V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 405 117

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

Niu
Niu
06.08.2022 1 z 5

(SPOILER) Asi začínám být trochu zklamaná. Jsem z Kate unavená. Stále ty stejné chyby a stále se nepoučí. Jasně, detektivky jsou o tom, aby tam byl jeden tahoun, který to celé zaštiťuje, ale tohle funguje jen a pouze za předpokladu, že tam nějaký tým je. A ten v těchto knihách rozhodně není. Je to celé jen o Kate, o ní a nikom jiném. Poslední dobou, čím víc toho přečtu, tím už ty příběhy nějak ubírají na kvalitě. Zato kvantity v knihách je požehnaně. Myslím si, že příběh by měl dost velký potenciál na to stát se psychothrillerem/detektivkou, ale ten závěr to pohřbil. Navíc celá ta akce v utajení - dokážu si představit, co by se s tím vším dalo udělat, co napíchnout, co sledovat, hlavně kolik lidí do toho zapojit, prostě pro sichr. Udělat si pár amišských kamarádek byl fajn nápad, ale bohužel až v samém závěru; události, co mu předcházely úplně nevybízely k důvěře. Opět nechybělo pár zmínek o minulosti, Tomassetti v roli kvočny a několik encyklopedických pouček ve stylu ... práce v utajení spočívá .... Přitom celé to bylo nemastné neslané. Sakra, kde je ten sehraný tým, jehož člen zná přesně své místo, kde si každý navzájem kryje záda?! Aha, už to chápu, když se šéfka rozhodně dělat svou práci několik tisíc kilometrů daleko, tak vlastně komu chce šéfovat. A navíc, trochu pochybuju, že je jediná ne-amiška, která ovládá jejich řeč. No...Ne. Čtivé to bylo. Ale co nepochopím je nedomyšlenost obálek. Proč je na každé letní výjev, když se příběh odehrává v zimě?!

soukroma
soukroma
01.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Bez debat nejnapínavější, nejčtivější a nejhrůznější ze série, co jsem od autorky přečetla. Vypadalo to na sektu (samozvaný amišský "biskup" si o tohle označení víc než koledoval), ale motiv byl nakonec ještě ohavnější...
V těch rozlehlých prostorách (tentokrát sever státu New York) se tedy mohou skrývat a dít věci..., a pokud je to ještě na hranici s Kanadou, tak tím spíš.

SilvieSisinka
SilvieSisinka
13.07.2022 5 z 5

Jako vždy úžasné napínavě čtení.Zacatek trošku pomalý,ale konec rychlá jízda ......vůbec jsem takový konec nepředvídala.

Mandlevest
Mandlevest
02.06.2022 5 z 5

Ne, nebudu se nimrat v tentokrát dosti jednoduché a více jak mírně nevěrohodné zápletce :-). Tahle série mě prostě chytla u srdce a baví mě stále stejně moc, ač, dle mého, má dosti rozdílnou kvalitu právě v té detektivní zápletce. Náčelnici Kate nelze nemilovat, je to moje hodně oblíbená postava a tak i tentokrát, byť jsem četla na zahradě v pohodlném lehátku, při příjemných letních teplotách, cítila jsem ten tuhý mráz a nepohodu, kterou neohrožená Kate musela zvládnout. A v tom to asi je, to umí Linda Castillo na jedničku, zápletka nezápletka. Moc se těším na další díl :-).

Grety
Grety
01.06.2022 5 z 5

Nějakou dobu jsem si od Kate odpočinula a v této knize mi nevadila ani její nesmrtelnost. Líbí se mi její posedlost najít odpověď za každou cenu. Kniha čtivá napínavá.

Jenny46
Jenny46
13.05.2022 5 z 5

Jako vždy Linda C. nezklame čtení napínavé až do konce...
A čekají mě další díly na které se těším .o)

Lolila
Lolila
09.05.2022 5 z 5

Ďalší skvelý diel tejto série. Napínavé, zaujímavé prostredie... , tentokrát Kate vyšetruje smrť amišského dievčaťa mimo Painters Mill.

čef
čef
19.04.2022 5 z 5

Popis dalšího zneužití slepé víry ve spasení, tentokráte u Amishů, jak je ostatně v této sérii obvyklé. Hrdinka se dostává do velkých obtíží, když chce tuto uzavřenou komunita infiltrovat jako tajný agent neboť se zde mj. vyskytuje sociopat, který ostatní ovládá svým charismatem a prostřednictvím svých oblblých nohsledů. Napínavá story se spoustou zajímavých detailů ze života této společnosti.

krevetka79
krevetka79
27.03.2022 5 z 5

Další skvěle čtivý díl:-)
Kate je výborná policistka :-) a musí být nesmrtelná , jinak by tahle čtivá série nemohla pokračovat.
Těším se na další

mulder
mulder
04.03.2022 5 z 5

Knížku otevřete a za několik hodin zavřete. Tak lehce se čtou příběhy náčelnice Kate, kterou musíte mít rádi. A souhlasím s autorkou, proč by nemohla být v mnohém odolnější než třeba já.

