Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 875 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

astra3
15.03.2019 5 z 5

Tak jsem si našla novou autorku. Zajímavé, napínavé, čtivé. Za 2 dny přečteno a teď hurá do knihovny pro druhý díl.

JitkaHambi
12.03.2019 4 z 5

Super kriminálka! Akorát mi tedy vraždy vůbec brutální nepřipadaly, jak se v knize neustále Kate zmiňuje, že je to hrozná brutalita.Mám přečtenou sérii Chrise Cartera a tam je teprve brutus :-D Jinak ale zajímavá kniha a už se těším na další díly.

Aymira
08.03.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne a večera a to je pro mě znamení, že je extra dobrá. Prostě se nenašlo nic, co by mě nenutilo číst dál a dál. Skvěle zvolené prostředí venkovského Ohia, kde mezi lány kukuřičných polí stojí malá městečka a opuštěné farmy, které přímo vybízejí k nějakému zvrhlému zločinu.

Musím říct, že se mi opět potvrdilo, že ženské autorky krimi románů jsou kolikrát o dost odvážnější ve svých morbidních představách než jejich mužští protějšci. A protože je autorkou žena, tak nezapomněla do příběhu vnést i nějaký ten vztah. Zajímavý je i pohled do života amišské komunity a uvažování nad tím, zda je opravdu vždy nutné, aby pravda vyplula na povrch.

lenkavildomcova
06.03.2019 5 z 5

Super napínavé, velmi čtivé.

kap66
25.02.2019 4 z 5

Pro mě zatím neznámá spisovatelka, která použila tradiční atributy současných thrillerů - sériový vrah a mladé ženské oběti, mučené a brutálně zavražděné. Přesto mě zaujala, dokonce více vydařenými prvky. Po začátku, taktéž obvyklém (drsné zacházení s jednou obětí) se rozjelo vyšetřování přiblížené velmi svižnými dialogy (konečně si někdo uvědomil, že uvozovací věty jsou prvek zdržující a mnohdy otravný), až jsem si říkala - konečně! Žádné sondy do narušené vrahovy mysli (až na jednu výjimku), prostě "jenom" práce kriminalistů. Druhý klad ztělesnila hlavní postava, bývalá amiška Kate, nyní vyšetřovatelka, žádný babochlap ani něžná květinka, ale obyčejná žena v tom nejlepším slova smyslu. Třetím kladem je neobvyklé prostředí, ve kterém vyšetřování probíhá, a vztah Kate ke své amišské minulosti.
(Pár výhrad k překladu: "zeptám se na pár otázek" není česky: buď se zeptám na něco, nějakou věc, nebo položím otázku; "začnou se vám stranit" - buď straním někomu, nebo se straním něčeho; slovo "biohazard" použité v české větě působí podivně, zavedený je termín "biologické riziko".)
Uznávám, pár mušek jsem našla i v ději samotném, ale klady převážily - pro mě to byla osvěžující četba.

hanzmb
20.02.2019 5 z 5

Tady už není co dodávat. Logicky postavený příběh, postavy z masa a krve ( a té krve je sakramentsky moc). V pozadí komunita amišů (toho by mohlo být i víc). Dosud byla mojí ženskou favoritkou thrillerů Sára z Grant County. Teď jsem se během 3 týdnů seznámil s Kim, Lacey a Katy. Tak holky nevím, s kterou si zas začít dřív.

dlabikk
08.02.2019 5 z 5

Za mne hodně dobrý. Tešila jsem se na ní na základě hodnocení a nezklamalo. Sice jsem tak nějak tipla, kdo je vrahem, ale při tom množství už přečtených detektivek a thrillerů se mi to stane u každé druhé :o) Zajímavé mi přijde i Amišské prostředí, pro mě zatím trochu neznámé. Určitě si přečtu celou sérii.

bookcase
07.02.2019 5 z 5

Nejprve jsem si říkala, co na tom všichni tak mají, Chris Carter to umí líp, ale čím dýl jsem četla, tím víc si mě Kate získávala. Jen bych přivítala ještě víc info ze života Amišů.

