V moci zla

V moci zla https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424882/bmid_v-moci-zla-K6r-424882.jpg 5 408 118

Policejní náčelnici Kate Burkholderovou požádá o pomoc šerif z newyorského venkova, aby místním pomohla vyřešit záležitost týkající se samotářské amišské osady a úmrtí mladé dívky. Jelikož šerif není schopen překonat zeď mlčení, která stojí mezi amiši a zbytkem místních, požádá o pomoc Kate, která má v přestrojení proniknout do místní komunity. Katin partner, státní agent John Tomasetti, je zásadně proti tomu, aby přijala tak neobvyklý úkol, protože dobře ví, že mezi amiši bude mít Kate velmi omezené možnosti spojení s vnějším světem – a ještě menší možnost přivolat si pomoc. Ale Kate už nemůže couvnout, obzvlášť když v okolí osady kolují znepokojivé zvěsti o ohrožených dětech...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Among the Wicked , 2016

janastok
16.07.2021 5 z 5

Velmi dobrá detektivka, tentokrát trochu jiná, spíše thriller. Jsem zvědavá, jestli v některém z dalších dílů Kate vyřeší případ, aniž by dostala nabančíno a unikla smrti jen o chlup. Dám si trochu oddych, a pak se k sérii ráda vrátím.

Makůvka
02.07.2021 5 z 5

Bomba!!! Tahle série se mi fakt líbí

dlabikk
14.06.2021 5 z 5

Tak už po osmé s Kate a opět výborné. Prostě se mi ty příběhy s Amiši hodně líbí a doufám, že mě neomrzí :o)

Prateri
13.06.2021 5 z 5

V moci zla - Všichni dobří amišové i náčelnice Kate v této knize pocítí, jak moc zla je zlá. Nelehký úkol na sebe Kate vzala. Svědomitá a čestná Kate, která se určitě řídí heslem: když ne já, tak kdo? Jen aby se naše náčelnice ve zdraví dočkala důchodu - v každém dílu
zažívá akce, které zdraví zdaleka nepodporují. Já si moc přeju, aby zločin mezi amiši potírala hodně dlouho.

1bublina
13.06.2021 5 z 5

Super. Linda Castillo opravdu umí psát a jsem moc ráda, že série pořád pokračuje a už se chystá nový 11. díl. Tohle bylo zase tak napínavé, že jsem knihu přečetla během noční směny do 3/4, pak jsem si šla lehnout a hned po probuzení jsem ji dočetla do konce. Moc se mi líbí obálka, i když s dějem moc nekoresponduje.

evask
04.06.2021 4 z 5

Dobrá krimi. Na konci to vzalo nějaký jiný směr. A některé otázky zůstaly nezodpovězeny: kde teda je ta zmizelá rodina se dvěma “převychovanými” dcerami, kde je jejich syn?

wlado
04.06.2021 4 z 5

Skvelá Castillo a tentokrát má kniha viac trileru ako klasickej kriminálky. Viac som čakal od postavy kňaza, ktorá bola v knihe kľúčová. Stojí za prečítanie.

SimonaP
23.03.2021 4 z 5

Mám ráda příběhy Kate z amišského prostředí. Prostě se od nich nemohu odtrhnout. Jedna z mých nejoblíbenějších spisovatelů. Už se těším na další díl.

JitkaHambi
18.02.2021 4 z 5

Parádní!Velice čtivé a ke konci jsem si málem okousala všechny nehty!:-D Těším se na další díl.

Pavlína2019
08.02.2021 5 z 5

Všechny knihy od této schopné autorky přečteny, i tato, škoda. Velmi mě bavila. Všem doporučuji, nedá se přestat číst. Je napínavá, zajímavá. Ke konci graduje tak, že ani nedutáte a čtěte...

Pavlina50
07.02.2021 5 z 5

Moje druhé setkání s Amiši...a stejné nadšení jako poprvé. Podivné amišské prostředí mě fakt baví. Zajímavá zápletka, napětí, gradující tempo, překvapivé rozuzlení. Příběh mě tak pohltil, že jsem měla pořád při čtení pocit, že asi brzo zmrznu. Za mě velká spokojenost.
Trošku mám výhrady akorát k obálce, která je sice hezká, ale vzhledem k ději knihy dost podivná.

