V troskách tornáda

V troskách tornáda https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/410544/bmid_v-troskach-tornada-Mpn-410544.jpg 5 394 115

Na městečko Panters Mill v Ohiu, kde žije početná komunita amišů, udeří ničivé tornádo. Při odklízení následků je v pytli nalezena lidská kostra. Bez končetin. Něco je okousalo. Kate Burkholderová se pouští do vyšetřování třicet let starého zločinu či zamaskované nehody. A pátrání ji znovu přivádí mezi amiše, kteří bedlivě střeží své soukromí. Odhalení totožnosti oběti spouští další lavinu událostí, na Kate má navíc spadeno neznámý vetřelec. A aby toho nebylo málo, Kate zjišťuje, že je těhotná. Na to ani ona, ani John nebyli připraveni…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

After the Storm , 2015

ivoiro
25.12.2022 5 z 5

Tak tohle bylo opět dobré. Nicméně, stále si jsem jistý, že vepřový řízek je skvělá věc.

Pája699
16.12.2022 5 z 5

Myslela jsem si, že mě už autorka nemůže překvapit a ono se jí to v tomhle díle vážně povedlo. Tohle byla naprostá lahůdka a moje krimi dušička je maximálně spokojená. Od první stránky zajímavý, napínaví příběh. Tornádo ve městečku Panters Millu odhalí ostatky…co se stalo před 30-ti lety? Tak je snad jasné, že Kate a její super tým na to přijde .-) I soukromá linka Kate a Tomasetiho mě vážně bavila. Konec sice smutný, ale není všem dnům konec. Za mě perfektní díl, který graduje.

Makůvka
08.12.2022 5 z 5

Knížky této série jsou pro mě sázka na jistotu. Vím, že hned od první stránky mě to vtáhne do zajímavého děje plného napětí a akce. A tento díl nebyl výjimka.
Po delší době jsem se opět ráda setkala s Kate a jejím vyšetřovacím týmem. Ráda jsem zase nahlédla do neobvyklého světa amišů. Děj byl okořeněný soukromým životem Kate a Tomasettiho, ale tato linka příběhu vůbec ničemu nevadila, spíš tím byla knížka zajímavější a Kate vykreslila z jiného pohledu, než jak ji známe. Že je to nejen tvrdá a skvělá vyšetřovatelka, ale i křehká a citlivá žena, toužící po dítěti.
Byla to svižná, dobře promyšlená a napínavá detektiva, která se moc pěkně četla.

salexice
06.12.2022 5 z 5

tak tohle byla jízda. Díl od dílu mi Kate Burkholderová je sympatičtější, uvěřitelnější. Kniha není jen dobrou detektivkou s popisem detektivní práce a vyšetřování. Kate má mimo práci svůj život, vztah a soukromé vzpomínky, které ji formovaly. Kniha je napínavá, děj svižně běží, je logický a konec vlastně překvapivý - autorka se toho rozhodně nebála a vykreslila Amiše i v jiném světle.

soukroma
25.11.2022 5 z 5

Líbilo se mi asi nejvíc z přečtených dílů série, děsivé hned od začátku (tornádo), napínavé až do konce. A do toho ještě osobní problémy různého druhu. A hojné používání pennsylvánské němčiny.
Velice smutné, co zmůže nenávist v rámci jednoho náboženství mezi jen mírně odlišnými směry, zde ortodoxní amišové versus menonité, opačné extrémy téhož (skoro horší než nenávist mezi různými náboženstvími!), žijící přitom vedle sebe, jako sousedi.

veronika9761
06.11.2022 5 z 5

Linda Castillo je proste sazka na jistotu.

Janaves
18.10.2022 5 z 5

Opět skvělé čtení.

amanek
15.09.2022 5 z 5

Příjemné oddechové čtení. Na konci i trocha napětí.

PetK
11.09.2022 4 z 5

Jako vždy, spokojenost. Baví mě jak neobvyklý život amišů, tak soukromá linka hlavní vyšetřovatelky. Jen mi ty amišské detektivky brzo dojdou. :-)

hana4834
10.09.2022 4 z 5

Zase super čtení

Formicka93
24.08.2022 5 z 5

Napínavá četba z amišského prostředí. Těším se na další díly.

zdehan
02.08.2022 5 z 5

Moc pěkná detektivka pani spisovatelka píše vyborně.

Nefer
15.06.2022

Náhodou jsem ji dostala na doporučení paní knihovnice a musím uznat že poradila dobře. Kniha mě baví. Jen je škoda že má tak málo Kapitol...

Bedřich63
09.05.2022 5 z 5

Další vraždy v komunitě Amišů a opět osvědčená dvojice nesmrtelná Kate a starostlivý John. Ve správném poměru namíchané soukromé problémy s vyšetřováním staré vraždy.
Skvělá náčelnice policie Kate opět zachraňuje obyvatele Panters Millu, riskuje svůj život a a nehledí na své soukromí.
Zůstávám věrným čtenářem této série.

ennlady
18.04.2022 4 z 5

Opět skvělá Linda Castillo, opět sympatická Kate Burkholderová. Autorka má dar získat si čtenáře i ve chvílích, kdy se nic zvláštního neděje. Čtivě vyprávěný příběh o zločinu starém třicet let. Amišská kultura je mi čím dál bližší, přiznám se, že než jsem začala s knížkami LC, nic jsem o ní nevěděla.

Lolila
24.03.2022 5 z 5

Stále dobré čítanie. A aj medzi Amišmi sa nájde niekoľko nie veľmi mierumilovných členov:-)

Jenny46
01.03.2022 5 z 5

Asi nemá cenu se rozepisovat všechno je tady napsáno - DALŠÍ SUPER DÍL!!!!

krevetka79
07.02.2022 5 z 5

Další skvělý díl....
Knihu jsem začínala číst, když venku řádil celkem parádní vichr, takže jsem se alespoň trošku přiblížila příchodu tornáda...
Vražda, mrtvé miminko byli už tak dost brutální... A ten konec je mi hodně líto, ale trošku jsem se toho bála....
Těším se na další knihu

Mandlevest
23.01.2022 5 z 5

Více dílů v kriminální sérii jsem zatím přečetla jen těch od A. Marsons (tam to bylo 10 případů, ale byť jsem v drtivé menšině, další díly už nečtu). A série s Kate a Johnem má nakročeno, že ji překoná i po tomto dílu. Možná byl začátek trochu zdlouhavějši, možná byl vztah Kate k Johnovi trochu nepochopitelný, možná té uminěnosti a šťastných náhod bylo více než dost. Přesto jsem knihu přečetla za dva večery a odpouštím vše výše uvedené. Pro náčelnici Kate Burkholderovou mám prostě velkou slabost a tak se těším na další příběh.

zdendula31
28.12.2021 5 z 5

Nemám co dodat,protože bych se opakovala...prostě skvělé.