Smrt krále orchidejí

Smrt krále orchidejí obálka knihy
Mé hodnocení:

Případ inspektora Jacquota
V poklidném provensálském městečku se rázem změní atmosféra. V nedalekém statku jsou brutálně zavražděni příslušníci jedné německé rodiny. Souvisí vraždy se vzácnými orchidejemi, jejichž sběratelem a pěstitelem byl jeden ze zavražděných, nebo sahá motiv až do doby na konci druhé světové války?

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65289/smrt-krale-orchideji-RFG-65289.jpg 4.613

Případy inspektora Jacquota 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

Jacquot and the Waterman, 2005

Kniha Smrt krále orchidejí

petra3597

Jak již bylo zmíněno- autor detailně popisuje francouzský venkov- Provence, ale na mne to ve finále bylo až přehnané. Od detektivky očekávám podrobný popis, ale spíš postav, charakteru, spáchaných činu atd. Dilo na mne působilo až nudně, pasáže a popisy okolí jsem div nepreskakovala očima.
Ovšem zápletka a vůbec ústřední motiv byl zajímavý, přestože by s ním šlo pracovat určitě jinak, lépe...

eiramka
17.05.2020

Tohle je velmi dobrá detektivka a pokud si chcete odpočinout od severských, nechte se zlákat tímto šarmantním detektivem. Moc mne mrzí, že jich nebylo do češtiny přeloženo víc, protože autor má dar vykreslit atmosféru malých francouzských městeček, s napětím sledujete postupné rozkrývání motivů činu a ještě přitom dobře povečeříte přáteli.

woodward
23.11.2015

Pěkná detektivka, i když překlad je odfláknutej, ale za to autor nemůže.

Selinute
18.09.2014

Vynikající detektivka se sympatickým inspektorem Danielem Jacquotem umocněná čarovnou atmosférou jižní Francie. Určite si přečtu i druhou, u nás vydanou knížku od tohoto autora - Smrt mistra