Vlaďka1974
30.01.2021 5 z 5

opět super čtení, přečteno za víkend

muchomurka
26.01.2021 3 z 5

(SPOILER) Do tohoto dílu jsem se nemohla začíst. Moc jsem se na něj těšila, ale prostředí a úkol, který měla Kate před sebou, se mi nelíbil. U detektivek to nedělám, ale zde jsem se výjimečně musela přečíst konec, jestli ho rozdýchám a mám knížku dočíst. Nakonec jsem se do toho vrhla, že to dám a bylo to i dobré, napínavé. Sice bych se obešla bez jejího tvrdohlavého vrhání se do akce, a také konec mě překvapil co se týče Suggse. A chybí mi celkové vysvětlení co se dělo a kdo a proč. Něco bylo řečeno, něco ne. Konec byl příliš rychlý, na to, jak autorka budovala atmosféru a zápletku, tak se s tím pak vypořádala dost šupem. Což bylo na škodu.
Tento díl se mi líbil nejmíň a doufám, že další bude zase z Painters Millu a s jejími lidmi.

klokan.1905
29.12.2020 5 z 5

V moci zla...
Jedná se v pořadí již o osmé pokračování ze série Případy Kate Burkholderové... Nikdy bych nevěřil, že mě bude detektivní série z amišského prostředí tak moc bavit...
V tomto pokračování se s Kate Burkholderovou poprvé dostaneme mimo městečko Painters Mill a jeho blízké okolí, kde Kate pracuje jako policejní náčelnice... Celkem jsem se toho obával... Bylo to zbytečné, kniha je neuvěřitelně čtivá...
Něco málo ke knize... Kate je požádána o pomoc při objasnění smrti mladé amišské dívky - Rachel Eshové, ke které došlo v newyorském venkově - v Roaring Springs... Kate se má pokusit v amišském přestrojení proniknout do místní komunity a snažit se úmrtí objasnit...
Nebudu nijak více prozrazovat k ději knihy... Rozhodně si ji přečtěte...
Snad přeci jenom malá výtka... Obal knihy... Je sice pěkný, ale k obsahu knihy se dle mě vůbec nehodí... S Kate mi pomalu omrzly prsty na nohou a rukou... Společně jsme vypily několik teplých nápojů... Kate pár hrnků čaje, já několik grogů... Prostě obal mohl být trošku studenější, třeba se zamrzlým rybníkem, zasněženou krajinou a tmavým lesem...
Dost rýpání... ;-) Linda Castillo to má u mě opět za pět... ;-)

Dajine
26.12.2020 4 z 5

Další kniha výborné série s potrhlou hlavní hrdinkou a všemi těmi sympaťáky okolo ní.

šipek
15.12.2020 4 z 5

Tak jednou za čas se vrátím k této autorce a její amišské tématice. Knihy jsou velice čtivé a dost srozumitelné. Trošku mi vadí nesmrtelná hrdinka Kate, ale tak to musí být. Kniha je na pohodlné dovolenkové čtení.

WaN635
29.11.2020 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych knihu přečetla za 5 hodin. Nic s tématikou Amišů jsem dosud nečetla a byla to pro mě poučná premiéra. Ženská hrdinka Kate je sympatická, tvrdá ženská. Rozhodně to nebyla moje poslední kniha, již mám objednané další 2 :)

Nita
22.11.2020 5 z 5

Za mě spokojenost. Silná hlavní hrdinka, co si nenechá do ničeho mluvit a jde za svým. A to je zjistit pravdu a nenechat se ničím a nikým odradit.
Mě se na této sérii líbí, že je to nejenom detektivka, ale v každé knize se vyvíjí i vztah hlavních postav.

Evka27
20.11.2020 3 z 5

Zdála se mi trošku slabší než předchozí díly a čekala jsem víc od proniknutí Kate mezi Amiše, ale jinak se četla super jako všechny knihy Lindy Castillo.

ZuK1
12.11.2020 4 z 5

Po delší přestávce jsem se znovu vrátila k amišské sérii a jejímu dalšímu pokračování. Tento díl mi se mi zdál poměrně odlišný a občas jsem měla i docela strach. Závěr mi připadal dost přitažený za vlasy a ne všechno bylo úplně vysvětleno. Kate jako vždy nesmrtelná, ale knížka se, jak už jsme u této série zvyklí opět velmi dobře čte.