V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 408 118

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

Januli
08.11.2020 3 z 5

Dost me překvapuje tak vysoké hodnocení knihy. Do půlky jsem byla dost spokojená, ale když jsem začala nad tím přemýšlet, tak mezer tam je opravdu dost. Ale ks z si to odpustite tak t9 není zas tak hrozná kniha. Ale vyřešení případu mě nijak neuspokojilo... chtělo by to celé lépe propracovat. Ale tak třeba další díl bude lepší, anotace zní dobře:-)

zbožňuju_knihy
07.11.2020 5 z 5

Přečteno za jeden den. Zasloužených 5*. Určitě zakoupím další díly tajemství Amišů!

zdendula31
17.10.2020 5 z 5

Moje první kniha od autorky a musím říct,že se mi moc líbila.
Děj se nevlekl a to,že je Kate téměř super žena mi vůbec nevadí...trošku změna oproti vyšetřovatelům supermužům :-)

broskev28
16.10.2020 3 z 5

Po knize Modlitba za mlčení jsem si předsevzala, že už další knihy Lindy Castillo číst nebudu. Ale 94 % mě nalákalo a já se pustila do dalšího dílu.
Čtivé tohle pátrání určitě bylo, jenže . . . spousta situací uvnitř komunity mi připadala nevěrohodná (včetně závěrečného "obchodování"). Náčelnice Kate má vlastnosti superženy - logicky, protože se objeví i v dalších dílech (nevýhoda jakýchkoli sérií). A jak ve svém komentáři zmínila Mi--LADA: tělem klame už ta idylická jarní (?) obálka; je to sice drobnost, ale velmi nelogická.
Čtenářům naší knihovny doporučím, abychom si po přečtení porovnali své dojmy a zážitky z četby.

pepa4081
14.09.2020 4 z 5

Škoda, že si nezapisuji všechna zranění, která už Kate Burkholderová od začátku série utrpěla a přežila. Vydalo by to na samostatnou knihu. Kromě této připomínky mohu jen chválit. Kate pracuje tentokrát v přestrojení mimo svůj revír, což mi bylo trochu líto, ale zase to celou sérii oživilo. Zápletka je trochu ohraná, ale knížka se velmi dobře četla. Těším se na další díl a doporučuji.
Velmi uspokojivé.

Erlif
10.09.2020 5 z 5

Jak mě předchozí díl moc nebavil, tak tady mě kniha chytla od prvních stránek. Naprostá pecka. Kate je tajný agent v amišské osadě, musí v sobě najít zase amišku. A jo , fakt mě to bavilo. Možná bych brala víc popisu nebo akcí s "panem" biskupem, tam mi trošku chyběl jeho úhel pohledu a jeho pocity... ale touhle knihou mi autorka opět připomněla proč má čestné místo v mé knihovně.

Schamila
02.09.2020 5 z 5

Tak tento díl se mi líbil, zase něco nového ze života amišů, také to nemají lehké, dějově jsme byli stále v amišském prostředí, jen málo zasahovaly osoby z okolního světa, napínavé pro nás, nebezpečné pro Katy, zkrátka zase moc fajn...

Nepri
27.08.2020 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Už po pár stránkách jsem věděla, že jsem nesáhla vedle. Příběh je zasazen do zajímavého prostředí komunity Amišů. Nechybí napětí, překvapení a hlavně spád, kniha se dobře čte. Mám jen trošku výhrady ke konci, který je hodně vyšroubovaný, místy až neuvěřitelný (Kate je zřejmě nesmrtelná:-) ). Určitě se k této autorce ještě vrátím.

lenysek69
21.08.2020 5 z 5

Opět perfektní příběh. Ani mi nevadilo, že tentokrát vlastně víte či tušíte, kdo je pachatel. Těším se na další, už je objednaná. ????

Iva B.
12.08.2020 5 z 5

Nevím jestli bych napsala něco nového, než co jsem už napsala u minulých knih. Pořád mě to baví, pořád je to úžasně čtivé, napínavé a Kate je snad nesmrtelná. Obálka je zase krásná. Na další díl už se hrozně těším.

martineknatasa
28.07.2020 5 z 5

Těším se na další díl, napínavé a hezky se čte.

moni-zbuzi
25.07.2020 5 z 5

Skvělé

Jiparis
24.07.2020 5 z 5

Opět velmi zdařilý příběh z amišského prostředí, které mi připadá jako z jiného světa. Zápletka a příběh jsou čtivé, rozuzlení nečekané. Vyšetřovatelka Kate je velmi schopná a neohrožená, ale někdy až trochu neuvěřitelná. ( Ikdyž jsem moc ráda, že nakonec vše zvládla a bude se moci objevit v dalším dílu).

hanzmb
17.07.2020 5 z 5

Asi nemá cenu se moc rozepisovat o Katy. Ten, kdo se dostane až k 8.dílu ví přesně co má očekávat. Tentokrát si amišů opravdu užijete. Bohužel trochu mi začíná vadit ta Katyina suverénost a lehkost, s jakou se dostává z kritických situací. Dobrá zpráva je, že nás minimálně ještě 4 díly čekají. A to nemluvím sérii novel, které nakladatelství bohužel zatím přehlíží.

Miluna40
16.07.2020 3 z 5

Neni to prvni knizka,kterou jsem od ni cetla, styl psani a prostredi se celkem libi. Tato byla trochu jina a par veci mi prislo pritazene za vlasy a nesmrtelnost hlavni hrdinky,uplne zelezna zena. Ale jinak slusne cteni a trosku napinave je. Idealni cteni,kdyz nechcete moc premyslet,jen si odpocinout a cist si.

veveronka
12.07.2020 5 z 5

Podle me nejlepsi dil aspon zatim.Spousta napeti a Kate to nemela lehke.Prekvapilo me,ze amisi byli az tak naivni a nevedeli co se deje detem

Agatha84
08.07.2020 3 z 5

Autorka už postupuje podle jisté šablony, která zapříčiňuje lehkou ztrátu napětí a překvapení. Tentokrát to byla fakt pohádka, a slušně nedotažená.

a.k
06.07.2020 5 z 5

Tato epizoda je tentokrát trochu jiná. Kate se vrací ke svým amišským kořenům a v přestrojení se v amišské komunitě snaží vypátrat podivnou smrt tamní dívky.
Celá série je naprosto úžasná. Ať vezmete do rukou kterýkoliv z dílů, semele vás osud hrdinky tak, že s dychtivostí otáčíte každou stránku. Opět to bylo výborné!!! Doporučuji.

cornetka
30.06.2020 5 z 5

Skvělá záležitost, ve které se propojuje napětí s amišskou kulturou.

PetraBery
24.06.2020 4 z 5

Náčelnice Kate Burkholdová se jako agent v utajení snaží sžít s amišskou komunitou ve vzdáleném okresu. Smrt mladé dívky a podivné okolnosti, které komunitu obestírají, jsou dalším případem, do kterého se Kate pouští. Nevím, jestli vstup mezi Amiše je tak jednoduchý, jak je popsáno, ale jinak je kniha čtivá jako vždy.