Mrtví promlouvají

Mrtví promlouvají https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399715/mid_mrtvi-promlouvaji-7TN-399715.jpg 5 462 138

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell , 2014

SilvieSisinka
17.04.2024 5 z 5

Opět skvělé čtení,ona prostě umí psát.Vsechny její knihy jsou parádní.

nicole1990
01.04.2024

Opět další napínavý příběh a dokonale rozuzleni .

Lethania
04.02.2024 5 z 5

Napětí by se dalo krájet! Závěrečné rozuzlení jsem teda nečekala, ačkoli to bylo zřejmé. Jasných pět hvězd!

Toňula
26.01.2024 5 z 5

Linda Castillo opět nezklamala, další napínavý příběh, jehož hrdinové jsou z amišské komunity..Super!

Christie2020
08.10.2023 3 z 5

Podle mě trošku nevyužitý potenciál námětu. A trošku předvídatelné rozuzlení.
Ale líbí se mi Tomasetti. :-D

oleg
09.09.2023 5 z 5

K této spisovatelce jsem se dostala náhodou a vůbec toho nelituji,moc hezky se čte a příběh super a konec ještě lepší......

m_martina
05.08.2023 5 z 5

Knihy s Kate Burkholderovou mám moc ráda, proto mne nemohla minout ani tato. A bylo to opět výborné čtení, od kterého jsem se nemohla odpoutat. Konec mě překvapil, proto dávám pět hvězd a velké doporučení.

danica6371
29.07.2023 4 z 5

Tohle je asi první díl, který byl zajímavý a napínavý od začátku až do konce :-) Vraha jsem jsi tipovala asi od půlky knihy, ale netušila jsem, jakou to bude mít souvislost.

Evule *
09.06.2023 5 z 5

Napínavé, čtivé, konec překvapivý, i když si myslíte, ze vlastně víte...velmi dobré čtení a já jdu hned na další příběh.

Čmeláček
31.05.2023 5 z 5

Linda Castillo si stále drží svoji vysokou laťku a já jsem její spokojený čtenář :). Případy z amišské komunity se mi líbí, i když bych tam nechtěl žít ani za nic! :) Kate je skvělá, takže zase dávám za pět, vážení! :)))

bigben
14.05.2023 4 z 5

Když mám chuť na detektivku, která nezklame, můžu se spolehnout na Kate. Zápletka vždy hodně zamotaná, trochu osobního života a nakonec nečekané rozuzlení.

mailis
14.04.2023 5 z 5

Skvělý další díl.

Petronelka123
11.04.2023 5 z 5

Opět skvělé s naprosto originální zápletkou.

Arwen777
06.04.2023 5 z 5

Po 35 letech mrtví promlouvají. V tomto díle kraluje skvělá temná a vražedná atmosféra, děj je strhující od samého začátku a ke všemu ještě pořád prší. Jeden z nejlepších dílů, děj je tak nabitý zvraty a událostmi, že knihu nebudete chtít odložit. Kate je do případu zakousnutá jako buldok a snaží se rozplést jednu z nejhrůznějších záhad minulosti. Pomsta, jistě, ale čí a proč až po takové době?
Pokud máte rádi tuto sérii, nenechte si ujít!

85098211
02.02.2023 5 z 5

Tentokrát mě autorka dostala! ;-) Sice se mi líbily už i předchozí případy s Kate Burkholderovou, ale tato kniha mne doslova převálcovala! ;-) Už hned začátek je strhující, i když zároveň smutný a tragický, protože zde dojde k opravdu strašlivé smrti malých dětí. Z toho jsem byla nejdřív dost rozhozená, no ale další napínavé události následují hned poté, proto jsem nutně musela číst dál. Dochází totiž ke zdánlivým sebevraždám dalších lidí a i když spojitost s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových je zřejmá, dlouho není vůbec jasné, kdo konkrétně by za tím vším mohl stát. Čtenář se pouze dozvídá, že jde o ženu... Kate má tedy zase co vyšetřovat a že to nebude nic lehkého, je patrné již od začátku knihy. Nakonec je samozřejmě pachatel i jeho motiv odhalen - a musím přiznat, že něco tak zvráceného a zároveň originálního se hned tak nevidí. I když jsem tak trochu vraha pochopit dokázala, zvlášť potom, co vyšlo najevo úplně všechno, co se na farmě před oněmi třiceti pěti lety odehrálo... Pokud jde o Kate a její soukromý život, za sebe jsem byla moc ráda, že se její vztah s Tomasettim posunul aspoň o malý kousek dál :-). Budu jí tedy i nadále držet palce a na další setkání s ní se zase někdy těšit...

Nelly
09.01.2023 3 z 5

Jen za tři hvězdy, protože vraha jsem tušila moc dopředu, také děj nebyl moc zamotaný. Osudy hrdinů této knihy jsou drsně smutné.

minirock
08.01.2023 5 z 5

Další skvělá kniha od Lindy Castillo na úrovni prvních dvou. Od začátku napínavé, postupně se odhaluje tragická událost z minulosti a i když si pachatelé mysleli a doufali že je vše zapomenuto, někdo jim pěkně jednomu po druhém jejich zločin krutě připomíná. A začínají za něj platit. Kate pomalu odhaluje co se tehdy stalo a i když i já jsem tušil pachatele dříve než jindy, začíná být jasné kdo za vším stojí a proč. A tak jediné co se mi zdá zatím nevysněné je vztah Kate a Tomasettiho.

Terka1975
22.12.2022 5 z 5

To je vždy sázka na jistotu, protože s Kate se nikdy nudit ani nutit do čtení nebudete. Tentokrát jsem také odhadla, kdo z mrtvých promluvil. Líbí se mi jednoduchost, nepřekombinovanost a zajímavá dějová linka…

ivoiro
06.12.2022 5 z 5

Opět další skvělá kniha. Moc se mi líbila.

Janaves
11.11.2022 5 z 5

Opět zajímavý příběh. Tentokrát jsem odhalila vraha poměrně brzy. Ale nevadí. Jediné, s čím mám problém u této série jsou ty "policejní kódy" Hrozně mi vadí.