Katulililinka
04.02.2019 5 z 5

Perfektně napsaný. Parádně vygradovaný konec a celkově super.

wlado
02.02.2019 4 z 5

Výborne napísané, štýl mi pripomína obľúbenú spisovateľku Tess Gerritsen. Moja prvá kniha od Castillo a rozhodne nie posledná.

Jitty82
28.01.2019 5 z 5

Strhující thriller. Příběh je velmi poutavý, má spád. Nemá žádná hluchá místa. Naopak. Napětí stoupá každou přečtenou kapitolou.

alzbeta4340
23.01.2019 5 z 5

Děj je doopravdy strhující. Zajímavé je, že zkušený čtenář odhalí vraha hodně brzy. Napřed mi to vadilo, ale po přečtení celé knihy myslím, že to byl autorčin záměr ke zvýšení napětí.

vyvodka
18.01.2019 5 z 5

Napínavé čtení, zajímavá lokalita, ve které se příběh odehrává. Na můj vkus by mohly být ty vraždy méně brutální. Určitě sáhnu pro dalších knížkách této autorky.

Puntíkatýhrnek
30.12.2018 3 z 5

Úplně nechápu tak vysoké hodnocení. Na knize je zajímavé to, že se odehrává v amišské komunitě, o jejíž existenci jsem neměla ani ponětí. Jinak si myslím, že u detektivky je hodně důležitá zápletka a vzhledem k faktu, že vrah byl zcela jasný už v půlce knihy, jsem celkově spíš zklamaná. Jinak je to klasická zápletka v podobě ženské supermanky ovšem v rozměrech něžné víly a charismatického superhrdiny...nechybí ani potoky krve...pro mě to není úplně strhující čtení spíš takový slabší průměr, ale už jsem četla i mnohem horší...

K.Rysova
28.12.2018 5 z 5

Přečteno na jeden zátah. Příběh, který nelze jen tak lehce odložit.
Líbí se mi lidské stránky postav (nikdo není jen černý nebo bílý) a absence náhlých proměn osobností nebo téměř zázračného rozuzlení či za vlasy přitažených vyvrcholení, jak to bývá u některých detektivek nyní zvykem.
S chutí se pouštím do dalšího dílu.

Lenka40
23.12.2018 5 z 5

Tak tohle byla jízda .Sice jsem si omylem jako první přečetla Modlitbu za mlčení ,ale to vůbec nevadilo. Musím však říct, že tento díl byl lepší. Bylo to akční, velice napínavé a ten konec prostě paráda.

ivoiro
09.12.2018 5 z 5

Kniha měla takový pomalejší rozběh, ale pak mě to vtáhlo do děje. Zaslouží si plný počet bodů.

harena
01.12.2018 4 z 5

Opravdu dobrý začátek série, tím neuvěřitelně strhujícím závěrem mě to nalákalo na druhý díl. Mladá policistka Kate, která vyrůstala u Amišů vyšetřuje brutální vraždy žen. Opravdu brutální, jejich popis jsem raději přeskakovala, jinak je to výborná oddychovka a závěr naprosto skvělý, knihu jsem nemohla odložit.

Prateri
30.11.2018 5 z 5

Tuto sérii jsem začala 4. dílem, tak nějak neúmyslně to občas dělám, a ten mě nalákal na další díly. Takže - Slib mlčení se mi také líbil. Ano, je to velice brutální, proto to beru jako neskutečné, napsané pro nás co rádi čteme. Nerozebírám to tolik a dobrovolně přiznávám, že jsem si knihu přečetla s chutí a na další díly mi to chuť nevzalo.
Kdo má radši film, tak příští týden je v televizi, ale nevím, jestli jde něco takového vůbec zfilmovat.

pollyanna
26.11.2018 3 z 5

Detektivka byla podle mě naprosto zbytečně brutální, měla nelogické scény (například to kopání rýčem v krutém mrazu, autorka si mohla aspoň vybrat jiné roční období, aby to „sedělo“). Pachatele jsem odhalila skoro hned. Líbil mi jen styl, kterým je kniha psána, za ten hvězda nahoru. Knihy v ich-formě na mě často působí jaksi nabubřele, a tady se to naštěstí nekonalo. Jinak škoda, že současní autoři ve snaze být „moderní“ stupňují brutalitu svých děl, až to skoro vypadá, že...