Zázrak svaté Winifredy

Zázrak svaté Winifredy https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43182/bmid_zazrak-svate-winifredy-Wbm-43182.jpeg 4 254 72

Jeden z případů středověkého detektiva, benediktinského mnicha Cadfaela, začíná v den, kdy Robert, převor kláštera v Shrewsbury, zatouží získat ostatky velšské mučednice Winifredy – vlastnictví předmětů tak posvátných prý opatství přinese slávu.

Literatura světová , Detektivky, krimi , Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

A Morbid Taste for Bones , 1977

aninkah
09.06.2016 5 z 5

Můj oblíbený "Cadfael". Odehrává se ještě před knihou "Jeden mrtvý navíc" a politika tentokrát v příběhu nehraje žádnou roli. Ale nechybí vražda, chamtivost, láska, přátelství a samozřejmě ani napětí :-) Jak to nakonec s ostatky Winifred dopadne, to už musíte zjistit sami... Knihy o bratru Cadfaelovi se obvykle dají číst zvlášť, nenavazují na sebe, ale cesta do Walesu pro ostatky je vzpomínaná ještě asi ve třech pokračováních- byla by velká škoda si tento díl nepřečíst- věřte mi :-)

renefer
06.05.2016 3 z 5

Kdybych omylem nezačala číst od druhého dílu - Jeden mrtvý navíc, tak tento příběh by mě nepřesvědčil. Nevím jestli je to rozdílným překladem, ale tento díl prostě u mě neboduje jako další knihy o Cadfaelovi.

Rade
05.12.2015 4 z 5

Detektivka v historickém hávu. Moc fajn, bratr Cadfael je prostě sympaťák…

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Příjemné nenáročné čtení, které mě vtáhlo do děje a a už nepustilo, dokud jsem nedočetla. Mohu jen doporučit všem kteří mají rádi historické detektivky. Navíc autorka je skutečně znalá poměrů a středověké mentality, takže kniha je více méně i po stránce historických reálií pro čtenáře přínosná.

woodward
20.06.2015 5 z 5

Moc příjemné čtení - a to platí o celé sérii Případů bratra Cadfaela. Opět se potvrzuje, že autorova erudice, znalost prostředí, problematiky, doby atd. hraje velikou roli - samozřejmě pokud dotyčný autor umí psát. Paní Pargeterová to umí, kromě příběhů o bratru Cadfaelovi napsala řádku detektivek pod pseudonymem Ellis Peters, nemluvě o jejích vážných historických románech. K tomu má vzdělání historičky a navíc píše o historii rodného kraje. Shrewsbury a anglicko-velšské pomezí důvěrně zná. Překlady Zuzany Ceplové, Stanislavy Pošustové a Zory Wofové taky nemají chybu - což vzhledem k námětu není v dnešní době zcela samozřejmé. Plný počet hvězdiček.

jaja1989
17.04.2015 5 z 5

Jaké rozhodnutí je to správné?
Detektivka, která vás rozhodně nebude nudit.

marlowe
28.02.2015 5 z 5

Velice příjemné počteníčko – a jak nevyhledávám historické romány, do dalších dílů Cadfaela se pustím s ohromnou chutí…

Katy007
21.07.2014 5 z 5

Super! Nechci si dělat závěry z jedné knihy ale myslím, že jsem objevila dalšího svého oblíbeného detektiva. Příběh je dobře napsaný a nepřipadal mi nějak moc rozvláčný či zdlouhavý.

Tiama
15.10.2013 5 z 5

Žádný nervy drásající thriller, ale příjemné a nápadité počtení. Líbil se mi ten lidský přístup bratra Cadfaela k celé situaci...

tenax
14.08.2013 5 z 5

Mistrovsky napsaná historická detektivka, někdy mylně označovaná jako čtvrtá, ale správně první ze série. Skvělé čtení, napínavé, vtipné, navíc s historicky věrnými reáliemi benediktinského řádu a života ve 12. století.

Jančislava
16.04.2013 5 z 5

Mě se opět líbila. Pokud si dobře vzpomínám, byla první co jsem četla a nalákala mě na další

DagmarM
27.03.2013 3 z 5

Na můj vkus hodně rozvláčné.