Modlitba za mlčení

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/big_modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4.4540

Případy Kate Burkholderové 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence

Kniha Modlitba za mlčení

Čmeláček

Výborné, stejně jako první díl.

Metla

Holt se zas jednou budu svými artritickými lokty drát poněkud proti proudu, pardon.
"Slib mlčení" se mi líbil docela dost, přestože jsem měla i několik výhrad. Svižná čtivost druhému dílu zůstala, množství výhrad se zvýšilo. Kate Burkholderová projevovala zhruba tolik vyrovnanosti, jako dočasní "hosté" na záchytce - nenechala bych ji velet ani policajtům ze stavebnice LEGO. Agent Tomasetti je to samé v bledě bledém, ti dva se tak dlouho hledali, až na sebe zbyli. Jsou ve svých traumatech zoufale zacyklení, pohřbení v nich až nad své utrápené hlavy. Autorka tragické události z minulosti hrdinů vystavuje na odiv nadměrně často, opakovaně se v pocitech mizérie rochní. K tomu závislost na alkoholu, kombinace s léky (ovšem žádný výrazný vliv na chování vlivem intoxikace jsem nezpozorovala), brutální zločiny popsané do nechutných podrobností... rozpitvat ještě sociální pozadí každého, kdo se mihne dějem, měli bychom tady tradiční severskou detektivku. Zápletka se drží mustru moderních kriminálek; ničím nepřekvapila a pachatele jsem navzdory bestialitě měla na salámu. Anonymní psychopat bez osobnosti, bez vysvětlení, kde a proč se zlo zrodilo, to mě nebaví. Chci tě/nechci tě techtle-mechtle už mi připadaly iritující, vztah Kate a Johna se nikam neposunul. Největší plus série, tedy prostředí amišů, také stagnuje, nejde do hloubky, nedozvěděla jsem se nic nového.
Jestli třetí díl nepřijde s nějakou pozitivní změnou, přestanu křečovitě přivírat oči, zmasakruju hvězdičky a s "Případy Kate Burkholderové" se rozloučím. 70%

Niu

Nedá se upřít čtivost. Je to detektivka na pomezí děl z per Chrise Cartera a Louise Pennyové, možná i Angely Marsonsové. Je tady malá vesnička, kde se odehrávají ty nejbrutálnější zločiny. A tady ta brutalita opravdu byla. Něco mi ale chybělo nebo neladilo. Obecně mi v knihách vadí nevyváženost, kdy prostor dostávají věci nepodstatné pro dané vyšetřování, zatímco vlastní akce je rychlejší než blesk. Romantická linka se mi líbí, není to přestřelené, je tam napětí, i když já jsem člověk, co se v detektivkách bez této linky obejde. Můj typ na pachatele vyšel. Od začátku lze odhadnout. Bohužel za ten závěr, kdy přemýšlím, zda Kate jedná jako náčelnice, strhávám 2* :o(

Pája699

Jako určitě skvělé pokračování série, i když musím přiznat, že první díl se mi líbil více. Opět to bylo svižné, napínavé, dramatické. Jednu hvězdičku ubrat musím za pro mě krkolomný konec v rozuzlení a i za to, jak vraha dopadli. Tam to moc nezafungovalo :-) Jsem velmi zvědavá, jak to bude pokračovat mezi Kate a Johnem. Další díl si nenechám ujít.

Zuzanak4

Tohle mě ani trochu nebavilo. Měla jsem pocit, že podobný příběh jsem četla už mockrát.

Joyce24

Další díl série s náčelnicí Kate byl opět velmi čtivý, i když alespoň jednoho z pachatelů jsem tušila už od poloviny knížky. Další díl série si po malé přestávce určitě ráda přečtu.

katka.oo

Skvělé čtení, já jsem spokojená a opět díky mým oblíbeným čtenářům, že mě svými velmi kladnými komentáři navnadili číst tuto sérii s Kate z amišského prostředí.

mysce

Musím říct, že Linda Castillo je pro mě objevem roku. Druhý krimithriller s Kate Burkholderovou je opět pecka.
Když policista Skid objeví rodinu Plankových, není to hezký pohled. Co temného se skrývalo za zdmi amišské farmy, že museli být všichni umlčeni?
Do děje jsme vhozeni naprosto okamžitě a při čtení prvních stránek jsem se musela chvílemi uklidňovat a rozdýchávat to, co jsem se dozvídala.
Miluju celý vyšetřovatelsky tým! Moc jsem si oblíbila postavu náčelnice Kate a zamlouvá se mi vztahová linka mezi ní a Tomasettim. Díky tomu oba vyšetřovatele poznáváme hlouběji, dozvídáme se, jak oba přemýšlejí a před čím prchají.
Kniha je skvělá a víte proč? Netušíte, kdo je vrah. Knihu doporučuji všem, kteří rádi přemýšlejí nad dějem, hledají stopy a vodítka vedoucí k dopadení pachatele a jsou u vytržení, když zjistí, že to tak není… :)