Roberta Bryndzy. Taky si dělá vyšetřování po svém.....