Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1062 252

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

Mrňous1
23.08.2021 5 z 5

Tak já asi nejsem moc náročný čtenář, ale mě se příběh opět líbil a zhltla jsem ho. Angela Marsons píše opravdu čtivě a retrospektiva předešlých případů mi nevadila vůbec, naopak, myslím, že si to autorka může u této série dovolit a že se to dokonce nabízelo. Zhostila se toho opět výborně. Samozřejmě bych našla pár chyb či věcí, které mi osobně trochu vadily, přišly přitažené za vlasy či přehnané, ale vcelku opět výborný příběh. Těším se na další díly.

dikobraz
20.08.2021 5 z 5

Dobra cast. Zapletka dobra, mne nevadila sonda do predchadzajucich casti.
Asi uz neviem byt na tuto seriu kriticky....

katka134
19.08.2021 3 z 5

Tento díl, plný oživlých mrtvých vzpomínek, mě moc nebavil.
Ale těším se na další případy, protože Kim už je prostě v mém životě.

Kami33
19.08.2021 5 z 5

Souhlasím s předchozími komentáři, i mě tento díl přišel o něco slabší a možná i docela překombinovaný. Ale stále pohodové čtení.

ZuK1
12.08.2021 4 z 5

Knihám Angely Marsons se nedá upřít čtivost. Byly však díly série, které se mi líbily víc než tenhle, který je založen na propojení Kiminých starých případů a jejích traumatických zážitků z dětství.

Veveruška320
31.07.2021 4 z 5

I tento díl o Kim a její partě se mi líbil i když tam bylo spousty jmen....a dalo práci si všechna jména přiřadit ke všem případům,ale pokud díly čtete,tak jak jdou za sebou,tak se to dá zvládnout.Za mě napínavé a pěkné čtení.

konicekbily
26.07.2021 4 z 5

Doporučení pro ty z nás, kteří zatím z této série nic nečetli: Tato kniha je takovou rekapitulací většiny předešlých příběhů Kim a jejího týmu, a to včetně osobního života hlavní hrdinky. Pokud si přečtete tento díl a budete chtít číst předchozí knihy této řady, může se stát, že ze čtení nebudete mít takový požitek, neboť se zde dozvíte něco, co byste znát neměli. Pro ty co vše četli: oživte si vzpomínky na předchozí díly, bude se vám lépe číst!

IvanaB
23.07.2021 4 z 5

Líbilo, ale... o vykrádání už tady bylo napsáno dost a já souhlasím. Zločinci, kteří ji nenávidí, a tým, který by za ni dýchal... Kim mi strašně lezla na nervy. Shrnula bych to komentářem novinářky Frostové "Zas taková hvězda nejste, Stoneová". Doufám, že další díl bude zase na pět hvězd.

Evule *
11.07.2021 5 z 5

Napínavé a čtivé, ale zařadit správně všechny možné podezřelé z minulých případů, mi dalo zabrat. Další díl si přečtu a doufám, že návrat do minula už se konat nebude a Kim se ve svém životě posune aspoň o kousek dál.

hanzmb
11.07.2021 4 z 5

Aneb jak sám sebe vykrást. Tak tohle mi připadá jako vhodný podtitul. Je to pravda pěkně napsáno, ale autorka nepřišla s ničím novým. Jen přemlela starší případy a postavy, k tomu přidala známé příhody z mládí a hotovo. Navíc mě už začíná iritovat jak zase vědomě přichází zcela nepřipravená (natož ozbrojená alespoň prakem) na schůzku s vrahem.

Eduarda
09.07.2021 2 z 5

Předpokládat, že čtenáři si pamatují prakticky každou zápletku (nebo aspoň hlavní zápornou postavu) z desetidílné série je trochu naivní... zvlášť u knížek, které zhltnete jako jednohubky mezi řadou dalších chodů... Takže jo, zmatení, nezájem, nuda - ale snad jen pro tentokrát, tahle série je stejně super.

