Případ zakopaného budíku

Případ zakopaného budíku https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23917/bmid_pripad-zakopaneho-budiku-0iy-23917.jpg 4 44 5

Perry Mason série

Detektivní příběh, ve kterém Perry Mason odhaluje pachatele zdánlivě jasného zločinu v horské chatě v kalifornském údolí. Obětí zločinu je v tomto případě podvodník, který zpronevěřil svému tchánovi značnou peněžní sumu a krátce na to byl nalezen mrtvý v loveckém srubu. Proč byl blízko místa vraždy v zemi zakopaný budík? Pro edici deníku Lidové noviny vydalo nakl. Euromedia Group.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Euromedia

The Case Of The Buried Clock , 1943

pepa4081
14.04.2023 4 z 5

Další zajímavý příběh s Perry Masonem.
Velmi uspokojivé.

DzordanoChruno
20.03.2023 2 z 5

Celý čas som bol rozhodnutý dať najvyššie hodnotenie. Ale ten hlúpy záver prekazil môj zámer.

haki34
29.01.2023 4 z 5

"Nevál skoro žádný vítr a z vrcholků borovic se neozývalo ani nejjemnější šumění. Nebe bylo bez mráčků a modré. Hory se valily v pastelových vlnách až na místa. kde se ven prodíraly příkré skalní útesy podobné lesknoucím se věžičkám. Harley si opřel hlavu dozadu do polštáře z borového jehličí, přimhuřil oči a zažíval tu náhlou vlnu únavy, která přepadá člověka, jehož zásoby energie podrylo zranění............Tik tik tik tik tik tik tik tik" .
milé překvapení z knihobudky..série Lidových novin, kterou jsem kdysi sbírala a nedosbírala...Maltézsky sokol stál za prd, takže o to víc potěšil budík !! Gardnera čtu zřídka, ale knihobudky jím bývají hojně zásobené..tahle detektivka měla příjemné kulisy - horská chata... spoustu osob v ději, kde nejsympatičtější byl (samozřejmě kromě Perryho Masona) kolega - pozorovatel zvěře s fotopastmi - neskutečná makačka s technikou v té době... a samozřejmě bohatý propletenec postav, možných motivů, vztahů... zápletku Perry vyřeší, nakonec nám vše odvykládá a pak jen přijde zadavatel zakázky a jedou větou potvrdí, že vše se opravdu stalo, jak Perry řekl...
fajn oddechovka, doporučuji !
p.s. a třeba si jako já rozšíříte obzor siderickým časem ;)

astroweb
31.10.2017 1 z 5

Po dlouhé době jsem si dopřál jednoho Gardnera, ale zase na dlouho dobu mám v duši klid, vím, že to není pro mě. Spletité, takřka pražádná psychologie postav, jen samé důkazy a důkazy. Moc klasické, už jsem si zvykl na jiný způsob.

felia
10.09.2017 3 z 5

Od Gardnera je to slabší věc. Potěšitelná je především autorova stručnost. Současní ploditelé detektivek píší knihy čtyřnásobně tlusté, aniž by v nich bylo více myšlenek, ale krve je v nich podstatně víc.