Pocit hanby

Pocit hanby https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/474743/bmid_pocit-hanby-3Za-474743.png 5 301 93

Na opuštěné farmě je zavražděna amišská babička, a navíc je unesena její sedmiletá vnučka. Policejní náčelnice Kate Burkholderová se případem okamžitě začíná zabývat. Uvědomuje si totiž, že čím déle bude dívka pohřešovaná, tím menší je šance, že se ji podaří nalézt živou a zdravou. Navíc rodina dívky je v rámci amišské komunity velmi vážená. A přestože se její členové snaží s policií spolupracovat, dozvídá se Kate, že i oni skrývají nejedno tajemství. Vyšetřování zavede Kate do izolované osady, jež se nachází na jihu Ohia. Podaří se Kate dostat se ke ztracené dívce včas?... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Shamed , 2019

Hella
23.03.2022 3 z 5

Tentokrát hodnotím o hvězdičku méně, protože pro mě příběh - určitě jen výjimečně - nebyl až tak špičkový. Možná příliš mnoho příbuzenských vztahů a jmen.

boxas
22.03.2022 5 z 5

Poctivě vystavěná detektivka jakoby tak trochu ze staré školy.
Přidanou hodnotou je pro mne neznámé amišské prostředí.
Byla to moje první detektivka této autorky a vybrala jsem si ji jen kvůli letošní čtenářské výzvě jako novou knihu.
Určitě však to není poslední knížka od Lindy Castillo, kterou jsem četla.

zuzana2599
18.03.2022 5 z 5

Na úvod jedno amišské přísloví: Nejlépe uniknete zlu, když následujete dobro !!
Již pojedenácté skvělá detektivka s Kate Burkholderovou, tentokrát je krutě zavražděna babička a její sedmiletá vnučka unesena ! To je tedy případ ! Více mrtvých, staré tajemství, příběh je vrušující od začátku do samotného konce. A je to taková honička s časem, že se nic nedovíme o soukromém životě Kate, o jejím vztahu k Tomasettimu. Tak zase příště !!

iška
15.03.2022 4 z 5

Na příběhy této série se vždy těším a zatím jsem vždy byla spokojena. Ale ve srovnání s předchozími díly dávám tentokráte jen 4 hvězdičky.

Kerberos
15.03.2022 5 z 5

Na amišské prostředí hodně krvavý díl plný vražd. Napínavé od začátku až do konce.

Kami33
14.03.2022 5 z 5

Další příběh z amišské komunity a další výzva pro Katii Burkholderovou. A jako vždy čtivé a napínavé.

pepa4081
12.03.2022 3 z 5

Knížky paní Castillo jsou, jakoby psané podle jedné stejné osnovy, takže mi jednotlivé díly série už tak nějak splývají. Naštěstí její tým policistů je velmi sympatický, takže se to dobře čte. Jen by autorka nemusela nechat svou hlavní postavu v každém díle najednou zblbnout a nechat se dobrovolně přizabít. Napadá mne, jak asi Kate vypadá se všemi jizvami a popáleninami, které už jí autorka uštědřila. Knížka se mi líbila.
Uspokojivé.

Knižní střípky
04.03.2022 5 z 5

Thrillerová série odehrávající se v prostředí malého amerického města Painters Mill, kde žije velká komunita Amišů je jedna z mých nejoblíbenějších, kde netrpělivě očekávám každý další díl. Pocit hanby byl již jedenáctým kouskem, a ani jeden mě nezklamal, a to už je co říct. Neodložitelná jízda to byla od začátku do konce. Dokonce zde ani nebyl prostor pro větší zaměření se na soukromý život Kate a Tomasettiho, ale tak třeba příště, vím, že jsou oba živí a zdraví, a to mi musí tentokrát stačit.

Pavlnka
03.03.2022 5 z 5

Kniha od které se nede odtrhnout. Celá série je super, ale tento díl je temný a pro mě nepochopitelný. Trochu mě mrzí, že nedošlo k vysvětlení, jestli to bylo oprávněné nebo ne. I když oprávněné????

klokan.1905
02.03.2022 4 z 5

Pocit hanby...
Amišská detektivní série nazvaná Případy Kate Burkholderové se nám přehoupla již do druhé desítky pokračování... Navíc se co nevidět můžeme těšit i na dvanáctý díl, který má název Zpřetrhaná pouta...
K samotné knize... Dochází k vraždě staré amišské babičky - Mary Yoderové a k únosu její sedmileté vnučky - Elsie Helmuthové... Případ začíná okamžitě vyšetřovat policejní náčelnice Kate Burkholderová...
Celá tato detektivní série stojí za přečtení a myslím si, že když si přečtete hned ten první díl, tak brzy skončíte u tohoto jedenáctého pokračování... Série je totiž nejen detektivní, ale i hodně návyková... ;-)
Už jsem u jednoho z dílů trošku rýpal... Malinko si rýpnu i nyní... V jednom z okamžiků je Kate oslněna dálkovými světly protijedoucího vozidla... Kate však poznává, že se jedná o dodávku s ohijskou poznávací značkou...
Pak mě ještě zarazilo, že Gurčákovi je pětasedmdesát let, což bychom na něm pouhým okem nepoznali... Fajn, ale v sedmém díle bylo Gurčákovi už šestasedmdesát... Takže nám Gurčák i mládne... ;-) Nevím, třeba je to překladem?
Končím s výtkami a hodnotím... Doposud převažuje hodnocení pětihvězdičkové, tak půjdu trošku proti proudu a dám čtyři... Musím však pochválit obálku... ;-)