Lena79
05.07.2021 4 z 5

Tak nějak nevím, jak tuto knihu okomentovat. Angelu Marsons mám ráda, ale tady jsem trochu v rozpacích. Už v komentu 5. dílu série jsem sdílela obavy, aby se postupně nezačaly vynořovat postavy z předchozích případů a ejhle, vynořily se zase (předtím to byla Alex). Přijde mi to jako "nevím, o čem psát, tak vykradu sebe samu". Myslím, že je to škoda, protože autorka umí a má co nabídnout. Přesto si i přes malé škobrtnutí najdu čas na další díl.

twiggynka
25.06.2021 5 z 5

Já prostě opět nemůžu jinak než 5 hvězdiček. Knihy Angely M. mě opravdu baví, příběhy čtivé, napínavé, plné emocí. A jako v každé knize mi ukápne slza při zmínce o Mickeym a je mi smutno po Dawsonovy. Příběhy Kim Stoneové umí chytit za srdce.

Nepri
23.06.2021 5 z 5

Detektivka měla spád. Znovu se otevřel děsivý příběh z dětství Kim. Prostě zase jedna napínavá detektivka. Doporučuji. Už vyšla nová kniha, tak se těším

katka.oo
23.06.2021 5 z 5

Už 10.pokračování naší oblíbené série s Kim a co víc dodat než … opět skvělé počtení … Kim a její tým mě baví a těším se na další díl.

Mandlevest
19.06.2021 3 z 5

Bohužel se musím připojit k několika komentářům, kterým se tento díl nelíbil. "Recyklovat" případy minulých dílů a přidat k tomu také již mnohokrát zmiňované strastiplne dětství Kim a udělat z toho všeho hlavní zápletku knihy, to se, pro mě, nepovedlo. Vůbec jsem si minulé případy nepamatovala, osoby se mi pletly, hledala jsem v tom neúspěšně nějakou logiku nebo překvapení. A Kim opět, mimo hojných návštěv věznic, sama nic nevyřešila, ještě že má tak schopný tým, který by za ni dýchal, a já se divím proč :-). Jinak Angela Marsons pritvrzuje i ve vyrazivu, v knize je spousta vulgarit, často samoucelnych a zbytečných. Stejně tak jako vedlejší rozehrane případy, některé šly do ztracena a jen zbytečně přidávaly další jména, ten druhý "hlavní" se sice vyřešil, ale tak neverohodne, že tam raději neměl ani být. Snad se na mě nebude ta obrovská fanouskovska základna zlobit, ale mě tahle neoriginální "nastavovana kaše" nebavila a timto desátým dílem čtení série uzavřu.

AlbionFoxyFox
19.06.2021 5 z 5

Byť mi trošku vadí čím dál častější omývání dětství Kim, neskutečně jsem si užila zajímavý, propletený případ, úsměvné scény a dialogy a svižné tempo knihy. Díky krátkým kapitolám nelze dát z ruky :)

Misute603
15.06.2021 5 z 5

Jako vždy dokonale čtení,četlo se samo

Mišák240
14.06.2021 5 z 5

Co dodat, další příběh, už 10. díl! a je stále co číst. Kniha má spád, je čtivá, napínavá, Kim a její tým prostě nikdy nezklamou.

Agatha84
13.06.2021 2 z 5

Tentokrát se již nenechám autorkou ukecat. Na její styl jsem sice zvyklá a uchlácholí mě předvídatelné tempo i děj, nicméně je toho už přespříliš. Hlavní "hrdinka" by mnohdy zasloužila pěstí, její tým je naprosto bezchybný a obdivně vyhlížející k "šéfce", což je místy až neskutečně otravné. A přesto bych toto vše byla i u Mrtvých vzpomínek ochotna zkousnout, nebýt toho prapodivně splácaného děje. Něco ve stylu zrekapitujme si poslední knihy a vytvořme z nich novou. Fujky...

Angela Marsons
anglická, 1968