Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení obálka knihy
Mé hodnocení:

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4.5460

Případy Kate Burkholderové 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence

Kniha Modlitba za mlčení

Terka1975

Není co dodat, Kate opět má brutální případ a tentokrát hodně brutální. Kate je skvělá, moc jí fandím, akorát je někdy horká hlava a pěkně tvrdohlavá, ale to k ní prostě patří. Kniha je napínavá od začátku až do konce. Super.

ewisek22

Tady není o čem. Jako bych se s Lindou vracela "domů". Městečko Painters Mill v Ohiu, náčelnice Kate a její tým - to vše mi přirůstá k srdci a řadí se k mým oblíbeným knihám. Vyvraždění rodiny Plankových je kruté a detailně vykreslené. Děj neztrácí na tempu a graduje.

Za mne opět velká spokojenost! :-) Autorčina řada s Kate Burkholderovou si mne získala hned od prvního případu a i tato druhá kniha byla výborná. Hned od první stránky je čtenář vtažen do dramatického děje brutálního vyvraždění jedné amišské rodiny. Popisy tohoto řádění jsou opravdu hodně detailní a surové, proto bych knihu určitě nedoporučila slabším povahám. Vyšetřování se začíná rozbíhat na plné obrátky a Kate se sice záhy do rukou dostane deník zavražděné Mary, jejíž osud se zdá být v celém případu klíčový ;-), ale nepomůže jí do té míry, jak by bylo potřeba. I přesto toho hodně odhalí - ale na závěr, kdy už je víceméně jasné, co se zde odehrálo, dojde k poměrně zásadnímu zvratu a Kate se dostane až do ohrožení života. Víc už prozrazovat nebudu, knihu si přečtěte sami, určitě za to stojí ;-). Autorka píše skvěle a já si další Katin případ ujít nenechám ani náhodou :-).

Allys

Tento diel som čítala asi príliš skoro po Sľube mlčania a tým pádom mi tam viac vecí prišlo veľmi sa opakujúcich a vrah bol predvídateľný kúsok za prvou polovicou. V každom prípade je to dobrá detektívka, ktorá sa čítala sama.
Pohľadu do života Amišov bolo pomenej, ale ajtak to bolo zaujímavé a vzťah s Johnom z prvého dielu sa pohol ďalej. Záver ma prekvapil (možno som mala počas čítania len divné obdobie), ale nemala som náladu na nelogické rozhodnutia a porušenia zásad pri vyšetrovaní, len pre efekt totálneho napätia. Prišlo mi to strojené, akoby postavy konali úplne nelogicky len preto, aby sa o ne čitateľ bál. Poslednú dobu radšej súcitím s postavami, ktoré napriek správnym rozhodnutiam a pudu sebazáchovy skončia v háji. Za to 1* dole, inak všetko ok a ako oddychovku odporúčam.
Čo ma prekvapilo, je celkový počet zatiaľ vydaných dielov série 10 a to je mestečko Painters Mill podľa popisu fakt malé, CZ a SK mestečká v tej veľkosti toľko zločinu nemajú snáď všetky dokopy :-)

yetti09

(+ SPOILER) Opět skvělá kniha od autorky. Amišská komunita mě hrozně baví.
Jediné co mi malinko vadilo byl Happy end (stejně jako v předchozím díle), kdy "přítel" Kate, přijede vždy na poslední chvíli, jako princ na bílém koni a Kate zachrání - už zase...? Bylo to trošku jiné než v prvním díle, ale vlastně stejné......
I tak se už nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, za mě jsou tyto knihy prostě TOP!!!

veronika9761

Jednicku rozhodne predcila. Fajnovy cteni.

bigben

Dost brutální vražda a pro ni nechutný důvod...ještěže, je náčelnice tak šikovná...baví mě...dám další díly

Dajine
25.12.2020

Dobrá detektivka, místy i přes vážné téma překvapivě vtipná.