Erlif
02.03.2022 4 z 5

Kniha mi přišla z celé série nejslabší. Přesto ji hodnotím vysoko, protože autorka si drží svůj styl, ale umí to líp.

alexis818
01.03.2022 5 z 5

Skvělá,tak jako vždy a navíc snad ještě lepší,než předchozí.Lindu C. opravdu ráda čtu,mám přečteno vše,co napsala a vždy se na novou knihu moc těším.

Titas9001
28.02.2022 5 z 5

Lindu C. jsem četla zpočátku pravidelně, ale po určité době mně tam vadila ta šablona, podle které se to vždy odehrává. Asi mi tam chyběl ten efekt překvapení. Takže Linda po dlouhé době a sice se zase pohybujeme v šabloně, ale tentokrát se mi to pátrání zdálo hodně zamotané a vlastně do konce jsem neodhadla motiv. Ten byl sice nastíněný, ale dovedu si představit, že to mohlo být podrobněji vysvětleno a odkryto...Ale zase trocha toho amišského tajemství není na škodu! Dávám plný počet, protože hodnotím autorku poprvé a tato kniha je nadprůměr.

GYROTOURBILLON
27.02.2022 5 z 5

Ano, zde není již co dodat. LC. Je záruka dobré knihy. Na každou novinku se vyloženě těším a ne jen já. A ty obálky !!
Knihu doporučuji a i všechny ostatní autorčiny počiny.

Pavlína2019
27.02.2022 5 z 5

I já se připojuji k pochvalám, kniha se mi líbila jako všechny ostatní, tuto autorku mám velmi ráda. Zajímavý příběh a hlavně napínavý, tak moc mě zajímalo, jak to vlastně bylo, ačkoli jsem už tušila. Děj rychle plyne, kniha se čte velmi lehce. Je zbytečné něco dodávat, přečtěte si ji sami, je výborná. Doporučuji!

daja51
26.02.2022 5 z 5

Opět velká spokojenost - právem jsem si tuhle autorku přidala do oblíbených autorů. Její příběhy z amišské komunity nepostrádají napětí až do samého konce - doporučuji.

alzbeta4340
23.02.2022 4 z 5

Tentokrát mi chyběl alespoň krátký epilog. Všechno se dokonale vyřešit nepodařilo a nejasnosti zůstaly. Jinak opět velmi čtivé. Kniha se dá číst bez problémů i bez znalostí předcházejících dílů.

Danago
21.02.2022 5 z 5

Skvělé. Tento díl mě dostal. Napětí od první stránky nepovolí až do poslední. Žasnu kde autorka pořád bere takové úžasné nápady. Tento díl se opravdu povedl. A zase nám ukázal trochu ze života amišů a také , že všichni jsme jen lidi a i když člověk dělá něco s tím nejlepším úmyslem neznamená to , že je to tak dobře. A že má pravdu. Co pravdomluvnost? Je méně důležitá než nemít třeba auto? Celkově v této sérii se amišská víra neukazuje v tom nejlepším světle . Celá tato série se nejen skvěle čte, ale nutí čtenáře k zamyšlení. Což je obrovský bonus.

georginaa
20.02.2022 5 z 5

Další z dílů o Amiších a policejní náčelnici Kate. Je to k neuvěření, že mě jejich svět imponuje a zároveň bych tak žít nechtěla. S těmi přísnými pravidly, asi bych byla jako Kate, nepřizpůsobivá a zároveň bych chtěla těmto lidem pomáhat. Tentokrát se vůbec nebude příběh týkat soukromí Kate a Tomase, ale rodiny kde zabijí babičku a zároveň unesou sedmiletou holčičku. Je to zapeklitá věc a vyšetřování ukáže dávné tajemství. Opět velice čtivá detektivní práce.

Šánka
19.02.2022 4 z 5

Start druhé desítky této návykové série začíná vraždou amišské babičky a únosem její sedmileté vnučky. Do vyšetřování se pouští Kate se svojí partou a čas je neúprosný.
Tento díl je ale trošku jiný, osobního života Kate si neužijeme, nejsou tam ani nějaké návraty do její minulosti, jak bývá v této amišské sérii zvykem. Je to čistá detektivka se závěrem, který aspoň ve mně zanechal pár otázek i pochybností. Ale asi to tak být mělo....