Kanimůra2
Kanimůra2
06.02.2022 5 z 5

Já jsem jsem měla jednou tuto řadu rozečtenou. Líbí se mi. Nemohla jsem se dobrat, kterou knihou jsem skončila, tak jsem prostě sáhla. A dobře jsem udělala. Já mám příběhy z amišského prostředí ráda. Za mě ano

judith141
judith141
15.01.2022 5 z 5

Tak další díl zdárně přečten, opět jsem nadšená, zajímavá zápletka, ale ta fyzická odolnost Kate vůči každému " výprasku" už je trochu moc přes čáru. Takže amišské prostředí na nějaký čas opouštím a jdu na jiného autora. Ale určitě se vrátím!!

eva3992
eva3992
06.01.2022 4 z 5

Další detektivní příběh s Kate Burkholderovou. Tentokrát ji požádají kolegové z newyorského venkova, aby jim pomohla s jedním případem. Jelikož se jedná o samotářskou amišskou osadu, není snadné k nim proniknout, tak se Kate bude vydávat za jednu z nich. Kromě pátrání po vraždě se bude snažit ochránit i ohrožené děti.

Tak toto byla opět jízda! Jak to autorka umí, tak už v prologu mě nalákala tak, že jsem nemohla přestat číst a knihu jsem v podstatě už neodložila. Bylo to napínavé a čte se to jedním dechem. Při čtení mi úplně běžel před očima film, jak to bylo živě napsané.

Toto je teprve moje druhá kniha ze série, ale ničemu to nevadí. Autorka vše dobře vysvětlí, že víte, o co jde a kdo je vlastně Kate. Velice zajímavé je právě téma Amišů, jejich prostředí, ve kterém žijí, jaké jsou jejich zvyky, jak se chovají.

Celý příběh byl napínavý, nečekaný a u čtení jsem ani nedýchala. Nakonec však půl hvězdičky strhávám, protože se mi nelíbilo, jak to autorka celé vyřešila a jaký byl tedy závěr vyšetřování. Ale každopádně velké doporučení a já si od autorky rozhodně přečtu i další knížky.

Katulinka69
Katulinka69
28.10.2021 4 z 5

Jeden z nejlepších ze série

March
March
23.10.2021 4 z 5

Po nějaké době jsem se vrátila za amišema a byla jsem opět spokojená. Kate je prostě výborná, výtka jsou ty její sólo akce, potom mi chybělo jako již některým, trochu více času se pověnovat vysvětleni toho rozuzlení, rozepsani toho závěru. Jinak zápletka, napětí to opravdu nechybělo, ale jinak celková spokojenost.

Renca.ch
Renca.ch
04.10.2021 5 z 5

Skvělá amišská série, velmi čtivá, Kate i život Amišů mě velmi baví, i když Kate je takový nepřemožitelný James Bond v sukních. Jen škoda,že Tomasetti nedostal víc prostoru a taktéž ten kněz, konec byl rychlý, něco nebylo dostatečně vysvětlené.ale jinak super..PS: proč Kate oslovuje Tomasettiho pořád příjmením mi přišlo zvláštní ;-)

kyssling
kyssling
03.10.2021 3 z 5

Po pravdě nakonec jsem dal o hvězdu méně, to jen proto, aby se autorka nebála více se rozmáchnout a popsat třeba další kolegy Kate, dotáhla příběh (jak píše jeden z recenzentů, co další ztracené osoby o kterých byla řeč), Tomasetti tam je jen jako doplněk (odveze, přiveze, chtělo by to buď ho poslat na dovolenou, nebo ať se mu věnuje nějaká podzápletka, třeba může také něco vyšetřovat), co také přidat pár kapitol z pohledu Schrocka, Suggse, vytvářet napětí .... Takže Lindo zabrat a nepsat další díly do počtu :-)

moudivlacek
moudivlacek
29.08.2021 5 z 5

Vždy se těším na policejní náčelnici Kate a její případy s amiši. Tentokrát se Kate pouští na tenký led. Dostala nabídku pomoci s případem jako policistka v utajení. Vrátí se tak do doby, kdy žila s amiši. Kate má "skvělou" vlastnost - umí velice rychle najít vosí hnízdo a ještě lépe do něj vehementně šťouchat. Jenže tentokrát je na vše sama. Strach a kruté násilí stojí proti ní. Bohužel se ukáže, že někdo umí Kate nepříjemně překvapit. Ale Kate je pravá bojovnice a rozhodně se nemíní vzdát.
Jsem ráda, že jsou ještě další díly, a rozhodně si je chci brzy přečíst.

iška
iška
05.08.2021 5 z 5

Tato série se čte sama. Pevně věřím, že to nezakřiknu a mohu se těšit na další příběh. Nechci opakovat, co je v předchozích příspěvcích již napsáno. Prostě 5 hvězdiček bez výhrad.

janastok
janastok
16.07.2021 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, tentokrát trochu jiná, spíše thriller. Jsem zvědavá, jestli v některém z dalších dílů Kate vyřeší případ, aniž by dostala nabančíno a unikla smrti jen o chlup. Dám si trochu oddych, a pak se k sérii ráda vrátím.

amišové

Linda Castillo