Do posledního dechu

Do posledního dechu https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380542/bmid_do-posledniho-dechu-t4Z-380542.jpg 5 477 140

Kate Burkholderová, náčelnice policejního oddělení v městečku Painters Mill, tentokrát řeší tragickou dopravní nehodu, srážku bryčky a osobního automobilu, při níž je usmrcen amiš a jeho dvě děti, třetí je vážně zraněno. Celý případ je pro Kate o to těžší, že jde o manžela a děti její nejlepší kamarádky z mládí, kdy i ona sama vyrůstala v amišském prostředí. Vyšetřování navíc postupně odhalí, že k srážce nedošlo náhodou, celý incident byl důkladně naplánován. Z dopravní nehody se stává trojnásobná vražda. Aby toho nebylo málo, vyplavou na světlo důkazy týkající se Katiny temné minulosti, jíž se celý svůj dospělý život pokouší uniknout.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Her Last Breath , 2013

Arwen777
17.10.2022 4 z 5

Nedaří se mi číst tuto sérii popořadě, z prvního dílu jsem skočila rovnou na tento a uznávám, že bez znalosti alespoň prvního dílu bych spoustu věcí nechápala.
Nejatraktivnější na této sérii je bezpochyby prostředí Amišů, pro nás v podstatě neznámá kultura, způsob života, zvyky, prostředí a obživa. Vyšetřovatelka Kate, která má amišskou minulost, nám dělá prostředníka mezi naším a jejich světem.
Detektivky Lindy Castillo jsou méně krvavé, co se týká detailů, ale jinak o zločiny a napětí není nouze. Děj je poměrně nabitý událostmi, zvraty, potyčkami a bojem o život. Vše doplněné minulostí postav, ve které hledáme příčiny.
Tento díl začal velmi tragicky, smrtí otce rodiny a dětí. Kate je v případu osobně angažovaná, protože se jedná o rodinu její nejlepší kamarádky z mládí. Mě samotnou závěr a rozuzlení překvapily. Kniha se velmi snadno čte, styl je jednoduchý, spíše kratší věty a stránky rychle ubíhají před očima.
Mohu doporučit, ostatně procenta hovoří sama za sebe. Ideální pro odpočinek.

katasukivasukim
05.10.2022 5 z 5

Přečteno jedním dechem.
Moc se mi kniha líbila,vlastně ,byla to PECKA.

85098211
01.10.2022 5 z 5

Už mi pomalu začínají docházet slova, ale já na tuto řadu s Kate Burkholderovou prostě a jednoduše nedám dopustit ;-). Prozatím se mi líbily všechny případy, ale tento ty předchozí snad ještě dokonce překonal! Začíná dopravní nehodou, při které zahynou otec a jeho dvě děti. Brzy se ovšem ukáže, že se jednalo o cílený útok a důkladně naplánovanou vraždu. Kdo by však měl zájem (téměř) vyhladit amišskou rodinu? Nehodu přežil jen David, nejstarší syn nejlepší Katiny kamarádky z dětství Mattie. Když se nehoda stala, Mattie byla doma, ale přišla o manžela Paula a dvě z jejich dětí. A je na Kate, aby zjistila, kdo za tím vším vězí ;-). Stejně jako tomu už bylo v předchozích knihách, je Kate (mimo jiné) konfrontována se svou amišskou minulostí. Tentokrát ji dožene skoro doslova, protože je zde reálná hrozba, že bude odhalen čin, kterého se Kate dopustila před celou řadou let...
Kniha naprosto předčila má očekávání a já opravdu pevně doufám, že vztah mezi Kate a Tomasettim se bude vyvíjet dál ;-). Rozuzlení případu mě opravdu překvapilo a konec byl doslova šokující, protože jsem ho nečekala ani náhodou. Za to všechno si kniha zaslouží zase plný počet a také velké doporučení milovníkům dobrých thrillerů z neobvyklého prostředí - zde amišů ;-).

