Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 875 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

veronika9761
08.02.2021 4 z 5

Velmi slibny zacatek série.

yetti09
25.01.2021 4 z 5

Miluji tyto knihy o Amiších, je to strašně zajimavá komunita. Přečetla jsem již pár knih ze série, které byly naprosto úžasné, ale až teď jsem sehnala první díl, tak to chci číst popořadě.
Tento díl je "vtahovací", seznamujeme se zde s hlavní vyšetřovatelkou, jejím životem a minulostí, která ji provází.
Super kniha, ale další díly jsou prostě.....TOP! Tuhle sérii si prostě musíte přečíst...!

Pavel83
02.01.2021 5 z 5

Zajímavé prostředí i příběh. Líbilo se mi nasazení vyšetřovatelky. Určitě přečtu i další díly série...

Dajine
23.12.2020 4 z 5

Dost drsné, napínavé a promyšlené do posledního řádku. Sympatická hlavní hrdinka.

Misoso
07.12.2020 4 z 5

Táto kniha je geniálnym popisom Amišskej spoločnosti. No ako thriller sa mi to nepozdávalo. Určite odpoučam, pretože tá atmosféra je vážne dobrá. Páchateľa, motív som neodhadol. Určite budem čítať aj dalšie knihy od autorky. Milujem tú atmosféru.
Prajem príjemní zvyšok dňa a krásnu 2. adventný týždeň. :D

bigben
01.12.2020 4 z 5

Zajímavé prostředí, ze kterého jsem žádnou knihu ještě nečetla. Sympatická policistka, která dokázala komunu opustit a její příběh. Myslím, že si přečtu další.

krevetka79
19.11.2020 5 z 5

Skvělý příběh... Napínavé až do konce... Knížka Vás vtáhne do děje a nepustí.
Výborně promyšlené až do samého závěru.
Už se těším na Modlitbu za mlčení.

rafan65
15.11.2020 5 z 5

Tato kniha je opravdu hodně dobrá. Knihy které pojednávají o komunitě Amišů nemám rád, ale nyní jsem změnil názor. Tato autorka je skvělá a napsala parádní detektivku. Kate Burkholderová šéfka policie v městečku Painters Mill je hodně zdařilá postava téhle knihy.

Jikovka
13.11.2020 3 z 5

Pomalý rozjezd, ale vcelku napínavý příběh. Dlouho člověk opravdu netuší, kdo je vrah.

Terka1975
03.11.2020 5 z 5

Jsem ráda, že jsem díky svým oblíbeným čtenářkám mohla objevit kouzlo knížek od Lindy Castillo, začala jsem od první knihy série a dobře jsem udělala. Sympatická policistka Kate, brutalita hodně barvitě vylíčená, což úplně nevyhledávám, ale zde mi to přišlo na místě. Dějová linka měla spád i nápad, vetřela se tam i romantika. Takže za mě super a určitě si přečtu celou sérii.

kaja77
31.10.2020 4 z 5

Taková mírumilovná a lákavá obálka a uvnitř taková řezničina. Bylo to fajn, mělo to spád a vzhledem k tomu, že běžně nejsem konzumentem trillerů a detektivek, jsem se místy i dost bála. Celkem mně teda zarazilo, že takové šílené zločiny vyšetřuje partička, která běžně nahání krávy na silnici...u nás by povolali mordpartu nejmíň z kraje :) ......a možná i z Prahy:) :)

sgjoli
17.10.2020 5 z 5

Slib mlčení si mne získal od samého začátku a nepustil mne až do konce. Jsem ohromena, takhle povedený thriller, co by si mne tak moc získal, jsem už dlouho nečetla. Pořád jsem měla pocit, že se v knize něco děje, ani jednou jsem neměla pocit, že bych narazila na nějaké hluché místo.
Rozuzlení pro mne bylo nečekané, autorka mne dokázala pěkně obelstít, což rozhodně kvituju. Zároveň se mi líbil autorčin styl psaní. Působilo to velmi vyzrále. Autorka se nebojí jít na dřeň a přitvrdit i ve svém vyjadřování, pokud si to dané postavy a situace vyžadují.
Zaujalo mne také prostředí amišské komunity. To je pro mne v literatuře úplně nový prvek, takže i proto hodnotím vysoko - za originalitu. Také mne dost bavily postavy - od hlavní hrdinky Kate, přes její kolegy z oddělení, až po externího kolegu Tomasettiho. Nikdo tu není vysloveně dokonalým, bezchybným člověkem, ale o to jsou mi ty postavy sympatičtější.
5 * z 5 - takhle si představuju povedený thriller. Čtivý, svižný, se zajímavou zápletkou, nečekaným odhalením, se sympatickými postavami.

Renca.ch
10.10.2020 3 z 5

Průměrná americká klasická detektivka se sériovými vraždami, spíš upřednostňuji severské thillery. Kniha byla čtivá, děj rychle utíkal, ale zklamal mě vrah, stále jsem doufala že se vynoří z Katiny minulosti a nebude to policejní klišé, závěr byl odbytý. Zápletka s Amiši netradiční, neznala jsem že je to taková sekta. Jinak vyšetřovatelé jako tradičně alkoholici, sympatičtější mi byl John víc jak Kate..:-) Jelikož se jedná o sérii, zajimalo by mě jak budou pokračovat další díly.

