Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1054 251

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

shelma
shelma
16.05.2022 4 z 5

Tenhle díl je slabší než ty předchozí. Nějak jsem se nemohl začíst. Chybělo mi napětí předchozích dílů. Ale zase se dozvíme něco o velmi těžkém dětství Kim.

Petra101
Petra101
20.04.2022 5 z 5

Tento díl se ke mně dostal až jako úplně poslední. Až je mi líto,že už žádný číst nebudu. Mezitím jsem četla několik dalších knih a prostě Angela je dokonalá. Kniha plná napětí a skvěleho počteni. Miluju Kim a její tým. Skvělé.

Arlienen
Arlienen
20.04.2022 4 z 5

Kniha se mi líbila. Líbilo se mi, že autorka propojila předchozí případy a čtenář si na ně mohl zavzpomínat. Kimina minulost je hodně smutná a vážně brutálně krutá. Tato kniha je další ukázkou toho, čeho si Kim musela jako dítě vytrpět.
Kniha se mi četla dobře, ale nebyl to ten nejlepší díl ze série.

Majulle
Majulle
17.04.2022 1 z 5

Bohužel po všech přečtených knížkách s Kim mě tato velice zklamala. Kniha se táhla, bylo zde nespočet postav, několikrát jsem se ztratila, dokonce jsem měla chuť i knihu odložit.. Snad příští kousek bude lepší. Tento mě velmi zklamal :)

attila1
attila1
30.03.2022 3 z 5

Tento díl pro mě slabší kousek. Zdlouhavý děj a občas jsem se v těch postavách ztrácela. I přes to se pustím do dalšího dílu a doufám, že bude tak skvěly jako první až deváty díl.

dencazrnu
dencazrnu
27.03.2022 5 z 5

Knihy od této autorky neumím, snad až na jednu výjimku hodnotit jinak, než plným počtem hvězdiček. Zase se budu opakovat, ale skvělá kniha. Tentokrát jsme otevřeli Kiminu skříň plnou strašidelných kostlivců a ukázaly se nám ošklivé vzpomínky na její dětství a minulost. Po tomto dílu zase o něco víc chápeme, proč je Kim, jaká je. Jsem zvědavá na další díl, ale jsem opravdu smutná, že mi jich už zbývá tak málo :-)

moudivlacek
moudivlacek
20.03.2022 5 z 5

Říká se, že láska hory přenáší. Ale také je pravda, že pomsta a nenávist jsou jedni z nejsilnějších záporných emocí, které člověka ženou vpřed a dodávají mu "nečekané" síly. Zde Kim i její šéf a tým zjistí, že vraždy jsou páchané podle "životního scénáře" Kim. Ta se svou minulost snaží ignorovat, uschovat v nejzazším koutku své mysli a nedovolí nikomu, aby se v tom "přehraboval", byť za cenu jí pomoci. A najednou každý ví, co se jí stalo, čím si prošla a že pravděpodobně na ni v "cíli" čeká vrah. Otázkou je, jestli Kim to vše zvládne, jak si vše poskládá. Navíc je v týmu na výpomoc i "dozor" nad Kim profilerka Alison, ta má svoje problémy, svůj názor na Kim i na svůj minulý případ. Obě ženy pochopí, co pochopit mají i díky svým "společným zážitkům".
Takže tohle byla opravdu jízda. Pořád smekán klobouk nejen před Kim a jejím týmem, ale i moudrostí jejího šéfa a starého známého psychologa Kim. Moc se těším na další díl. Knihu doporučuji.

rumova_kulicka
rumova_kulicka
14.03.2022 4 z 5

Kdyby mě knihy nebavily, asi bych neměla už deset přečtených, že. Co mi ale fakt vadí je to, jak se vlastně celou dobu vlastně nic moc nevyšetří, ale na konci Kim prozře, zjeví se ji vrah a ona ho jde lapit sama holýma rukama...

Jajka.filip
Jajka.filip
13.03.2022 3 z 5

Marsonsová neumí napsat špatnou knihu. Ale ve srovnání s ostatními díly série byla tato kniha slabší. 3,5*

petra4080
petra4080
31.01.2022 3 z 5

Tentokrát nic moc. Návraty do minulosti. Příběh je zdlouhavý a ten konec...

Leaena
Leaena
23.01.2022 4 z 5

Tohle byl jeden z tvrdších námětů autorky. Bylo zajímavé ohlédnutí Kim za svými "pracovními" výkony. Dalším zajímavým prvkem byl náhled do Kimina protloukání životem. Člověk se pak ani nediví, že žije pouze svou prací.

Turante
Turante
21.01.2022 5 z 5

Opět výborný případ s Kim. Tentokrát se dozvíme mnoho z jejího osobního života. Jako vždy skvělá práce a už se těším na další díl.

m.valova
m.valova
13.01.2022 5 z 5

Jako vždy,napínavé,mělo to spád a hlavně,zase jsme poznali Kim trošku blíže.Penn do týmu zapadl a Alison byla taky nakonec fajn.Vraha u této série většinou neodhadnu,vždy to vypadá že to je půlka podezřelých a pak cvak a je to.Doufám jen,že autorka má ještě spoustu nápadů,zatím drží laťku hodně vysoko a nerada bych se s partou loučila.

oleg
oleg
28.12.2021 5 z 5

Štěstí, že čtu případ za případem,takže jsem měla v hlavě vše naživo a neztrácela jsem se,horší kdo předchozí knihy nečetl,tak z toho nemůže mít takový zážitek,pro mě super....

JezinkaJ
JezinkaJ
20.12.2021 4 z 5

Další Kim. Sice trochu moc opakování traumat, ale aspoň my, čtenáři, na nic nezapomeneme. Baví mě nový kolega a konstantně mě baví Barney. I když je to chudák pes. :)

mirinda973
mirinda973
17.12.2021 4 z 5

Tenhle díl se hodně vrací k předešlým případům, které už si všechny do podrobna nepamatuju a proto ho asi nedokážu tak úplně ocenit. Ale jinak opět skvělé čtení

MíšaS.
MíšaS.
03.12.2021 5 z 5

Opět skvělé. Snad se AM rozhodne pro psaní dalších dílů, nechci, aby to po patnáctém skončilo :)

Kubajzz
Kubajzz
28.11.2021 5 z 5

Další skvělý díl této série. Jen škoda, že už se blížím ke konci :-(

munka
munka
16.11.2021 5 z 5

Po predchádzajúcich pochvalných komentároch len krátke "ďalšia super Marsons". Doporučujem.

NADEI
NADEI
13.11.2021 4 z 5

Tentokrát slabší kousek. V postavách i ději jsem se ztrácela a to mi ubíralo na čtenářském zážitku, takový malý chaos pro toho, kdo nemá Kim více načtenou. Ale jak děj ubíhal, vzpomínky se vracely a proto 4 hvězdičky, Určo stojí za přečtení.

Angela Marsons
anglická, 1968