Dětské duše

Dětské duše https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/464928/bmid_detske-duse-8zb-464928.jpg 5 1006 216

Na hřišti v Haden Hill Parku byla zavražděna Belinda Evansová, bývalá profesorka dětské psychologie. Vzadu na krku jí pachatel vyřízl písmeno X. Belinda měla poměrně komplikovaný vztah se starší sestrou Veronikou, která Kim a jejímu týmu odmítá cokoli o sestře i jejich minulosti vyzradit. Poté co policie objeví další dvě oběti se stejným znamením, je jasné, že hledají sériového vraha, bezcitného a nemilosrdně krutého. Stopy vedou ke každoroční soutěži talentovaných dětí, na níž se scházejí malí géniové, doprovázení někdy velice ambiciózními rodiči. Zabíjel snad někdo z nich, kvůli neúspěchu? Nebo ze žárlivosti na ostatní? A koho chce ještě potrestat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kalibr

Child's Play , 2019

Toledo
01.04.2022 5 z 5

Musím souhlasit s většinou komentářů níže. Tato série je prostě sázka na jistotu. Děj rychle ubýhá a téma je vždycky skvělé zvolené, nikdy se nic neopakuje.
Proto s radostí vždy sahám po dalším dílu.

Mišák240
25.03.2022 5 z 5

Už 11. díl a stále je co číst. Opět jiné téma, zajímavé, nejde přestat číst. Kim a její tým mě pořád baví. Za mě jeden z nejlepších dílů.

Hanca91
22.03.2022 4 z 5

Série o Kim Stoneové je moje srdcovka. Tentokrát si ale připadám jaksi neuspokojena.
Po přečtení prologu jsem si říkala, že v této knize to bude ten nechutný typ padoucha, že mi z něj bude běhat mráz po zádech. No, bohužel.
Celá kniha se četla jedním dechem. Dějová linka geniálních dětí byla velmi zajímavá, až mě v závěru vlastně zklamalo, že motiv vraha byl tak "jednoduchý".

PetraBery
20.03.2022 4 z 5

S Kim Stoneovou již pojedenácté a další podařený případ. Zajímavé prostředí geniálních dětí, ovlivnění celých rodin, pokud se někde talentované dítě narodí. Krátké kapitoly, kdy vyšetřování frčí jak na drátkách.

Lenka541
12.03.2022 5 z 5

Opět skvělá kniha. Trošku méně akční než předchozí knihy v této sérii,ale Kim a její tým opět nezklamali a dějová linka s Pennem příjemně oživila spíše psychologickou tématiku geniálních dětí. Krátké kapitoly zaručují, že se neztracíte v ději, i když u této spisovatelky se to stát snad ani nemůže. Celá série se mi moc líbila a těším se na další knihy od této paní spisovatelky.

mol378
08.03.2022 5 z 5

Mám tuhle sérii moc ráda a plný počet hvězd dávám proto, že mě nikdy nezklame. Je drsná, jednotlivé díly jsou z různých prostředí, sympatický vyšetřovací tým, zábavná a příjemná - i když tak trochu proti své vůli - šéfka toho týmu. Tenhle díl řadím k těm lepším a je to možná tím, že jsem na něj dlouho čekala, díly předchozí jsem přečetla v dosti rychlém sledu. Tentokrát mě moc zajímal i paralelní případ. Dva v jednom, to se vyplatí!

Han-nah
03.03.2022 5 z 5

První kniha této autorky a určitě ne poslední. Až později jsem zjistila, že je to série, ale to mi vůbec nevadilo, případy jsou ucelené a hlavně vraha dopadnou. Více se mi ale líbila dějová linka, kterou se svým týmem vyšetřuje Kim. Kruté vraždy, vyryté písmeno X a geniální děti. Jakou mají spojitost? Napínavé čtení vyšetřování vražd, ale hlavně zaměření na život těchto vyjímečných dětí. V jaké rodině vyrůstají, jaké mají dětství, život a hlavně, jak jejich genialita ovlivňuje, omezuje a prolíná se s dětstvím a životy sourozenců.
Být nadaný není vždy výhra.