ERIK 2
08.10.2020 5 z 5

Dočteno, ohodnoceno pěti body. Myslím že jsem natrefil na Chrise Cartera v ženském provedení, ale nebudu chválit jitro před večerem, pokud si nepřečtu i ostatní případy Kate Burkholderové. Popis vražd není tak podrobný jako u Chrise Cartera, ale jsou taky nechutné. Na pozemku Isaaca Stutze je nalezeno nahé tělo mladé amišské ženy, které nese stopy mučení a modus operandi nasvědčuje, že se jedná o Jatečního vraha, který před šestnácti lety zabil čtyři ženy.Když je nalezeno tělo další ženy, lidi se bojí a začíná tak pro Kate hon na krvežíznivého, brutálního vraha....

Mandlevest
03.10.2020 5 z 5

Také se v posledních týdnech hůře soustředíte na čtení? Já ano, dokonce jsem dvě knihy odložila po pár stránkách. Hodnotit je nebudu, protože se k nim časem určitě vrátím a nechci jim v podvědomí ostatních čtenářských nadšenců ublížit. Není to jejich chyba, ale doba je zvláštní a tak trochu zvláštní, nepoznané podvědomí, roztěkanost a netrpělivost, vyvolává i ve mně. Přes vše výše uvedené se ale nebojím hodnotit první amišský případ, protože to bylo skvělé čtení. Napětí se dalo krájet, kniha gradovala do samého konce a byla neuvěřitelně čtivá. Hlavní hrdinka Kate je výborně vymyšlená postava. Má sice také své kostlivce ve skříni (a nikterak malé), ale autorka netlačí na pilu a nechává ji i žít, což oceňuji, protože neurotických, s démony bojujících, inspektorek je v poslední době více jak dost. Velmi sympatická je i romantická linka, John směle v sympatiích čtenářů Kate konkuruje, a protože tato kniha není mou první přečtenou v této sérii, koukla jsem tady již pod pokličku a nebojím se o ně. Výborné čtení, fantastická série a já se jdu v knihovně disciplinovaně kouknout po 2. a 3. díle, abych potom mohla navázat a pokračovat v sérii chronologicky. Zaslouží si to.

85098211
30.09.2020 5 z 5

Vynikající kniha, kterou jsem poslouchala jako audio v němčině. A jsem opravdu nadšená! Kate je sympaťačka, jaká se hned tak nevidí. Případy, které vyšetřuje, jsou brutální, až se člověku zvedá žaludek, a pachatel je zvrácený až do morku kostí. To všechno jsou přísady, které by měl správný thriller mít - a tenhle je má v míře víc než vrchovaté ;-). Děkuji mým oblíbeným uživatelům (Gibis, Šánka, klokan.1905, Prateri, Allys a spoustě dalších - omlouvám se ostatním, které jsem nevyjmenovala) za doporučení knihy, protože jinak bych se k ní pravděpodobně nikdy nedostala. A to by byla obrovská škoda. Musím přiznat, že zde nechci šetřit superlativy, autorka mne dostala a její kniha strhnula, proto okamžitě kupuji další díly a určitě se budu na setkání s Kate zase moc těšit! :-) A pokud jde o závěr knihy, ten byl doslova strhující - a kromě toho jsem zvědavá, jak se bude vztah, který Kate s Johnem tak slibně začala, rozvíjet dál... No a knihu určitě doporučuji i všem těm, kteří ji ještě nečetli :-).

janasim
30.09.2020 5 z 5

Jsem ráda, že už je tato kniha za mnou. Konečně zase budu klidně spát. Napínavé, čtivé, brutální. Zatím nemám odvahu podívat se na film. Musím si teď vybrat nějakou romantickou oddechovku, abych se uklidnila. Výborně bylo vykresleno prostředí, myšlenky a práce policistů a i samotný vrah. Jako bych to všechno měla před očima. Děsivé, ale vynikající. Je pravda, že nebylo vše pravděpodobné, samotné odhalení mi přišlo najednou velmi rychlé, ale i tak je to pro mě thriller s velkým T.

Princezna_V
28.09.2020 3 z 5

Moc brutální a moc nepravděpodobné, jak bylo již zmíněno v předešlých komentářích.

Allena24
27.09.2020 4 z 5

Pro mne byla kniha čtivá a napínavá. Jen mi vadila popsaná brutalita. A také jsem neskousla to, jak se drobná žena celkem dlouho dokáže bránit silnému muži. Njn hvězdička šla při hodnocení dolu.

Avila
04.09.2020 4 z 5

Pro mě dosud neznámá autorka a série v mém oblíbeném žánru.
Prostředí Amišů bylo velmi zajímavé a nevšední. Hlavní postava Kate sympatická i se svým týmem. Mám ráda knihy obzvláště série kde je zmíněné i soukromý jednotlivých postav. V rozumné míře a tak aby to čtenáře nerušilo. A to se podle mě autorce skvěle podařilo.
Jen zhruba v polovině knihy jsem se trošku nudila ale to vynahradil skvělý závěr.