Mrtví promlouvají

Mrtví promlouvají https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380566/bmid_mrtvi-promlouvaji-wEs-380566.jpg 5 462 138

O staré farmě Hochstetlerových se v Painters Millu šušká, že je prokletá. Policejní náčelnice Kate Burkholderová je přivolána na místo, kde se zdánlivě vlastní rukou sprovodil ze světa starý muž. Záhy však důkazy prozradí, že šlo ve skutečnosti o vraždu, která navíc nějak souvisí právě s dávným incidentem na farmě Hochstetlerových. Když je objeven další mrtvý muž, opět zdánlivý sebevrah, vyjde na světlo spojitost mezi oběťmi a postupně se odkrývají děsivé podrobnosti z oné noci před pětatřiceti lety, kdy zahynul amišský otec a jeho čtyři děti, jejichž matka beze stopy zmizela...... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The dead will tell , 2014

Pája699
08.11.2022 5 z 5

Tohle byla naprostá dokonalost! Stejně napínavé a záludné jako pilotní díl této úžasné série. Knihu určitě řadím mezi ty lepší od autorky. Co se skutečně stalo před 35-ti lety na Hochstetlerové farmě? A kam zmizela matka od 5-ti dětí? Sice jsem na část příběhu přišla vcelku brzo, ale to mi určitě dobrý dojem z knihy nezkazilo .-) Tíha tajemství vás vždycky doženou….. Za mě jedno velké doporučení. Linda Castillo píše opravdu fantasticky...

hana4834
05.09.2022 5 z 5

Zase super příběh těším se na další

Formicka93
07.06.2022 5 z 5

Opět čtivý, napínavý detektivní příběh. Moje druhá kniha od autorky a rozhodně doporučuji.

Niu
03.06.2022 3 z 5

U páté knihy (Do posledního dechu) jsem napsala, že si zvykám na pojmutí Kateiny práce. A ejhle. Byla jsem celkem překvapená. Jaké, že byly změny? Začátek knihy hodnotím jako skvělý, to tu ještě nebylo. Zároveň se do popředí dostal i tým Kate a konečně jsem na konci měla pocit souznění jako u týmu Kim Stoneové (knihy od Marsonsové). Tomasetti je upozaděn. A propó - teď se řeší jeho trable, ale vrátím-li se k 5. dílu, tak jak se vyřešila minulost Kate? Prostě to vyšumělo do ztracena. Pachatele jsem uhodla v první půlce knihy. Trošku nádech duchovna, což příběh položilo do jiné roviny.

Teď trochu kritiky. Jestli ještě v jednom díle přečtu, že "prvních osmačtyřicet hodin hraje ve vyšetřování případu zásadní roli", vezmu bělítko a ... :o) Taky bylo dost otravné "přečíst práva podle Mirandy" (už mám něco načteno z tohoto žánru a nikdy jsem to neviděla). Zdá se mi, že se někdy autorka trochu plete v časové ose, kdy se co stalo, kdy se odehrál nějaký případ z předchozích knih, jako by se v každé knížce zasekla na údaji "před dvěma třema lety". V tom závěru s tou slinivkou, no, já bych se tak nesmála. Kate se mi tady zdála taková trochu "zlá", nevím, čím to bylo. Její tendence vždy být u všeho sama už omrzela a je spíš hloupá než paličatá. Trochu přitažené za vlasy - hledá se sériový vrah a kde je FBI nebo aspoň šerif a spol. Do toho radní a finance, déšť a záplavy ... Já vám nevím. Jako knížky jsou čtivé, ale něčím se to zvrtne a není to ono.

Micandy
14.05.2022 5 z 5

Myslela jsem , že se budu už nudit, přece je to pořád o Amiších, ale to se nekonalo. Baví mě vyšetřování, všechny ty postavy a na konci většinou přijde zvrat. U knihy jsem se nenudila , pro mě je to prostě sázka na jistotu. Jsem zvědavá, jak dlouho autorka bude psát tuhle sérii.

Lolila
24.03.2022 5 z 5

Opäť veľmi dobrá detektívka, zaujímavé prostredie, sympatické postavy....
Castillo nesklame:-)

Bakana
07.03.2022 4 z 5

Rozhodně čtivá detektivka, nevyžívá se ve zbytečných brutalitách a to mi vyhovuje.
Skočila jsem zřejmě doprostřed nějaké série, což naštěstí až tak nevadí. Osobní život vyšetřovatelky mi byl úplně jedno a kdyby v knize tato linie nebyla, tak za mě bychom o nic nepřišli.
Trochu mi neštymovalo, že policistka zjevně z menšího města a v obyčejném sboru už se setkala, aspoň podle narážek, s mnoha vraždami. To se v Americe vraždí jak na běžícím páse, že i náčelnice běžného oddělení má toho za sebou tolik?

