Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/bmid_modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4 690 184

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence , 2010

ennlady
20.01.2022 5 z 5

Ano, opravdu hodně brutální případ. Přesto se mi líbil jako všechny knížky Lindy Castillo, které jsem četla.

Kopretina_aku
03.12.2021 4 z 5

Měla jsem ke konci pocit, že autorka až moc tlačí na pilu a Kate se tak chová sebedestruktivně a pod vlivem svých vlastních démonů si příliš osobně případy bere k srdci a vrhá se do vyšetřování někdy zcela bez rozmyslu. Celé vyšetřování je vleklé a pak se najednou vše odehraje ve spěchu. Vadí mi i opakování stejných věcí, což bude asi problém celé série. Trochu mám obavy, aby autorce s dalšími díly nedošly nápady a nebylo vše velmi podobné.

VendulaB
29.11.2021 3 z 5

Dala jsem šanci druhému dílu série a převažuje zklamání. Struktura příběhu je stejná jako v prvním díle, naprosto zbytečné násilí, nepříliš sympatická hlavní hrdinka, která se neustále opakuje (byla jsem amiška, vyprovokuji ho, aby mě napadl...), slabá práce policie... Stačilo, jsou mnohem lepší detektivní série.

Shardlake
19.11.2021 5 z 5

Opět čtivé a napínavé od začátku až do konce.

judith141
15.11.2021 5 z 5

Opět skvěle napsaná kniha, strhující děj, i když popisování dětských obětí člověk hodně dlouho rozdýchává. A na další dění mezi Kate a Johnem jsem taky hodně zvědavá:-)

mfc
01.11.2021 2 z 5

Možno trochu prísne hodnotenie, ale nemôžem inak. Dve hviezdy dole za spôsob, akým sa dostali ku kľúčovemu dôkazu (už keby vrah prišiel a sám sa udal, tak tomu uverim skôr) a jedna samozrejme za tú záverečnú scénu, pri plánovaní ktorej si výcvik a skúsenosti celého oddelenia asi zobrali dovolenku.

Katulinka69
30.09.2021 4 z 5

První díl byl určitě lepší, ale tento byl také parádní

Jenny46
08.09.2021 4 z 5

Jako určitě dobré pokračování, i když první díl se mi líbil více... Těším se na další pokračování ...

zdendula31
18.08.2021 5 z 5

Moje třetí kniha od autorky a jsem nadšená.Líbí se mi styl psaní,příběhy i postavy.

Hugomil
23.07.2021 5 z 5

I druhý příběh s Kate byl parádní, svižný, čtivý a než jsem se nadál, byl u konce. Co se týče drsnosti příběhu, tak oproti prvnímu, kde spisovatelka nasadila laťku poměrně vysoko, zde byla popostrčena ještě o něco výše. Za mě spokojenost a těším se na třetí příběh.

PetK
01.07.2021 4 z 5

Mám ráda detektivní série, kdy si k hlavním hrdinům můžu vybudovat vztah. Po dvou dílech mezi ně pravděpodobně zařadím i tyhle amišské detektivky. Nejsou to žádné literární veledíla, ale splní mi přesně to, co o d takových knih/sérií chci - svižný děj, napětí, čtivost, spád, občasný humor a dokonalé vyčištění hlavy.

janastok
15.06.2021 4 z 5

Dobré čtení. Napínavé, stále se něco děje. Velmi brutální, ale nás, co jsme odkojeni Chrisem Carterem, hnedtak nic nerozhodí. Kate sympatická, svéhlavá, riskující a životů má víc než kočka

Grety
05.06.2021 5 z 5

Kate a John pokračují v práci na případu i na sobě. Místy až moc vytažené do extrému, někdy se zdá, že je Kate nesmrtelná, ale mě to u této knihy nějak nevadilo .

morava
25.05.2021 4 z 5

Rozhodne se pustim i do dalsiho dilu, protoze ano, stejne jako v prvnim dile, me to vysetrovani, a patrani proste bavilo.I kdyz muceni a zneuzivani deti je tema, ktere se asi necte nikomu lehce. Ale protoze autorka proste umi, tak jdu aspon nakounout, o cem ze ten treti dil je, a uz ted se zacinam tesit, az se do nej pustim.

Lolila
19.05.2021 4 z 5

Dobrá detektívka, napínavá od prvých strán...., ale ten záver....tak trochu mi záverečná akcia prišla "odbúchaná",.... veď nejak to vyjde....
Ale aj napriek tomu, určite čítam ďalej:-).... pár nevydarených stránok nevadí...:-) Autorka píše skvele, zaujímavo....tiež oblasť, v ktorej sa detektívky odohrávajú má svoje čaro.

Bax9
04.05.2021 4 z 5

(SPOILER) Po prvním díle ze série jsem se hned pustila do druhého. Kniha je zase skvělá, dobře se čte, je to napínavé.
Jen ten závěr! Ani se tomu Johnovi nedivím, že na ni byl strašně naštvaný. Musím říct, že to bylo psáno na efekt, ano bylo to napínavé (vzhledem k tomu že je v sérii dalších 8 dílů, tak mi bylo jasné, že to dopadne dobře), ale totálně mimo vyšetřovací postupy, jednání na vlastní pěst bez povolání posil, to mě nadzvedlo ze židle, takže proto dávám * dolů. Ale i tak jsem už začala číst třetí díl... :-)

Makůvka
15.04.2021 5 z 5

Super!!! Tak ta byla taky dost dobrá!!! Nemůžu jinak, než se pustit do další knížky ze serie.

asam
15.04.2021 5 z 5

Opět napínavé od začátku až do konce. Brutální vražda v rodině mírumilovných amišů. Náčelnice Kate a její policejní tým pracuje cílevědomě a spěje ke konečnému rozuzlení. Můžeme sledovat všechny kroky vedoucí k vyřešení případu. Konec případu je blízko, vše se ale zkomplikuje a čtenář si s poslední stránkou oddechne.

Terka1975
30.03.2021 5 z 5

Není co dodat, Kate opět má brutální případ a tentokrát hodně brutální. Kate je skvělá, moc jí fandím, akorát je někdy horká hlava a pěkně tvrdohlavá, ale to k ní prostě patří. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Super.

ewisek22
23.03.2021 5 z 5

Tady není o čem. Jako bych se s Lindou vracela "domů". Městečko Painters Mill v Ohiu, náčelnice Kate a její tým - to vše mi přirůstá k srdci a řadí se k mým oblíbeným knihám. Vyvraždění rodiny Plankových je kruté a detailně vykreslené. Děj neztrácí na tempu a graduje.