Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 589 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

iška
26.09.2020 4 z 5

Tato detektivní série rozhodně patří k těm lepším. “Černou ovcí” lze prostě najít téměř v každém prostředí. No tak hurá k dalšímu příběhu, už jsem si udělala v knihovně rezervaci.

tami1
16.08.2020 5 z 5

To byl zase nářez!
Celý příběh se řítí vražedným tempem vpřed a vy nemáte ani chvilku na vydechnutí.
Kate s Johnem řeší hned dva zamotané případy a zároveň se snaží určit nějaké pravidla pro svůj vztah. Jak to tak vypadá, oni ti Amiši nebudou zas až tak mírumilovní a bezelstní, jak na první pohled vypadají.

wooloong
13.08.2020 4 z 5

Dvě linie vyšetřování a v obou se dal celkem snadno odhadnout pachatel. Přesto napínavé čtení.

patricia8137
12.08.2020 5 z 5

Opäť skvelé čítanie. Napínavý thriller z amišského prostredia. Tretí diel zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou sa mi veľmi páčil, kladne hodnotím vývoj vzťahu medzi Kate a Johnom. Páči sa mi, ako autorka píše o minulosti a pocitoch postáv, o spôsobe odhalenia vraha. Každý diel zo série je napínavejší a už sa neviem dočkať, čo nového sa dozviem po prečítaní ďalšej knihy zo série.

Awča
15.07.2020 4 z 5

Celou sérii čtu od začátku, všechny díly jsou čtivé, případy zajímavé, vše se tak nějak dotýká amišské komunity.
Kate fandím, i když souhlasím s ostatními, že je té vodky někdy až moc a přeci jen jsem ve třetím díle čekala nějakou konsolidaci osobního života.
I tento díl byl pěkný, ale je to tak nějak stejné, díly mi začínají splývat, vrátím se k sérii zase až za čas.

Hanaa
29.06.2020 5 z 5

Tuto sérii mám ráda a tento díl je ještě lepší, než předcházející. Dobře se čte, nemá hluchá místa a tak rádi sáhnete po pokračování.

harena
28.06.2020 5 z 5

Náčelnice Kate si tentokrát bere případ vražd v amišské rodině opravdu velice osobně. 14 letá těhotná dívka znovu připomene Kate její dětství a tragickou příhodu z mládí, s kterou se ještě ani po patnácti letech nevyrovnala. Navíc začínají také nenávistné útoky na rodiny Amišů, které se Kate zvlášť dotýkají, neboť Amiše zná, vyrostla u nich a ví, že jsou laskaví, pracovití a většinou nechtějí nic jiného, než aby je "Angličani" nechali na pokoji. Po honičkách a napětí si trochu oddechneme, držíme pěsti, aby Kate její láska vydržela a když už jsme přesvědčeni, že víme, kdo koho zavraždil, představí nám Linda naprosto dokonalou psychopatku. To bylo opravdu dobré. Sice v tomto díle Kate hodně chlastá a je často v depresi, ale věřím, že díky Tomasettimu to zvládne.

Aghatte
02.06.2020 3 z 5

moje první kniha.
Bohužel nemám možnost číst od prvního dílu, takže se o minulosti Kate dozvídám útržkovitě. Zde píše, že odešla z komunity v 15 letech, v další knize (Do posl.dechu) psala v 18 letech...
Opět k vyřešení zločinu pomohla náhoda, kdy napřed náhodou načapali dva na seně, a pak Kate náhodou zaslechla rozhovor, takže žádná extra detektivní práce.
Moc mě to nebavilo, takže jsem dost přeskakovala a jela v rychločtení. Závěr mi nepodal uspokojivé vysvětlení, PROČ to pachatel udělal.
Mám v knihovně zamluvené další díly, neovlivním, v jakém pořadí, ale asi se to všechno ponese ve stejném duchu...
Ale šlo to, nemůžu říct, že by to byla špatná knížka