Jenny46
20.01.2022 5 z 5

Opět čtivý, napínavý detektivní příběh...
L. Castilo sázka na jistotu nikdy nezklame, doporučuji a těším se na další díl.

krevetka79
08.01.2022 5 z 5

Opět příběh co má neskutečný náboj...
Nelze se odtrhnout.
Čtivé, neskutečně napínavé, místy děsivé a zvrácené.

PetraN17
28.12.2021 5 z 5

Mám připraveno hodně novinek, nemůžu ale ukončit čtení této série. Jsem dost zvědavá na osobní život Kate :)
Případy se mi líbí a jsou vidět pokroky ve vyšetřování Kate i v samotném psaní paní spisovatelky

morava
21.10.2021 5 z 5

Po delsi dobe jsem opet sahla po dalsim dile z teto skvele serie. Ani nevim, proc jsem preskocila 3, 4 a 5. dil, a vrhla se na tento sesty, ale snad to tolik nevadi. Myslim, ze me hodne zaujala ta anotace a popravde i obalka, ktera je takova chmurna, a v techto rijnovych destivych dnech mi proste padla do oka. V kazdem pripade, nudit se urcite nebudete.Bavilo me to i presto, ze jsem jiz nekde v pulce zacala tusit , co a jak, nebo lepe receno kdo :-) .Tak ted staci jen dodat, ze dalsi dily teto amisske serie v podani Lindy Castillo me urcite neminou.

Katulinka69
06.10.2021 4 z 5

Tak za mě nejlepší díl, tohle mě fakt bavilo

Peslik
23.09.2021 4 z 5

Po delší pauze jsem zasedla k této sérii a musím napsat, že to bylo opět velmi dobré. Tato série si na nic nehraje, je dobře čtivá a bez zbytečných blábolů kolem. Navíc mám ráda i životy hlavních postav. Těším se na další.

Makůvka
17.09.2021 5 z 5

Po čase jsem si zase přečetla další díl této série a super, opět nemám co dodat. Moc se mi líbí poznávat život amišů, tak odlišný od toho našeho. A taky tam dobře zapadá vztah Kate a Johna. Budu se těšit na další díly.

Mandlevest
08.09.2021 5 z 5

Tak tato serie je sázka na jistotu. Můžete si být jisti, že v každém díle dostanete správně namíchaný koktejl napětí a emocí, ale základem je opravdu dobře napsaný detektivní příběh, který Vás vtáhne od prvních stránek. Linda Castillo si na nic nehraje, nevymýšlí žádné složitosti a už pošesté to na mě zafungovalo znamenitě. Doporučovat tuto serii je asi celkem zbytečné, všichni moji oblíbení již dávno vědí, jak to s Kate a Johnem pokračuje, protože jsou několik dílů přede mnou :-). Ale i já se k tomu dopracuji a moc se na další případy těším.Výborný díl, maximální spokojenost, maximální hodnocení :-).

zdendula31
18.08.2021 5 z 5

Pro mě zatím nejlepší od autorky..

Grety
07.08.2021 4 z 5

Vztah Johna a Kate nabírá na obrátkách, policejní práce je ale vždycky na prvním místě. Nějak mi to přišlo osekané a málo rozvedené, ale přesto dobré .

janastok
10.07.2021 5 z 5

Návyková série. Opět podle stejného scénáře, ale tak čtivé a napínavé, že nelze odložit. A chtěla bych mít stovku za každý Katein výrok " nic mi není"!

Prateri
13.06.2021 5 z 5

Linda Castillo si našla své čtenáře a umí si je udržet. Každá její kniha nás přiková ke svým stránkám. Mrtví promlouvají, a náčelnice Kate se snaží jejich hovoru naslouchat. Dobře tuší, že nic se neděje bez příčiny. Zase zavítáme mezi Amiše, mírumilovné, kteří si hledí svého, ale zločin je přesto dohání. Takže, Kate, máš práci.

tami1
03.06.2021 5 z 5

VENDETA,
která překročí všechny meze a nakonec je stejně zvrácená a zlá, jako zločin za který se mstí.

Doporučuji