Make20
07.09.2022 3 z 5

Příběh neurazí, ale ani nenadchne. Kniha se četla dobře. Vyhovoval mi styl autorčina psaní. Líbilo se mi, do jakého prostředí byl příběh zasazen. Akorát dávná chyba hlavní hrdinky už byla poněkud navíc. Konec knihy byl přitažený za vlasy a oproti celé knize najednou moc akční. Co mě zarazilo, byly gramatické chyby (mi/my)!?!

Pája699
24.08.2022 5 z 5

Další peckový příběh z pera autorky. Děj odsýpá, napětí graduje. Konec sice na můj vkus moc nereálný, ale co…Kate je prostě nesmrtelná :-D Kdo srazil bryčku ve které byl otec se třemi dětmi??? Nooo rozuzlení vás určitě překvapí, teda aspoň mě ano a nechtěla jsem tomu vůbec uvěřit. Na Kate se valí kostlivci z minulosti…jak tohle všechno dopadne? Jednoduše, otevřete knihu a dejte se do čtení .-)

Maky806
15.08.2022 5 z 5

Opět skvěle napsané. Zaujme od první do poslední strany.

hana4834
13.08.2022 4 z 5

Zase dobrý příběh s Kate a Amiši jen ten konec ,budu si muset přečíst další díl

oleg
08.07.2022 5 z 5

Bezva čtení, byla to první kniha od autorky a určitě ne poslední, konec byl velice nečekaný.....

Nelly
07.07.2022 4 z 5

Opět výborný díl s Kate - děj odsýpá, finále jako vždy napínavé a rozuzlení téměř nečekané (chování jedné z postav až těžko uvěřitelné - ale to je možná pro překvapení na konec fajn)...

Formicka93
31.05.2022 5 z 5

Moje první kniha od této spisovatelky, velice čtivé a napínavé až do konce. Určitě si přečtu další pokračování této série.

Niu
27.05.2022 4 z 5

Knížka se četla dobře, jak už to ostatně u této autorky je zvykem. Musím vypíchnout hlavně ten začátek, který mne fakt dostal. Bylo to vylíčeno a popsáno velmi realisticky, bylo mi pěkně ouzko. Celý příběh se mi líbil; dalo by se říci, že je to taková klasika, přece jen v prostředí, kde se příběhy odehrávají, to vyznívá jinak. Nedá se nic dělat, po pěti dílech jsem si už musela zvyknout na to, že tým jde stranou a moc se o týmové práci nedozvíme. Kate skoro nepije, což je plus oproti předchozím dílům a konečně v závěru někdo zůstal naživu. Jak jsem chválila tu romantickou linku v nějakém druhém třetím díle, tady mi už to trochu neštymuje. A na ty "Mlýny" já prostě věřím, někdy to přijde hned, někdy až za spoustu času. Ale ony přijdou.

Janaves
20.05.2022 5 z 5

Opět napětí z prostředí Amišů. Čtivé, napínavé. Příběhy s Kate zatím nikdy nezklamaly.

Pavlina50
01.04.2022 5 z 5

Tragická dopravní nehoda, která zas tak úplně nehodou není a vyleze z ní další „amišský“ zločin, je dalším případem pro sympatickou Kate Burkholderovou.
Stejně jako ostatní díly této série je i tato poutavě psaná, zachovává si svoji standardní kvalitní úroveň, i když jistá šablonovitost se jí určitě nevyhýbá. Oproti jiným thrillerům jsou tyto „amišské“ případy spíš takové klidnější, ne přehnaně drastické, ale současně tu o napětí a drama nouze určitě není. Velká akce se klasicky spouští až téměř v závěru knihy, kdy se Kate opět dostává do velice prekérní situace, která opět ukáže její nesmrtelnost a právě toto mi bohužel připadá už hodně stereotypní.
Ale ten závěr! Odhalení podstaty činu mě opravdu dostalo. Přímého pachatele jsem si tak nějak v průběhu čtení tipla a vyšlo mi to, i když jsem si nedokázala vyfantazírovat žádný uspokojivý motiv k takovému činu. Že byl nakonec tak banální, mě fakt nenapadlo. Právě ta banalita, ten, kdo za tím vším stál v pozadí, a okolnosti vedoucí k takové tragédii mě dostala. Původně jsem chtěla dát čtyři hvězdičky, ale díky tomu konci jsem tu poslední musela vrátit.

