Případů se ujímá Jeeves

Případů se ujímá Jeeves https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8401/pripadu-se-ujima-jeeves-8401.jpg 4 157 22

Jeeves série

Osm povídek. První ze svazků povídek znamenitého anglického humoristy, v němž se setkáváme s komorníkem Jeevesem, který se stal ztělesněním laskavého, nápaditého a hřejivého Wodehouseova humoru.

Literatura světová , Humor , Povídky

Vydáno: , Ivo Železný

The World of Jeeves , 1967

janina66
06.10.2022 5 z 5

Skvělá vtipná oddychovka s výborným humorem.
Audiokniha, velmi dobře načtená.

Bakana
27.05.2022 5 z 5

Přestože Wodehouse má i lepší kousky, pořád je to vtipné. Mám ráda anglický humor a knížek, které mají prostě jen pobavit, je hrozně málo.

Ivan F
28.02.2021 4 z 5

Kniha, ktorá vyslovene pohladila moju čitateľskú dušu a pomohla mi preklenúť čítanie inej knihy, ktorá ma nebavila (to je daň za to, že si prečítam väčšinu kníh v rebríčku Top 100 tu na DK). Zato príbehy komorníka Jeevsa ma vyslovene bavili a tento druh láskavého humoru mi vyložene sedí. Ok, nie všetky poviedky sú top, avšak poviedky Bingo a další drahoušek, Jeeves a umaštěnec alebo Případu se ujímá Jeeves sú, naopak, pomyselnými topkami. K tomu rádoby filozofické úvahy o sebe samom Jeevsovho pána Bertie Woostera podtrhujú vyznenie poviedok, no a samotným komorníkom prenášané "Zaiste, pane", "Ako si želáte, pane" v situáciách, kedy je nad slnko jasnejšie, že o svojom zamestnávateľovi nemá príliš vysokú mienku, sú tým najlepším balzamom na dušu, skúšanú súčasnou situáciou.

m_martina
02.09.2020 5 z 5

Pro pobavení je kniha jako stvořená. Nic náročného, ale autor píše lehkým perem a já se u jeho příběhů vždycky skvěle pobavím.

Janniska
20.07.2020 5 z 5

Parádní oddychovka.Má to sice už vousy,ale tohle nezklame stejně jako Saturnin.Angličtí dacani vyživování svými strýčky a tetičkami a do toho geniální komorník , který vyřeší jakoukoliv habaďůru.

JP
02.03.2020 2 z 5

Já nevím. Všechny tyhle humoristické klasiky mě absolutně míjejí. Jeeves je něco jako Saturnin. A ten mě taky absolutně minul. Lehké a lidské čtení, ale pro mě osobně nezáživné.

"Myslíš si, že Lancelot, nebo Sir Galahad by předstírali, že si vyvrtli kotník, kdyby to vypadalo, že boj je kapánek tvrdý?"
"Myslím, že jo, jenom se o tom nepíše."

4444913
18.08.2019 5 z 5

Anglie je moje téma(snad kromě jídla)a i tento humorný pohled na vyšší třídu potěšil,pobavil a stále zůstává po ruce.Všechny Jeevesovky mám moc ráda.

pepa4081
12.08.2019 5 z 5

Knížky pana Wodehouse mohu číst stále znovu, především ty se sluhou Jeevesem. Milý, místy trochu škodolibý humor. To je i případ těchto devíti povídek. Klasika humoru – doporučuji.
Nanejvýš uspokojivé.

druzickaster
17.11.2018 4 z 5

Anglický bratranec našeho Saturnina je vskutku pozoruhodný chlapík, ovšem autor jej vcelku upozadil a do popředí vystrčil rozmazlené budižkničemy, kteří mě sice doháněli k slzám, ale ne slzám smíchu. No posléze zkusím další příhody Jeevese, ale momentálně si dám pauzu.

babystar
28.07.2018 4 z 5

Prázdninová oddechová četba o "trampotách" anglické zlaté mládeže 20. či 30. let 20. stol., které vyřeší "vševěd" komorník. Psáno s typickým anglickým suchým humorem, který tak potěší.

ComposeAdela
10.05.2018 4 z 5

Tahle várka povídek s Jeevesem mě celkově zas tak moc nenadchla, ale rozhodně tam byly perly. Za mě jsou zkrátka lepší romány.

TomHr
25.04.2018 4 z 5

Uznávám, nejedná se o ohromující literární skvost. Ale jako oddechovka je tahle knížka, a ostatně i další Wodehousovy knihy nejen s Jeevesem, naprosto ideální. Zkrátka když chcete vypnout a jenom se nechat příjemně bavit, sáhněte po Jeevesovi!

Ali_xy
12.01.2018 5 z 5

Úplně náhodou jsem na tohoto autora narazila. A protože zbožňuji Saturnina, nemohla jsem si to nechat ujít! Bavila jsem se skvěle, anglický humor je mi blízký. Je pravdou, že jsou příběhy čtivější a příběhy které se víc táhnou, ale pointa je vždy výtečná :) Jeeves je takovým Saturninovým bratránkem :)

Marla
10.08.2017 5 z 5

Báječné, anglicky humorné počteníčko!

bgott
25.04.2017 4 z 5

Některé z povídek vás "podšprajcují" jako anglický čaj, jiné jsou druhým až třetím výluhem. Celkově však slušná oddechovka.

Zmiu
16.10.2016 3 z 5

Náhodou jsem narazila na knihy o Jeevesovi, tato je první, kterou jsem si přečetla. Dozvěděla jsem se, že Jeeves je takový předobraz Saturnina, tak jsem se z chutí začetla. Jde o celkem vtipné povídky, ale že bych se válela smíchy a knihu přečetla jedním dechem, to taky ne. Přečetla jsem ji během několika měsíců, když jsem zrovna někde čekala a neměla jsem co dělat. Ale na další knihy se asi někdy mrknu.

woodward
17.10.2015 5 z 5

Povídkových knížek o Jeevsovi jsem přečetl několik, jenže si nepamatuju, co jsem četl česky a co anglicky a z českých titulů si vzpomínám jenom na tenhle. Saturnin je docela určitě Jeevsovým příbuzným nebo možná derivátem. Ovšem Wodehouse Jeevse nikdy do románu nedotáhl a Saturnin je samozřejmě skrz naskrz český produkt. A obojí je báječná sranda.

Merlinit
19.03.2014 5 z 5

Další heverovka z pera P.G.Wodehouse.

aneleh18
17.03.2014 5 z 5

Dávám 5 hvězdiček. Důvodem je skutečnost, že tuto knihu mám v docela dezolátním stavu, který nutně musel vzniknout častým používáním. Pro mne nejlepší dílko oddechové literatury, čtu vždy když mám splín, nebo nemám náladu na čtení "těžších" kalibrů.

amyver
12.06.2013

jako u většiny jeho povídek...jedna slabší,další pak pecka.Jak zmínil Dusty ,Freddie dostal i mě :-D