Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292042/bmid_nemy-krik-Thd-292042.jpg 4 2921 754

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti. (Další případ Kim Stoneové připravujeme k vydání ještě letos.)... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Pro ženy

Vydáno: , Knižní klub

Silent Scream , 2015

ddkk
06.11.2017 4 z 5

Líbil se mi příběh, líbil se mi konec a líbí se mi i Kim, která může někomu přímo vadit. Mně ne. Těžko si představit v její pozici líbeznou, milou a přátelskou romantičku, která s ruměncem na tvářích jaksi mimochodem láskyplně vyřeší kriminální případ....koneckonců, podobných úspěšných drsňaček s komplikovaným zázemím bychom našli mnohem víc ...naposledy třeba v Číhání...

asterixka
03.11.2017 2 z 5

Zdejší nadšené ovace a vysoké hodnocení nechápu...naprosto amatérsky napsaná (a stejně tak do češtiny přeložená) detektivka, nemohla jsem se dočkat konce. Goodbye, Kim Stone...

Kacule88
01.11.2017 5 z 5

Naprosto úžasná kniha.
Postavy z knihy se staly skoro hned mými oblíbenými.
Kniha taky nemělo nouzi o dobrý humor a úžasnou hlavní zápletku.
Vrhám se na Ďábelské hry! :-)

iška
01.11.2017 4 z 5

Tak Kim Stoneová se začíná řadit k mým oblíbeným postavám. Moc dobře se to četlo a ani chvíli jsem neměla pocit, že by se ztrácelo napětí.

helcab
30.10.2017 5 z 5

Velmi pěkná kniha. Celkem i napínavá, dlouho jsem netušila, kdo je pachatel. Rovnou beru do ruky další díl. Doporučuji

Bokattyna
30.10.2017 5 z 5

Má první kniha od této autorky splnila svůj účel. Jsem naprosto unešená. Perfektně napsaná kniha s trochu drastickou tematikou, a přesto tak poutavou, že jsem tento hltala stránku po stránce. Jediné, co mě mrzí je, že soukromý život Kim je psán trochu v pozadí. Každopádně i tak knize připisuji pět hvězdiček a každému doporučuji. Těším se, až si přečtu další díly.

šipek
24.10.2017 5 z 5

Má první kniha od této autorky a určitě ne poslední. Parádní detektivka a velice dobře napsaná. Postava hlavní inspektorky Kim Stoneové mi sedla. Téma je zajímavé a kniha má spád. Závěr knihy byl srozumitelný a dokončený.

SimonaM86
21.10.2017 5 z 5

I druhý díl perfektní, ale je škoda, že není více rozpracováno soukromí Kim Stoneové. Tak snad příště...

Míša.K.
18.10.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila a pěkně se četla. Určitě doporučuji, hlavně těm kteří mají rádi krimi.

iveetka
17.10.2017 4 z 5

Velmi čtivá kniha. A zajímavý ponurý děj. Jen hlavní hrdinka Kim je na můj vkus, až příliš "drsná".

aleza1
15.10.2017 5 z 5

Kniha se výborně čte, zápletka skvělá. Jediné co bych nemusela číst stále dokola....."Kim zvedla oči k nebi....", to však na celkovém hodnocení nic nemění. Těším se na Ďábelské hry.

hedus62
09.10.2017 5 z 5

Po přečtení se jdu okamžitě vrhnout na další (Ďábelské hry ) a doufám že budu opět nadšena.

adnov
06.10.2017 2 z 5

Jedna z mnoha. Další zaměnitelna detektivka s lehce problémovým ale hodně chytrým detektivem s krutým detstvim a surovym drsným smutným příběhem. iritovalo časte "zvedla oči k nebi"

hanap
01.10.2017 4 z 5

Jedním dechem přečteno, Kim Stoneová je mě sympatická, je chytrá, spravedlivá, stojí v čele týmu vyšetřovatelů těch nejhorších případů. Těším se na další díl, už ho mám připravený.

Jajule96
26.09.2017 5 z 5

Delší dobu mi trvalo než jsem se zacetla ale vytrvalost stala stala za to

Jittush
23.09.2017 5 z 5

Jeden den! Kniha mě opravdu překvapila, nedokázala jsem se od ní odtrhnout (a to se mi často nestává) . Kim Stoneová mi nevadila, příběh propracovaný, napínavý. Líbilo se mi, že postavy ve "vedlejších" kapitolách se dočkaly uzavření (což se ve všech knihách nestává). Jsem zvědavá na další případy Kim Stoneové :)

ivana1975
23.09.2017 3 z 5

Po precitani som ostala mierne sokovana a nevedela som ci v dobrom alebo v zlom. Ako celok je kniha super, ale to neustale gulanie ocami detektivky Kim, bolo na mna moc.

Mikako
23.09.2017 5 z 5

Za mě jednoznačně perfektní. Napínavé, některé popisování až trochu nechutné, zvlášť pro člověka s bujnou představivostí. Na rozdíl od spousty komentářů podemnou, mě Kim sympatická byla.
Dokonce jsem tentokrát ani netušila pachatele. Každou chvíli jsem hádala někoho jiného a pořád mimo.
Velké plus za mě jsou krátké kapitoly, které na sebe navazují, takže když jedna napínavě skončí, tak druhá tak začne.
Tady koupě rozhodně nelituji a doporučuji!

oluskace
21.09.2017 3 z 5

Nemohla jsem se na začátku začíst. Krátké kapitoly se mi líbily, děj také. Jen mi neseděla Kim. Být její kolegyní už bych ji dávno někam poslala a pochybuji, že by si nadřízení nechali doopravdy tolik líbit.. ale zkusím přečíst další díl

pet_pet
21.09.2017 4 z 5

Celkem čtivá kniha, konec trochu komplikovaný.