šipek
29.05.2020 5 z 5

Tak na tuto autorku jsem narazil až zde na databázi knih. Celá série případů s Kate má zde vysoké hodnocení. Musím říci po právu. Jen mě mrzí, že jsem tuto sérii nezapočal číst prvním případem. V knize nejsou hluchá místa, velice dobře se čte a není zbytečně natažená. Takové pohodové dovolenkové čtení.

gigi77
28.05.2020 4 z 5

Autorka opět nabídla neotřelý motiv. Plus dala prostor niterným citům, které v nemalé míře ovlivňovaly přístup hlavní postavy Kate ve vyšetřování. Určitě si přečtu další díl, zajímá mě nejen nový případ, ale také vývoj vztahu Kate a Tomasettiho :-)

blackoutzuzi
12.05.2020 3 z 5

Netradiční thriller o vraždění Amišů. Bavilo, překvapilo. Odhalení motivu i vraha bylo nečekané. Místy ale celkem zdlouhavé a neustálého nasávání hlavní hrdinky jsem už měla celkem plné zuby. Ale pokud chcete thriller, který není pouze krvavá vyvražďovačka, tak by se vám Střípky ticha mohly líbit.

ZuK1
28.04.2020 5 z 5

Velmi čtivá a napínavá série a člověk se v ní dozví ještě i něco o Amiších ...

Nelly
28.04.2020 4 z 5

Opět výborné - strhující thriller ze zajímavého, amišského prostředí. Hvězdičku ubírám jen za málo uvěřitelného pachatele a za rozuzlení (no, přiznávám se, chtěla jsem jiný konec)...

moudivlacek
19.04.2020 5 z 5

Další velmi zajímavý námět. Pro mne je vždy odhalení života amišů velmi zajímavé a nové. Proto jejich zvyky a způsob života ve střetu s "Angličany" je tak vyhraněný. Každopádně jsem se divila, že nechtěli pomoct s útoky proti nim. A osudy rodiny farmáře Slabaughovi se mohou stát kdekoliv i mimo jejich komunity. Láska si bohužel ne vždy vybere ty pravé. Zde jsou do ní zataženy i jiní - děti, kteří nemají šanci se bez cizí pomoci ubránit.
Kate trpí, neboť se jí vybavují nepříjemné vzpomínky. A je na ní, aby se jim nejen ubránila, ale i vyřešila vraždy. Konec mě moc nepřekvapil, za to účastníky děje určitě.
Těším se na další díl.

asam
19.03.2020 5 z 5

Opět hodnotím 5 hvězdičkami. Napínavé až do konce. Kate je výborná a vůbec mi nevadí, že si občas trochu přihne. V takovém stresu se ji nedivím.

PeM
02.03.2020 4 z 5

Příběh byl dobře promyšlený, bavilo mě to moc, jediný rušivý element pro mě bylo chování Kate...už mi přišla fakt trapná. Jít "ožralá" pokládat někomu otázky? To jako fakt?

Iva B.
26.02.2020 5 z 5

Další příběh z amišské série byl opět bez chyby!!! Hrozně me tato série baví a těším se na další dil.

OnlyFour
15.02.2020 5 z 5

Môj prvý kontakt s autorkou a super. Fajný detektívny thriller z amišského prostredia, dej pekne odsýpal, takže určite siahnem i po ďalšom dieli, vraha som neodhalila :-)

Irena77
09.02.2020 5 z 5

Zase super příběh, který Vás přinutí stále číst a číst až do konce.

1bublina
20.01.2020 4 z 5

Život Amišů mě nepřestává fascinovat a ráda díky autorce pronikám do jejich všedního života. Tento díl mi ale přišel trochu slabší. Nebylo vysvětleno, jaký měl vrah motiv a přišlo mi to nepravděpodobné. Kniha byla ale velmi čtivá, tak jak to paní Castillo umí. Už mám rozečtený další díl.
ČV 2020 - Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny