Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 875 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

Aknel26
31.01.2024 4 z 5

Přestože jde o první díl celé série, já jsem ho četla až jako třetí v pořadí a musím upřímně říct, že sám o sobě by mě ke čtení série asi nenalákal. Mám pocit, že se Linda Castillo k lepším výkonům propsala postupně a s každým dalším dílem byl příběh lepší. V těch, které jsem četla, ubylo brutalit a přibylo amišských reálií, což bylo rozhodně ku prospěchu. Od čtení není snadné se odtrhnout, jak je to napínavé, líbí se mi soudržnost týmu a romantická linka mi nevadí. Jen ta neopatrnost Kate v závěru knih se opakuje.

Lethania
18.01.2024 4 z 5

Ze začátku jsem si myslela, že tohle teda nebude nic pro mě, ale opak se stal pravdou. Skutečně napínavé počteníčko, kterému nechyběl parádní závěr. Myslím, že jsem zcela připravena na další díly.

mataj
06.01.2024 5 z 5

Kate Burkholderová je náčelnici policie v malém městečku v Ohiu. Když ale dojde k několika neskutečně brutálním vraždám mladých žen, je nucena požádat o pomoc další policejní složky. Sama však skrývá dávné tajemství, které bylo důvodem jejího rozhodnutí odejít od své amišské rodiny i způsobu života, a které možná s případem souvisí. Velice napínavý děj, zajímavé prostředí a sympatičtí vyšetřovatelé, takže první díl této série splnil očekávání a navnadil mě na další knížky autorky.

Kopretinka784
03.01.2024 5 z 5

Díky půjčování knih z knihovny se ke mně dostal první díl série o Kate až po přečtení všech ostatních. Navíc kniha byla nová, tak jsem si říkala bezva, nový příběh. Ale už od začátku mi něco nesedělo. Tak jsem mrkla na informace a ono to bylo 2. vydání 1. dílu série, proto ta neosahaná kniha. Žádná novinka. Nicméně jsem se ráda vrátila na začátek příběhu Kate a opět musím hodnotit 5 hvězdičkami.

Hzjena
24.11.2023 3 z 5

(SPOILER) Ano tušil jsem že kniha bude nadhodnocená, protože když se jedná o spisovatelku bývá v hlavní roli hrdinka a to zase značí, že to budou číst spíše ženy a to znamená, že bude kniha nadhodnocená, ale tentokrát jste se překonaly dámy... 90% to je vážně úlet, když si člověk uvědomí že takový Billy Summers od Kinga má 88%, tak je člověku do pláče

Hlavní hrdinka je emocionálně nestabilní a celkově působí labilním dojmem. Nejenže by neprošla psychotesty, ale určitě by někdo kdo vede liknavé žalmy nad každou obětí a při konfrontaci s pozůstalými se pomalu hroutí víc než ti pozůsatlí, nestala komisařkou. Přitom by to měla být ostřílená kriminalistka....

Půlku knihy se honí za jasným přeludem i když jí všichni říkají ,,Ne je mrtvej, zastřelila jsi ho a my ho zakopali..." tak ona jde a ,,hrabe,, ve zmrzlé zemi (chechty chechty) i když přesně neví kde tělo leží, aby si ke konci knihy náhle vzpoměla kde tělo leží, protože se to autorce hodí do krámu. Během toho vyzpovídá kde koho stylem ,,Přiznej se hajzle, vím že něco víš!" Chová se tvrdě až neurvale, je drsná jak šmirgl papír a vůbec se nepodobá té uplakané emocionální trosce...

Ostatní charaktery jsou ploché jak čínská baletka a Tomasetti je tam doslova jen ze tří důvodů, jinak je tam úplně na nic.
1. Musí Kate načapat
2. Musí Kate pomilovat
3. Musí Kate zachránit
Co se té romantické chvilky týče, tak jak už zde pár lidí naznačilo je to nehorázný kýč hodící se do červené knihovny, ale ne do vážného thrilleru. Měl jsem chvíli dojem že to autorka zatáhne až do něčeho typu ,,Její lůno se proti němu vzpínalo jako horký vulkán, ale jeho kolík se blížil pomalu, tak pomalu..."

No a protože naše paní komisařka spíše než vyšetřování, honí duchy minulosti, sedí u kompu a protahuje důkazy (nekopletnímy) policejnímy databázemy, nezapojí FBI ani nikoho jiného na pomoc, musí hold náš vrah (kterej je jasnej jako diamantová oringle v uchu kominíka hned po uvedení do děje) začít po 16 letech dokonalého vraždění dělat úplně nesmyslné chyby, jako pokusit se zabít ve vězení týpka na kterýho to složitě nastražil, nebo vézt mrtvolu na skůtru, kterých je v malém městě málo, ještě k tomu na místo kde často bruslí větší počet lidí, aby bylo dost svědků atd atd...

P.S: Někteří čtenáři si stěžují na zbytečnou brutalitu. Tak mám pro vás zprávu - Nečtěte Chrise Cartera! Mě osobně mozeček sem, střeva tam, ručičky sem i tam nevadí, ale Carter je opravdu zvrhlík, kdy jsem si i já říkal ,,No toto :O ?!" Proto mě pár nechutných detailů zde ani nepřišlo nijak moc brutálních :D

jiri77
19.10.2023 5 z 5

Velmi dobrý kriminální thriller, který mě držel v neustálém napětí. Kniha se velmi dobře čte a nemá hluchá místa. Co na knize oceňuji ,je velmi dobře napsaný závěr, někdy to bývá u tohoto žánru kámen úrazu, co se naštěstí u této knihy nestalo. Knihu doporučuji a zaslouží si pět hvězdiček.

Kekik
27.09.2023 5 z 5

Konečně jsem se pustila do velmi oblíbené série s náčelníci Kate Burkholder. Jsem ráda, že jsem teprve na začátku, a že je přede mnou tolik dílů.
Autorka se s tím tedy vůbec nemazlí a hned prvním dílem nasadila laťku hodně vysoko. Vraždy jsou opravdu velmi brutální.
Náčelnice Kate je mi sympatická. I přesto, že znám její minulost. Já bych se zachovala zřejmě stejně.
Stejně tak je pro mě velkým sympaťákem John. Jeho hlášky mě několikrát pobavily. Taktéž mám pochopení pro jeho minulost. Je mi moc líto, co potkalo jeho rodinu.
I ostatní členové týmu jsou super. Líbí se mi jejich parta. Moc se těším na čtení dalších dílů.

Han-nah
10.09.2023 4 z 5

V této sérii jsem začala u 11 a začínám od začátku. Tato drsná, akční, detektivní kniha z amišského prostředí vtáhne čtenáře do děje vyšetřování dopadení sériového, velice brutálního vraha. Nechybí zde romantika, ale i dávná tajemství, která pronásledují náčelnici Kate. Jako bývalá Amiška, která se sice od víry odloučila, má pořád citové pouto ke své rodině i bývalým přátelům. Velmi jsem ocenila kolektiv policistů, jejich tvrdou práci zkomplikovanou, jako obvykle byrokracií, ale hlavně, jak stáli za svou "Náčelnicí".

Shaxx
05.09.2023 4 z 5

Krimi odehrávající se v zajímavém amišském prostředí, překvapivě docela i brutální, co se popisu nechuťáren týče, což mile potěšilo. Hlavní postava vyšetřovatelky je dobře napsaná, jako každý člověk chybuje a staví se k tomu uvěřitelným způsobem, nemá přemrštěně naddimenzovaný morální kompas a nemá status génia, kterému se stačí podívat na pár stop a hned dokáže vypozorovat, co se asi na místě zločinu stalo, což bylo osvěžující. Je to psané svižně, bez hluchých míst. Jen mě trochu vyděsilo, když jsem se podívala, kolik má tahle série dílů :D

emamat
30.08.2023 4 z 5

Napínavý děj, ale já nemám ráda sadistické vraždy, takže ubírám jednu hvězdičku. Také jsem docela brzo odhadla pachatele. Ale kniha byla čtivá. Dám autorce ještě šanci.

