Střípky ticha

Střípky ticha https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298566/bmid_stripky-ticha-TXd-298566.jpg 5 589 155

Slabaughovi jsou přímo vzorová rodina amišských farmářů, tvrdě pracují, mají čtyři děti a se širokým příbuzenstvem skvěle vycházejí. Idylka skončí, když jedno z jejich dětí přivolá pomoc. Kate Burkholderová, policejní náčelnice z Painters Millu, objeví v nádrži na hnůj chlapcovy rodiče a strýce, všechny mrtvé. Zpočátku vše nasvědčuje tomu, že šlo o nešťastnou nehodu, během pitvy však koroner zjistí, že jedna z obětí utrpěla před smrtí úder do hlavy. Je zřejmé, že došlo k vraždě. Nikdo si nepřeje vypátrat vraha tolik jako Kate, která rovněž vyrůstala v amišské rodině, proto si případ bere poněkud osobně…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Breaking Silence , 2011

minirock
18.12.2022 4 z 5

Stále silně čtivé ale o malinko slabší než předchozí dva díly. Pachatele jsem tentokrát tušil tak od půlky knihy, nebyl pro mě překvapením. A taky se mi moc nelíbí to jak Kate řeší osobní i pracovní problémy pitím, náčelnice policie by snad nemusela tak pařit. Tomasetti tentokrát trošku v pozadí což mi nevadilo. Jdu hned na další díl, zajímá mě co se v Painters Millu zase semele ...

Jessybelle
27.09.2022 5 z 5

Kniha je čtivá, konec alespoň pro mně překvapivý. Člověk by ani neřekl, kolik se toho v Amišské komunitě může stát. Za čas si dám další díl.

monte
17.09.2022 4 z 5

Překvapivé odhalení, které jsem nečekaka

Čand@
24.08.2022 4 z 5

Hmm... zaujímavé, zaujímavé. Linda Castillo nesklamala. Vrah pre mňa bol úplným prekvapením, netipovala som ho ani za mak. Pútavé, dej pekne graduje, naviac okorenené amišským prostredím.. veľmi dobré. Isto sa nebudem brániť ďalším autorkiným počinom.

Turante
26.07.2022 4 z 5

Zase velice čtivé, sice se motiv dost opakuje, ale zde byl konec vcelku překvapivý. Tak snad budou další díly stejně čtivé.

hana4834
20.07.2022 4 z 5

Zase dobrý příběh. A nečekaný vrah to bylo překvapení těším se na další díl

Maky806
17.07.2022 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky, ale určitě ne poslední. Napínavé od začátku do konce.

Joyce24
11.06.2022 4 z 5

Další velmi čtivé napsaný příběh policejní náčelnice Kate, Můj tip na vraha sice nevyšel, ale za mě celkově spokojenost. Jen mi vadilo, že Kate tak hojně holdovala alkoholu.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5

Výborné, dobře napsané.

katka.oo
03.05.2022 5 z 5

Pokračuju v sérii s Kate a opět skvělé čtení, velmi dobrá série, víc není co dodat, snad jen vřele doporučuji.

Pája699
02.05.2022 4 z 5

Třetí díl této úžasné série. Jsem opravdu zvědavá, zda si autorka udrží laťku takhle vysoko po celou dobu. Já věřím, že ano :-) Myslím, že už tu bylo vše řečeno….Kate moc pila v tomto díle a případ si brala osobně. Tolik mrtvých? Tím to tempem za chvilku v Amišských vesnicích nebude nikdo. To jen trochu humoru :-) Autorka si semnou pěkně pohrála viklala semnou co se týče vraha…já se ale nedala a držela svého tipu a ten nakonec i vyšel. Šílenost.... Byl to další super případ, který ráda doporučím dál.

