Jeden mrtvý navíc

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhý případ bratra Cadfaela. Píše se rok 1138. Král Štěpán se právě zmocnil vlády nad Anglií na úkor své sestřenice Matyldy a trestá každého, kdo stál na její straně. Pohroma se nevyhne ani městu Shrewsbury, kde je ortel vynesen nad čtyřiadevadesáti vzbouřenci. Úkolu zaopatřit mrtvé se ujme bratr Cadfael, mnich bylinkář ze zdejšího benediktinského kláštera, záhy však zjistí, že mrtvol je devadesát pět jedna tedy přebývá. Od toho okamžiku podniká Cadfael dobrodružné pátrání jak po lstivém vrahovi, tak po pokladu vzbouřeného šlechtice FitzAlana. Věrného pomocníka přitom dostává v osobě mladé Godith, která se pro svoji příslušnost k rodině Štěpánových protivníků musí v klášteře skrývat před královými pacholky i před svým tajemným a vychytralým snoubencem. Že by vrahem byl on? Nebo někdo jiný z královy družiny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43181/big_jeden-mrtvy-navic-Rno-43181.jpg 4.3173
Série:

Případy bratra Cadfaela 2.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

One Corpse Too Many, 1979


více info...
Nahrávám...

Komentáře (36)

Kniha Jeden mrtvý navíc

stanislava9718
17. května

Tento díl - Jeden mrtvý navíc, se mi líbil víc než ten první. Byl i zfilmovaný a možno i ten film tomu dílu dal plus za mě. Příběh z doby boje o moc mezi Matyldou a Štěpánem měl zápletku a objevil se Hugh Beringar, zpočátku přísný, ale společně s Cadfaelem, vše vyřeší.

madem
07. května

Pro mě první setkání s bratrem Cadfaelem. Dost dlouho mi trvalo, než jsem se začetla. Ztrácela jsem se i v tak jednoduchém ději. Prostě mi nesedl styl vyprávění. Pak se to zlomilo a konec mi rychle utekl.


kolacky
03. března

Na scénu vstupuje Hugh Beringar! Opětovné čtení oblíbené série.

PREBURDA
24. ledna

Příjemné historické detektivní počtení. Děj vás vtáhne do knihy a prožíváte příběh se všemi aktéry společně.

Bakana
09. ledna

Až na tu dvojitou love story, na můj vkus zbytečně předvídatelné a patetické, skvělý příběh. Napínavé, hlavního padoucha bych tedy netipovala (ale v tomhle jsem vždycky úplně mimo), a z Hugha, který mi připadal hodně ambivalentní, se nakonec vyklubal velkorysý sympaťák. Asi to nebude moje poslední knížka z téhle série.

Allena24
02.10.2022

Poslouchala jsem audioknihu parádně namluvenou Pavlem Soukupem. Pro mne úžasné znovushledání s bratrem Cadfaelem. Opakování příběhu po letech bylo milé až pohádkové.

malpet
25.07.2022

Historické detektivky nejsou zrovna můj šálek čaje, ale když už jsem se k téhle knize dostal ve formě mluveného slova, dal jsem jí šanci, a rozhodně nelituju. 4 hvězdičky.

E_Lan
21.05.2022

Velmi milé zábavné překvapení. Tento druh příběhů nevyhledávám, ale toto je příjemné lehké čtení se sympatickými hrdiny i zloduchy. Super! Navíc v audio verzi od pana Soukupa výborně namluvené.

1