AlexandraBane
20.08.2023 5 z 5

Chytlo mě to hned od první stránky. Četlo se to hrozně dobře, napětí až do poslední stránky. Chvílemi mi až mrazilo. Určitě si z téhle série přečtu další

apq
19.08.2023 5 z 5

Napínavá kniha z amišské prostředí. Dobře se četla a děj měl spád.

Kacatko86
18.08.2023 5 z 5

Povedený krimi thriller z částečně amišského prostředí. Do malého městečka se vrátí sériový vrah a je na policejní náčelnici Kate,baby případ vyřešila. Od prvních stránek jsem se začetla, občas mi přišlo, že se autorka opakuje, ale celkový dojem velmi dobrý.

LivN
08.08.2023 4 z 5

Za mě kniha asi nebyla uplně top. Ztracela jsem se v postavách a chyběl mi tam popis samotné Kate. Vlastně jsem nevěděla jak si ji mám představit. Začátek byl celkem slibný, ale potom už se mi to nějak vleklo. Pro mě málo napětí.

Anya700
03.08.2023 5 z 5

První díl a docela mne pohltil, jatecni vrah, vraždy mladých žen, i když od poloviny tušení kdo je asi pachatel, přesto svižná a zajímavá četba.

katerina4564
24.07.2023 4 z 5

První díl série, ve kterém jsem si ihned oblíbila náčelníci Kate. Skvěle mi sedlo i téma knihy, které se bude v každém díle točit kolem amišů a právě nejspíš kvůli úplně jinému, neokoukanému prostředí, mě kniha zaujala a rozhodně budu pokračovat dalšími díly.
Minulost Kate a důvody proč opustila amišskou komunitu, budou zřejmě zasahovat do dalších dílů a všeobecně jsem zvědavá jak se budou vztahy mezi Kate a amiši vyvíjet.

LadaLil
23.07.2023 4 z 5

Velmi dobrá detektivka a zajímavý případ. Hlavní hrdinové byli sympatičtí a případ byl rozplétán čtivým způsobem. Jedinou výtkou je, že je brzy jasné, kdo je pachatelem.

danica6371
25.06.2023 3 z 5

Ale jako jo. Není to žádný krvák, není to ani nijak extra napínavé, ale číst se to dalo :-) romantická zápletka mi tam přišla trochu zbytečná a nemístná, ale budiž půlka knížky trochu nuda, musela jsem se do čtení přemlouvat. Pak už to nabralo celkem spád. Vzhledem k počtu stran je to taková jednohubka. Zkusím další díl, co z toho vyleze :-)

Toňula
11.06.2023 5 z 5

Jestli je toto první kniha série, tak jsem hrozně zvědavá na další.. Tento opravdu hodně povedený thriller nenechá vydechnout od počátku až do konce..sympatická Kate bojující nejen za dopadení pachatele, ale i s předsudky a odstupem vlastní rodiny, je skvělá hrdinka, která se nenechá jen tak odradit. Za mě skvělé čtení!

Airelle
04.06.2023 5 z 5

Na tenhle detektivní thriller jsem narazila úplnou náhodou a pocítila jsem stejný wau jako při setkání s tvorbou M.W. Cravena!

Nenudila jsem se ani chvíli a četla se zatajeným dechem.Velmi pozitivně hodnotím neobvyklé prostředí v komunitě Amišů, romantickou linku na pozadí i temné tajemství samotné vyšetřovatelky Kate.

Těším se na další případy a rozhodně doporučuji všem koho baví detektivky s brutálními zločinci.