Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1006 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

alnahu
22.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl s vyšetřovatelkou Kim Stoneovou,tentokrát je příběh pěkně zamotaný z neobvyklého prostředí - nadaných dětí .Opět příběh napínavý ,který vás upoutá a zápletka je nečekaná .Kniha je vyprávěna v krátkých kapitolách ,tak jak jsme zvyklý u této autorky- o to se lépe čte.

petrulka
22.10.2021 4 z 5

Další vynikající kniha s Kim a její partou. Rozuzlení zase překvápko, v této sérii málokdy tipnu vraha, resp. většinou se s tipem ani nepřiblížím. A tak to mám ráda.

Januli
21.10.2021 3 z 5

Hodně zajímavé téma a tentokrát by mi možná ani nevadilo, kdyby bylo více rozvinuté a kniha měla o pár stran navíc. Vrah pro mě byl asi překvapením, protože jsem vůbec nečekala, že jim je ten, kd9 jim byl. Spokojenost.

March
18.10.2021 4 z 5

11.díl a 11 spokojenost. Zatím jsem nenašla autora/autorku, která by mě tak bavila, že bych přečetla 11dílu po sobě jdoucích a u všech bych byla spokojená/nadšená. Knihám nechybí napětí, zápletky, návraty do minulosti a Angela umí skvěle servírovat děj, kapitoly krátké, takže dobře čtivé.

katka.oo
15.10.2021 5 z 5

Kim a její parta mě zatím nikdy nezklamala a ani tentokrát se jim to naštěstí nepodařilo, super čtení. Zajímavé téma - talentované děti, malí géniové a jejich pozapomenutí sourozenci, sama bych tedy vraha nikdy neodhalila, doporučuji a těším se na další díl.

Kalima206
14.10.2021 4 z 5

Moje ctvrta kniha od teto spisovatelky a bohuzel musim rict, ze pro me byla zatim nejslabsi.
Ale i tak to byl zajimavy pribeh, jen me mrzelo, ze to bylo takove uspechane a zbytecne se tady resily dva pripady, proto nedam plny pocet hvezd.

lenkaabooks
13.10.2021 4 z 5

Geniální děti. Téma, které se vine novým případem Kim a její party. I když jeden ze členů si musí odskočit za bývalými kolegy dořešit případ, který se poněkud překroutil. Tento díl je k zamyšlení, co tzv dětská genialita vlastně znamená, co ovlivňuje - vztahy mezi dětmi a rodiči, sourozenci, co až ty děti vyrostou, jak žijí dál.

ferda16
12.10.2021 5 z 5

Další skvělý díl. Obě dějové linky napínavé, plné zvratů a skvělý závěr. Vřele doporučuji. Čte se jedním dechem.

Veju007
11.10.2021 4 z 5

Angela Marson je prostě láska a její Kim Stoneová je čistá závislost. Tohle jsou prostě nejlepší detektivky .
Opět tu máme dva případy k vyřešení a oba se vyvinuly jinak, než jsem hádali. Opět. To mě na Angele s Kim baví nejvíc - pokaždé ke tam zvrat, který prostě nečekáte!

SilvieSisinka
10.10.2021 5 z 5

Angela mě nikdy nezklame,hold píše úžasně.Tato kniha byla velice zajímavá,originální zápletka.
Když objeví už dvě oběti,je jasné že jde o sériového vraha.Stopy vedou k soutěži talentovaných dětí.

Jitty82
07.10.2021 5 z 5

Angela Marsonsová si ve svých knihách vede tak dobře, že dokáže přivést k životu každou postavu, dokonce i postavy, které v této sérii nejsou pravidelnými. Tento 11. díl má děsivou úvodní sekvenci. Jak kniha začíná, příběh je vyprávěn z pohledu vraha a je z toho mrazivá první scéna. Okamžitě jsem měla pocit, že je to někdo, kdo prahne po pomstě, a chtěla jsem vědět, co ho vedlo k tomuto zničujícímu rozhodnutí. A právě díky tomu jsou Angely knihy tak poutavé - až do konce vás udržují v neustálém napětí.

Musím poděkovat Angele, že mě nikdy nezklamala.

harena
02.10.2021 5 z 5

Opět výborný thriller a navíc se zajímavým námětem. Ano, víme, že geniální děti nemají úplně jednoduchý život, ale nikdy jsem se nezamyslela na tím, jak se cítí i jejich sourozenci. A s tím se Angela vypořádala opravdu bez ztráty hvězdičky. Napínavé pátrání po vrahovi udrží asi každého čtenáře u knihy až do poslední stránky, ale myslím si, že vraha je opravdu těžké uhodnout. Jedině jestli budete tak chytří, jako ty mimořádné a geniální děti. Příjemné zpestření při čtení jsou slovní přestřelky mezi Kim a Bryantem a i nová pomocnice při vyšetřování "Fifi" bude asi patřit k oblíbených členům party.

vivula
29.09.2021 5 z 5

Za mě jedna z těch lepších ze série :)

Pája699
29.09.2021 3 z 5

Opravdu mám ráda příběhy Kim Stoneové a celé jejich party, ale ruku na srdce, tohle mě prostě nebavilo. Chybělo mi tam napětí, nějaký waw efekt se taky nekonal. Tak nějak to lehce plynulo a byl konec. Za mě určitě nejslabší díl a zlatá střední cesta..neurazí, ale ani nijak zvlášť nenadchne.

iška
27.09.2021 5 z 5

Opět výborné čtení. A otázka geniálních dětí a jejich sourozenců, postavení v rodině, přístup rodičů ... to stojí opravdu za zamyšlení.

nikiss76
19.09.2021 4 z 5

(SPOILER) Pokračující série s Kim a jejím týmem si stále drží vysoce nasazenou laťku. Do týmu přibyl nový člen v podobě kolegyně, která si vysloužila od šéfky přezdívku Fifi a společně řeší další zapeklitý případ vražd. Vrah svými vraždami vypráví svůj příběh a nechává za sebou střípky skládačky, kterou musí Kim a její kolegové dát dohromady.
Co se mi na autorčiných knihách líbí, je to, že vždy najde nějaké nový námět, který je zároveň velmi k zamyšlení pro čtenáře. V tomto případě to byly geniální děti a jejich rodiče, kteří se je snaží slepě nasměrovat na cestu úspěchu a slávy a nevidí, jakou nenávratnou škodu mohou na jejich dětských duších napáchat.
Kniha se mi líbila a odhalení vraha bylo trochu překvapivé.

sramkovamichala
19.09.2021 5 z 5

Opět skvělá kniha, přečtená za víkend.

astra3
18.09.2021 5 z 5

Velmi čtivé. Obě linky napínavé. Přečteno za 1 den. Doporučuji.

-markéta-
18.09.2021 5 z 5

Doopravdy se s každým dalším dílem bojím, že už to nebude ono, protože není přece možné, aby někdo napsal (zatím) 11 dílů série a aby všechny byly tak moc skvělé. A víte co? I ten 11. díl byl opět pecka! Nechápu to!
Další případ Kim a jejího týmu byl famózní, opět z jiného prostředí, opět spolupráce se členem jiného týmu, opět jsem nevěděla, kdo je pachatel, opět boží.
Já už pro tuto sérii nemám slov. Každý jeden díl je unikátní, výborný, každý díl miluji!

monte
17.09.2021 5 z 5

Nemůžu jinak než opět zatleskat, Angelo super

Angela Marsons
anglická, 1968