Terka1975
25.03.2022 5 z 5

U všech knížek s Kate je o čtivost postaráno, to že zde zemřely děti, mě dostalo. Možná jsem teď na to v této době citlivější, ale Kate to zase pěkné rozmotá a vyjde z toho jako superžena, ovšem na druhou stranu vidíme i její slabosti a stinná zákoutí její povahy. Jinak by byla příliš dokonalá.

mysce
23.03.2022 5 z 5

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové a policejní náčelnice Kate Burkholderová řeší další případ, který se opět točí a dotýká samotných amišů.
Kate je odhodlaná zjistit, kdo zabil manžela a děti její přítelkyně z dětství a toto pátrání ji zavede do nejtemnějších zákoutí lidské mysli a otřese vším, čemu kdy věřila. Kate je tvrdá žena, která se snaží za každou cenu nedávat své city najevo. V tomto díle jí však dožene nejen těžké zklamání, ale také minulost, která by měla zůstat navždy pohřbená
Kniha má to pravé napětí, které od thrilleru očekáváme, a navíc je příjemně odlehčena autorčiným černým humorem, který dobře doplňuje celý příběh.
Děj nepostrádá skvělé stupňování a navíc mě autorka potěšila šokujícím koncem.
Jen tak dál!

Micandy
20.03.2022 5 z 5

Tahle série mě moc baví, člověk se něco dozví i o komunitě Amišů, neměla jsem o nich ani páru. Tenhle díl se v polovině malinko táhl, ale pak se to rozjelo a ten konec byl dobře promyšlený. Určitě si přečtu všechny díly.Doporučuji.
Skvělá autorka.

bigben
27.02.2022 4 z 5

Další případ sympatické náčelnice, která občas neví, co sama se sebou...a opět bavil...rozuzlení a odhalení pachatele až na konci knihy.... ráda si přečtu další

Lolila
18.01.2022 4 z 5

Ďalší prípad, ktorý sa odohráva v zaujímavom prostredí Amišov, sympatické postavy, .... tentokrát som mala tušenie, kto je do toho zapletený.....
No a Kate už patrí do kategórie superhrdinov, ale nebudem sa pozastavovať nad nereálnosťami konania alebo situácií, do ktorých sa dostáva... Nevadí, knihy tejto autorky sa veľmi dobre čítajú.

judith141
28.12.2021 5 z 5

I když se mi tento díl zdál trochu zdlouhavý, opět se mi velmi líbil. A i když jsem si při čtení říkala, že se Kate po každém " fyzickém konfliktu" .."supermansky" otřepe a pokračuje dál, jsem opravdu hodně zvědavá, jak se bude vyvíjet její životní tajemství!

Jenny46
23.12.2021 5 z 5

Záruka dobrého čtení, a proto jsem si sérii oblíbila. Případy Kate jsou napínavé až do konce, autorka má vždy dobře zápletku promyšlenou, všechno do sebe zapadá...
Opět nahlédneme do života a zvyků amišů. I Kate má svá tajemství a bude štastná ve svém osobním životě??? Nechci víc prozradit. Těším se čím nás autorka překvapí v dalších dílech...
I když každý případ je samostatný je lepší číst od prvního dílu, doporučuji

amišové thrillery pro ženy

Linda Castillo
americká, 1960
2014  90%Slib mlčení
2015  88%Modlitba za mlčení
2017  90%Ztracené děti
2016  90%Střípky ticha
2018  91%Do posledního dechu

Kniha Do posledního dechu je v