Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2921 754

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

kokosek
13.12.2021 5 z 5

Anglie, policistka s poněkud svérázným přístupem k autoritám a služebním pravidlům, navíc trochu temná depresivní minulost. To zní jako nový Bryndza. Ale není. Je to Angela Marsons. Ale klidně by to Bryndza mohl být.
Sice začínám být alergický na anglický postoj k darebákům (čti: zbraň nepoužijem i kdyby nás kuchali a mučili) ale napsané je to dobře. A tak nezbývá nic jiného, než si představovat jak by to řešil třeba Jack Reacher. To by byla jiná jízda, asi tedy kratší.
Jenže i tohle je náš svět a proto vzhůru k dalším dílům.

dencazrnu
12.12.2021 5 z 5

Skvělý začátek nové detektivní série. Částečně jsem pachatele odhalila, ale celkovou pravdu se mi uhodnout nepodařilo :-) Postava Kim mě hrozně moc bavila a při postupném odkrývání její minulosti mi běhal mráz po zádech. Velmi doufám, že se v dalších dílech dozvíme více z její minulosti. Těším se na další pokračování a doufám, že mě tato série bude bavit :-)

KatyM.
10.12.2021 4 z 5

První kniha od autorky a určitě ne poslední. Kniha čtivá, napínavá. Již se těším na další díl s Kim.

KatkaK13
01.12.2021 4 z 5

Náhodně jsem narazila na detektivní sérii Angely Marsons a začala prvním dílem. Seznámila jsem se s vyšetřovatelkou Kim se smutnou minulostí a svéraznou povahou. Asi bych trochu ubrala na poukazování její drzosti, čtenáři to stačí říct párkrát, ne stokrát během knihy. Příběh i námět velmi zajímavý, knihu jsem přečetla během chvilky. Ze začátku mi chybělo v knize trochu napětí, ale příjemně se stupňovalo. Zasloužené 4 hvězdy a těším se na další díly.

veronika9761
28.11.2021 3 z 5

Pomerne slibny zacatek serie.

Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

První knížka od této autorky a musím přiznat, že se mi líbila. Dobře se četla, je napínavá, už teď se těším na další díly Kim Stoneové :-)

The_Kim
24.11.2021 2 z 5

Bohužel se nepřidám k nadšeným recenzím této knihy, jelikož mi byla opravdu bytostně nepříjemná hlavní vyšetřovatelka. Případ sám o sobě by byl zajímavý, ale kvůli postavě Kim Stone jsem se nemohla dočkat až už bude konec a já mohla knihu odložit. Na další díly se bohužel nechystám, ačkoliv jsem měla velká očekávání.

pohoda58
24.11.2021 5 z 5

Super kniha, napětí, spád, nenechá vydechnout. Moc doporučuji.

Veronika33
18.11.2021 5 z 5

Tak som konečne dokopala a začala čítať ďalšiu krimi sériu (doma ma čakala už niekoľko rokov) a musím napísať, že super. Vyšetrovateľka Kim mi je sympatická napriek netypickému správaniu, príbeh bol dostatočne pútavý a zamotaný, koniec prekvapujúci. Teším sa na ďalšie diely, odporúčam.

Elapheg
13.11.2021 5 z 5

Nejdříve bych rád poděkoval všem mým knižním přátelům za recenze, na základě kterých jsem šel do Angely Marsonsové. Děkuji za Vaši trpělivost s mými dotazy. Zvláštní dík patří Šánce. :-) První díl mám dočtený a chci říci, že se to dalo zvládnout. Téma je to sice smutné, ale na konci čeká opět něco jako Cobenovský zvrat. Pachatele jsem neuhodl, ale spoluviníka ano. :-) Je objeveno tělo zavražděné ředitelky dětského domova, krátce nato je nalezen mrtvý muž, který tam rovněž pracoval. Proč nikdo nechce dovolit, aby se na pozemcích dětského domova kopalo, i když možná toto místo skrývá historický poklad? Jaké tajemství spojuje pět lidí z tohoto domova, kteří jsou vražděni? To si přečtěte sami. Některé scény jsou trochu ostřejší, ale pořád je to ještě v normě, takže sérii si budu chtít přečíst celou. Kim i Bryant vyšetřovatelé jsou sympaťáci. A Kim má rovněž taky kostlivce ve skříni. Plný počet, doporučení a autorku dávám do oblíbených.

attila1
12.11.2021 5 z 5

Super knížka. Dobře se četlo,napínavé až do konce. Určitě přečtu celou sérii.

Boboking
25.10.2021 4 z 5

Moje první setkání s Marsons a Kim Stone a byla to skvělé "jízda na střele", jak by řekl mistr King. Kim mi v mnohém připomínala svým postojem a jednáním Carla z Oddělení Q. - bez zábran, bez nějaké velké empatie, jako by stále na adrenalinu... Už od prvních dokázala autorka přitáhnout a pustit až na konci.

Majuš333
09.10.2021 3 z 5

Priznám sa, že mám zmiešané pocity... Na začiatku ma to hneď vtiahlo, potom som sa miestami nudila, ale na konci som sa opäť nevedela odtrhnúť... Nechala som si pár hodín na rozmyslenie a vstrebanie dojmov z knihy, ale stále sa neviem zbaviť pocitu, že mi tam niečo chýbalo...
Takže na plný počet bodov to určite nie je a jeden bod navyše strhávam za Tess!

„Poslyš, kdysi mi někdo řekl jednu věc, a já si to dodnes pamatuju.“ Kim si na to jasně vzpomínala. „Pověděli mi, že tělo je jen kabát, který se odhodí, když už ho není třeba. Tvá babička už tu není, Paulo. Kabát, který nosila, jí působil bolest, ale teď už se ho zbavila.“ Kim vzhlédla ke kouři, už prořídlému. „A řekla bych, že ten kabát je teď pryč a ty bys už taky měla jít.“

LP113
04.10.2021 4 z 5

Tak mám asi další oblíbenou autorku, takže jsem si koupila celou sérii. Dobře se to čte, ikdyž teda Nikol - jako že cože? To mi přišlo trochu zbytečné, ale tak jako budiž.
Co mě vyložene rušilo, chvílemi až vytáčelo, jak furt všichni otáčí oči k nebi.........asi si to budu příště čárkovat. Každopádně za mě knihu doporučuji.

hana4834
01.10.2021 4 z 5

Skvělá detektivka jen hlavní hrdinka není úplně můj šálek kávy

Venny345
27.09.2021 3 z 5

Tak jsem si našla novou sérii...ovšem první díl mě bohužel neohromil. Nicméně si mě získala Kim, zajímá mě její osud, to jak se bude dál vyvíjet a vyšetřovat. Takže i přestože dej první knihy nebyl úplně podle mých představ kvalitního thrilleru či detektivky, v sérii i nadále vytrvám.

ninano
25.09.2021 3 z 5

Další kniha ze série s Kim Stoneovou. Nečte se to špatně, přesto mi tam k plnému počtu bodů něco chybí.

Gracinka
06.09.2021 5 z 5

Další skvělá knížka od této autorky.
Kim je skvělá a je mi sympatická svou umíněností.
Děj byl napínavý od začátku do konce a vrah mě překvapil.

Páájinka
05.09.2021 5 z 5

Kniha se moc dobře četla. Líbila se mi hlavní vyšetřovatelka. Je lidská, drsná a umí. Našla jsem novou sérii, kterou si celou přečtu.

Rosana
22.08.2021 5 z 5

Skvělá knížka. Dobře se četla, měla spád, byla napínavá. Těším se na další případy Kim Stone a Angelu Marsons řadím mezi své oblíbené autory.