Jeden mrtvý navíc

Druhý případ bratra Cadfaela. Píše se rok 1138. Král Štěpán se právě zmocnil vlády nad Anglií na úkor své sestřenice Matyldy a trestá každého, kdo stál na její straně. Pohroma se nevyhne ani městu Shrewsbury, kde je ortel vynesen nad čtyřiadevadesáti vzbouřenci. Úkolu zaopatřit mrtvé se ujme bratr Cadfael, mnich bylinkář ze zdejšího benediktinského kláštera, záhy však zjistí, že mrtvol je devadesát pět jedna tedy přebývá. Od toho okamžiku podniká Cadfael dobrodružné pátrání jak po lstivém vrahovi, tak po pokladu vzbouřeného šlechtice FitzAlana. Věrného pomocníka přitom dostává v osobě mladé Godith, která se pro svoji příslušnost k rodině Štěpánových protivníků musí v klášteře skrývat před královými pacholky i před svým tajemným a vychytralým snoubencem. Že by vrahem byl on? Nebo někdo jiný z královy družiny?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/43181/big_jeden-mrtvy-navic-Rno-43181.jpg 4.4126

Případy bratra Cadfaela 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Mladá fronta

One Corpse Too Many, 1979

Kniha Jeden mrtvý navíc

Naias

Ak to porovnám s prvým dielom, v podstate je to to isté v bledomodrom, zase som sa z histórie príliš veľa nedozvedela. Pred detailným popisom miestnej krajiny by som dala prednosť detailnému popisu života miestnych ľudí a to nehovorím o tom, že na detektívne pátranie by stačil tak tucet strán. Kniha je to zaujímavá a brat Cadfael je osobnosť, ale ja som čakala historickú detektívku a nie historickú dobrodružku, navyše s mierne presladenou milostnou linkou a melodramatickým vopred jasným koncom.

cukrovka

Velmi čtivá a zajímavá historická detektivka.

tereza1198

Parádní středověká detektivka. Bratr Cadfael se věnuje víc vyšetřování a zahrádce než náboženství. A jde mu to skvěle. Napínavé do poslední chvilky. Největší zábava byla s chytrým a záludným Hughem.

Anasa

Doposlechnuto a zařazeno mezi mé nejoblíbenější audioknihy. Nechybí nic - zákeřná vražda, skrývané tajemství, přetvářka a skrývaná totožnost, láska - a třešnička na dortu: četba Pavla Soukupa.

Chesterton
22.09.2020

Návrat po mnoha letech v podobě audioknihy s Pavlem Soukupem, který se nechal zlákat k hodně šílené fotce na přebalu, ale pokud jde o interpretaci, je to o sto procent lepší než Winifreda.

Humor, lidská zralost i životem otřískaná moudrost a víra, ale zejména soupeření Cadfaela s Hughem, který zde přichází na scénu (snad trochu na úkor pátrání?)....to vše mě stále baví.
Četla jsem celou sérii v době, kdy vycházela poprvé a za mě vůbec nestárne!

Ellis Peters umí napětí, logiku vyšetřování, ale i atmosféru. I podruhé jsem si užila jemné poselství lidskosti a moudrého řádu světa v souboji dobra se zlem, které klidně může mít náznak pohádky pro dospělé. Třeba v závěrečném Hughově rytířském souboji :o)

Pavlnka
19.04.2020

Pěkné a poklidné čtení. Líbí se mi vykreslení tehdejšího života

31.03.2020

(audiokniha)
Musím přiznat, že Pavel Soukup této detektivce definitivně dodal na zajímavosti, protože knihu načetl absolutně na jedničku ;-). Jinak se jedná zase o další poutavý případ mnicha Cadfaela, který si tentokrát přizve k vyšetřování mladou šikovnou holčinu Godith :-). Tedy, ne že by to bylo zrovna z jeho strany dobrovolné - ona se totiž v převleku za chlapce vetře nejen do jeho blízkého okolí, ale záhy i do jeho přízně ;-). Cadfael je však nakonec (určitě) rád, že se mu Godith do cesty připletla, protože je mu v jeho práci zdatnou pomocnicí. A nakonec se jim společnými silami podaří případ rozřešit. Jak taky jinak, že? :-) A já knize dávám nejen plný počet, ale i doporučení všem milovníkům klasických detektivních příběhů...

Tantalis
21.07.2019

Trocha politiky, ale ne tolik, aby člověka otrávila. Kořením tohoto dílu je setkání bratra Cadfaela s mužem stejně bystrého úsudku a z toho vyplývající úsměvné, ale zároveň i napínavé momenty příběhu.