Mesicnililie
02.03.2022 5 z 5

Skvělé jako vždy. Sakrastická policistka a zápletka u které do poslední chvíle nevíte kdo je padouch:)

Petra101
28.02.2022 5 z 5

Příběh se mi moc líbil,nikdy mě nenapadlo takto přemýšlet o geniálních dětech a jejich sourozencích,opravdu zajímavý námět. Četla jsem jedním dechem jako všechny díly s Kim a je mi líto,že je konec série. Skvělé. Angela je skvělá a její psaní ...klobouk dolů.

lachtan77
21.02.2022 5 z 5

Angela nezklamala, vlastně už snad ani nemůže :-) hltám každou její knížku a nebojím se, že bych od ní nedostal perfektní čtení. Je to prostě tutovka. Příběh napínavý, nepřehnaný a propracovaný vždy ještě s menším případem kolegů. No co ještě chtít.

TaLu
16.02.2022 5 z 5

Příběh zasazený do zajímavého prostředí života geniálních dětí. Jak takové děti vyrůstají, co na ně nakládají rodiče, které v nich často vidí spíše prostředek ke slávě, než živé děti ? A co sourozenci vyrůstající ve stínu takového "génia" ?
Autorka v krátkých větách stupňuje napětí. Dva případy vyšetřování se na stránkách střídají, nakoukneme i do života vyšetřovatelů. Výborné čtení. Paní spisovatelka opravdu umí udržet pozornost.

m.valova
03.02.2022 4 z 5

Tento případ mě oslovil trochu méně než předešlý,ale možná je to tím,že čtu příliš rychle po sobě.Líbí se mi,že se k týmu vždycky připojí někdo další aspoň na chvilku a třeba zde ,"Fifi," zakotví po čase nadobro,kdo ví.Linka s Pennem se mi líbila a celkově všechny postavy v knize co jsou spojeny s vyšetřovacím týmem jsou skvěle napsány

Veveruška320
02.02.2022 5 z 5

Já jsem si Kim a její tým prostě oblíbila...baví mě každý díl,příběh se čte svižně.:o))

PetK
02.02.2022 4 z 5

Opět si autorka zvolila silné téma, a nadané děti mi přišly hodně zajímavé. Marsons je bezpečná jistota, klasika, která nezklame.

petra4080
31.01.2022 3 z 5

Tentokrát jde o díl z jineho prostředí. Zajímavé a k zamyšlení. Baví mě obě dějové linky.

Anette99
27.01.2022 5 z 5

Po delší době opět schůzka s Kim a jejím týmem, a opět prostě skvělé. V tomto dílu se dostáváme do prostředí geniálních děti a jejich často přespříliš ambiciózních rodičů, a zároveň sledujeme, jak se ve stínu takových dětí cítí jejich sourozenci. V tomto prostředí může mít motiv úplně každý, a Kim s týmem nečeká vůbec lehká práce.
Zároveň mě bavila i linka s Pennem, který se vrací ke svému starému případu.

Evule *
25.01.2022 5 z 5

Skvělé, napínavé, čtivé..perfektní série, můj oblíbený tým. Těším se na další díl s Kim & spol.

Leaena
23.01.2022 3 z 5

Autorka splňuje svůj standard. Zajímavý námět a téma k zamyšlení.

Aprilek
19.01.2022 5 z 5

Výborná autorka detektivek znovu nezklamala.

evonra
19.01.2022 5 z 5

Další skvělá kniha od Angely.
Tenhle díl mi obzvlášť sedl, libilo se mi promíchání detektivní linky s tou sociální, můžeme tak nahlédnout i pod pozlátko geniálně nadaných dětí a vlivu té výjimečnosti na jejich blízké.
Výborné čtení, doporučuji celou sérii s Kim.

Angela Marsons
anglická, 1968