Micandy
01.05.2022 5 z 5

Moje nejoblíbenější autorka opět nezklamala, budu se zase opakovat, ale její styl psaní mi naprosto vyhovuje a příběh se četl velmi dobře. Je to zaručeně povedená série a doufám že autorka bude psát dál, její knihy jsou prostě originální. Doporučuji

Niu
30.04.2022 4 z 5

Velmi čtivé, napínavé - hlavně závěr. Ale: autorce se vždycky někam zatoulá Katein tým - mrzí mě, že T. J., Glock, Gurčák a Skid nedostanou větší prostor coby Kateinini přímí kolegové. Zajímavá je i postava Mony. Bylo by fajn vidět i jejich progres; tak Tomasetti slízne všechnu smetanu - prakticky tam není žádná vazba mezi ním a zbytkem týmu. Taky některé informace z Kateiny minulosti tam byly opakovány několikrát. Vzhledem k tomu, že se jedná o třetí díl a že jsou zde zmínky o pachatelích z předchozích knih, považuju už za zbytečné to vkládat do knihy několikrát. Ke konci bylo až moc alkoholu. Celý závěr byl nečekaný a uf, jsem ráda, že to vyšlo.

mysce
09.03.2022 5 z 5

Díky Lindě Castillo jsem objevila a oblíbila si novou hrdinku, policejní náčelnici Kate Burkholderovou. Jakmile se tato sympaticky tvrdohlavá žena ujme případu, tak jej bez ohledu na nebezpečí vyřeší do zdárného konce. Tento nadmíru napínavý příběh se zpočátku jeví jako nehoda, ze které se ale vyklube ohavný zločin.
Zápletka je velmi dobře vystavěna a vede ke strhujícímu závěru, který zřejmě bude pro mnohé z vás, stejně jako pro mě, velkým překvapením.
Autorka mě příjemně překvapila, když dokázala, ve srovnání s předešlými díly, sama sebe překonat. Jedním slovem PARÁDA!

zdendula31
22.02.2022 5 z 5

K autorce nemám co dodat,protože bych se opakovala.Opět skvělé čtení.

judith141
20.11.2021 5 z 5

Opět výborné čtení, asi nemám co dodat, pouze se těšit na další díl!!!

Alizon
09.11.2021 4 z 5

Dalsi vyborny dil z teto serie. Komentar pisu zpetne (po precteni 6 dilu) a musim rict, ze jak mi nektere dalsi dily splynuly dohromady, tento z nich vycniva .. opravdu prekvapiva zapletka a konec mi proste vzal dech.

mfc
08.11.2021 3 z 5

Proti nečakaným odhaleniam, šokujúcim zvratom, prekvapivým koncom a pod. nemám nič - naopak ma vedia potešiť. Ak však vyšetrovanie, odhalenie a celá knižka končí náhodou - ktorá je priam vystrihnutá z indiániek Karla Maya - tak to podstatne zráža dobrý dojem a hodnotenie.

85098211
01.11.2021 5 z 5

Už ani nějak nevím, co bych měla ke knihám s Kate Burkholderovou napsat, aniž bych musela stále dokola opakovat, že je tato řada opravdu výborná ;-). I tento případ mne strhnul do svého víru hned od prvních stránek a nepustil až do úplného a zároveň překvapivého konce. Kate a John tentokrát vyšetřují podezřelou smrt jedné amišské rodiny, tedy konkrétně jejích dospělých členů. Ti po sobě zanechávají hned několik dětí, o které se v podstatě nemá kdo postarat. Tedy jen zdánlivě, protože jeden strýc by tu byl, ten se ovšem od Amišů distancoval již před několika lety... Kate tedy pátrá a podezřelých je hned několik, posléze dochází k ještě k dalším zvratům a na závěr, když už se všechno zdá vysvětlené a objasněné, se karta obrátí a pachatelem je někdo úplně jiný - a sice člověk, kterého bychom pravděpodobně nepodezírali ani v tom nejdivočejším snu ;-). Kniha je zase výborně napsaná, Kate a John jsou skvěle sehraná dvojka, kterou jsem si oblíbila už dávno :-), proto hodnotím plným počtem a samozřejmě doporučuji! ;-)

Jenny46
27.10.2021 5 z 5

Střípky ticha je třetí díl a já se nestačím divit, jak amišská série je stále dobrá. Autorka umí psát to se musí nechat, děj napínavý až do konce a závěr šokující!!! Myslím si, že víc psát nemusím hodnocení na DK od 409 a 89% mluví za vše.
L. Castillo jsem si oblíbila a vřele doporučuji .o))) 5*