V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 408 118

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

Kami33
17.06.2020 5 z 5

Kate pátrá v utajení a daří se jí jako vždy. Hezké, čtivé, super.

Zdenas5
17.06.2020 4 z 5

(SPOILER) Jako ostatní knihy této série napínavé s rychlým spádem, jen stále přemýšlím nad tím, jak se probudila a měla pevně svázané ruce za zápěstí ...pravou rukou mi svírá levé rameno. Je tak blízko, že cítím jeho dech. Předstírám klopýtnutí, natočím se doprava. Vrazím obě ruce do kapes, vytrhnu pepřový sprej. Suggs mě pustí a sáhne po zbrani. Otočím se k němu. Zvedá revolver. Ale není dost rychlý. Nastříkám mu plnou dávku do tváře, přímo do očí... Kate je prostě velmi šikovná superhrdinka. Ale jinak dobré.

mario.nette
15.06.2020 4 z 5

Hezky se to četlo. O Amiších vím, jak žijou (viděla jsem tehdy nějaký dokument) a tak jsem si knížku koupila. Moc mě to bavilo a konec jsem teda fakt nečekala. Koupím si další knihy od paní autorky :)

lenuskav
11.06.2020 5 z 5

Zase pecka :-)

Zzofinka
09.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi četla velmi dobře, hlavní hrdinka je sympatická a empatická, napínavé části dostály svému účelu. DROBNÝ SPOILER!!!! Jen prosím všechny, kdo četli, zda by mi mohli vysvětlit, zda pochopili, kdo Rachel vytáhl z vody a následně zabil? A byl to někdo jiný, než kdo se s ní loučil? Bohužel to nebylo úplně podrobně vysvětleno a chybělo mi to tam.

harena
03.06.2020 5 z 5

Osmý díl je snad ještě lepší, než předchozí, ale všechny díly série si zachovávají dobrou úroveň a velice dobře a lehce se čtou. Kate vyšetřuje v utajení vraždu mladé dívky, ještě víc se vrhá do nebezpečných situací a tentokrát měla optavdu namále. Napětí plynule graduje a nakonec mě Linda Castillo opravdu dostala, závěr je víc než překvapující. Jen by se mohla v dalším díle vrátit k osudům některých postav, které se tady ztratily.

zuzana2599
27.05.2020 5 z 5

Ach, ta amišská přikrývka s tulipány musí být překrásná ! Jak já ji Kate závidím !
I tento osmý díl série je skvělý ! V moci zla jsem přečetla na dvě nadechnutí, nemohla jsem přestat, opět to bylo vynikající čtení. Tak nějak vnitřně jsem se s Kate skamarádila a už se nemůžu dočkat dalšího dílu. Ty chvíle při čtení jsou báječné a já si je velmi užívám !

Mi--LADA
25.05.2020 4 z 5

Napínavé. Detektivka zabaví natolik, že se dá přečíst na jeden zátah, za jeden den a jednu noc. V tomto směru spokojenost.
Nevím, jestli má smysl komentovat další nepatřičnou obálku. Celý příběh se odehrává ve vánici, kruté zimě a v období, kdy je všude led, mráz a ve špatně vytápěných domovech zima. Hlavními i vedlejšími postavami jsou hlavně ženy a dívky. Proč se na obálce objevil chlapeček v letním oblečení a to zelené pole, to je mi záhadou. Asi se zatoulal z jiného příběhu a jiného ročního období. Myslím, že obálka by měla vystihovat obsah knihy a uvozovat její náladu, včetně shodného období.

astra3
23.05.2020 5 z 5

Jako vždycky super. Napínavé od začátku do konce. Kate má určitě aspoň 9 životů.

Kerberos
16.05.2020 5 z 5

Četla jsem všechny díly a tento se mi zdá asi nejlepší.

Sidonka3
15.05.2020 3 z 5

Četlo se to poměrně OK.
Bohužel mi příběh přišel nedotažený a plný logických děr, nevím, jestli to dokážu vysvětlit:
(infiltrovat se do takové izolované sektářské skupiny tak snadno? Pokud vím, takové pochybné náboženské skupiny si obvykle na každého věřícího, který byl třeba jen někde jinde, v jiném městě či dokonce státě, v učení, vedou podrobné složky o jeho vlastnostech, pokroku v učení, potenciálu, jak si vedl v jiné komunitě a jak tam byl dlouho, jak je přizpůsobivej apod. a informace o členech si předávají i napříč státy. Určitě by si informace o Kate ověřili a přišli na to, že v komunitě, kterou udává, není a patrně by přišli i na to, že je policistkou.
Od problematického Schrocka by se církev distancovala (byl to vyloučený člen a přesto se nikdo z věřících o jeho vyloučení nedozví a jak to, že může vystupovat na jiném místě jako biskup amišů, zneužívat jména amišů a hrát si po vyloučení z církve pod jejich jménem dokonce na vůdce a církev mu to dovolí a nezasáhne?).
Soustavně se tam Kate, policistka v utajení, která si hraje na silně věřící, pokouší do komunity začlenit, někdo jí přitom ubližuje, odmítají s ní mluvit a ona se jim přesto pokouší dál a dál vetřít do komunity a chce s nimi žít po zbytek života (jak předstírá) po takovém špatném zacházení už od začátku - to nikomu nepřišlo podezřelé, proč to dělá, když jí k tomu nedali důvod a chovají se k ní převážně divně, nepřátelsky? Proč by to nějaká věřící dělala? To nikomu nepřišlo podezřelé, že si vzala do hlavy, že zrovna tady v té konkrétní komunitě chce žít?
Zájemkyně, která by chtěla do kolektivu opravdu zapadnout, by opravdu od první mše špehovala druhé a chovala se nepřizpůsobivě, opakovaně uzavřené lidi naléhavě vyslýchala, strkala okatě všude nos a čekala, že takovou šťouru a drbnu přijmou mezi sebe? Jako zájemkyně by byla odmítnutá a jako policistka v utajení by selhala pro nešikovné vystupování. Třeba už jen to, že šije v kroužku zkušených švadlen a žádná z nich si nevšimne, že ani neumí šít?
Je to nevěrohodný příběh, takhle by se v reálu nikdo nechoval. Ale četlo se to celkem dobře, jen o tom čtenář nesmí moc přemýšlet. Detektivky prostě nejsou pro mě, snad jen klasika jako Agatha Christie, která tam takové logické kiksy nemá.

Minnie85
12.05.2020 5 z 5

Knihy téhle autorky se čtou jedním dechem a já je prostě miluji. Už od první knihy prožívám příběh s Kate a těším se na další a další případy.

Ophelie
08.05.2020 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, velice dobré čtení. Zajímavé pro mě bylo setkání s amišskou kulturou a vírou. Celý příběh hezky plynul, nechybělo gradující napětí i poněkud překvapivé rozuzlení na závěr. Knihu doporučuji.

smithynka
07.05.2020 5 z 5

Další skvělý díl ze série s Kate. Příběh byl zajímavý, napínavý až do konce. Kniha se čte skoro sama.

perpe2a
07.05.2020 5 z 5

Naprosto skvělé, za mě asi nejlepší díl z celé amišské série. Moc se mi to líbilo, vřele doporučuji a jen si moc přeji, aby autorka pokračovala v psaní o amišské komunitě co nejdéle. Super, super, super.

alexis818
05.05.2020 5 z 5

Tuto sérii miluju,mám přečteno vše a tento díl byl snad nejlepší.Od začátku do konce mě mrazilo a držela jsem Kate palce,aby to dala.Super čtení.

ADE138
03.05.2020 4 z 5

Velmi dobře napsaná detektivka s prvky thrilleru. Prostředí amišské komunity bylo super.

alzbeta4340
24.04.2020 5 z 5

Tentokrát odlišné schéma od ostatních dílů - Kate vyšetřuje případ v utajení. Ale jako vždy dějová linka je jednoduchá, ovšem reálie ze života Amišů příběhu dodávají zajímavost i napětí. Velmi čtivé, přečetla jsem na jeden zátah.

bedkniha
23.04.2020 5 z 5

Mám přečtené všechny a tato, zatím poslední, se mi líbila asi nejvíce....všechny byly super :-))

Vyllandra
22.04.2020 5 z 5

Jako všechny knihy této série. Poutavé, napínavé, rychlý spád. Opět nezklamalo