Pokání bratra Cadfaela

Ve zvratech války mezi Štěpánem a Matyldou se zradou dostane do zajetí třicet Matyldiných rytířů, mezi nimi Cadfaelův syn Olivier de Bretagne. Všichni ostatní jsou vykoupeni, jen Olivier zůstává nezvěstný. Pro Cadfaela to znamená životní krizi, v níž se rozhodne opustit klášter a jít pátrat po ztraceném synovi.

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43186/big_pokani-bratra-cadfaela-ttl-43186.jpg 4.870

Případy bratra Cadfaela 20.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

Brother Cadfael's Penance, 1996

Kniha Pokání bratra Cadfaela

alekis
26.12.2021

Čekala jsem cokoliv, ale toto ne, konec prostě korunuje dílo. Tento příběh byl zase trochu o něčem jiném. Nemůžu než vzdát hold autorce, že v celkem dvaceti knihách udržela takovou úroveň - a ta poslední byla opravdu pecka!
Nedovedla jsem si vůbec představit - podle anotace - jak se obstarožnímu mnichovi Cadfaelovi podaří zachránit zajatého syna - a podařilo se mu toho mnohem víc! Hodně dobrý příběh, vskutku. Mimo jiné - popis obléhání a dobývání hradu neměl chybu.
Přečetla jsem celou sérii, která podle mého vkusu byla vynikající... a teď se doufám otočím někam jinam, jiným směrem a k jiným tématům... pokud příznivý vítr zavane... :-).

Trudi806
03.11.2021

A je po všem. Nemám ráda nekonečný série, dost jsem se těšila, až to celé dočtu, a i když už to často bylo pořád stejný (vražda a nová milenecká dvojice na obzoru), tak chybět mi to bude (znova čtu dost nerada), pár dílů by to ještě uneslo.

kapr
01.11.2020

Pro mne knihy této série znamenají více, nežli tvorba Agáty Christie.

surikata246
05.10.2019

Tato vyprávění jsem měla velmi ráda a chci si další knihy ze série přečíst, které jsem ještě nečetla. Jeden příběh jsem viděla v televizi a zaujal mne.

martina.culik
12.01.2019

Nečetla jsem ostatní knihy ze série, takže možná proto jsem měla z počátku problém zorientovat se ve všech postavách. Po chvíli se to ale srovnalo.
Historické příběhy mám ráda a zde byly dobře popsané způsoby vyjednávání a dobývání sídel. Bylo zajímavé pozorovat, jak i s nepřítelem se jedná se ctí a respektem.
Je dost pravděpodobné, že se podívám i po ostatních dílech.

Eicherik
10.09.2017

Nádherné zakončení celé série s bratrem Cadfaelem. A když se nám bude po tomhle světě stýskat, není nic jednoduššího, než opět sáhnout po prvním dílu.

konicekbily
25.06.2017

Škoda, že zajímavá řada detektivek z britské historie je u konce.

aninkah
06.12.2015

Je velká škoda, že tento případ je poslední. Rozhodně me ale nezklamal, ba naopak. Nechybí zrada, vyšetřování zákeřné vraždy, přátelství, odpuštění.. Tento Cadfael má (dle mě) i výborně propracované postavy, které mají své vlastní pohnutky a chování. Nic není černé, ani bílé. A víc neprozradím :-)