Případ sváteční sukně

Případ sváteční sukně

Druhá a bohužel poslední knížka o Peregrinu Kameníkovi, mistru obojího práva ve středověké Praze, jeho schovance Adéle Strýcové a Pavlu Drakovi, lazebníkovi. Je jistě jen náhoda, že nám jména připomínají jiné fiktivní detektivní postavy...

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/246016/pripad-svatecni-sukne-DPC-246016.jpg 4.326
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, X-Egem

Tydvik

No, ona to klasická historická detektivka tak úplně není, i když se odehrává v kulisách středověké Prahy.
Spíš ji beru jako originální poctu E. S. Gardnerovi. Inspirace Perry Masonem je patrná nejen ze jména hlavního hrdiny. Postavy se také často chovají velmi současně.
Takže určitě doporučuji, nejen pro ten zajímavě ztvárněný nápad. Kniha je dobrou detektivkou i sama o sobě.

milunka21

Skvělá čtivá a vykreslení tehdejší doby dokonalé. Kniha mě bavila, jen mě mrzelo, že jsem ji tak rychle zhltla.

Milli
10.08.2016

Pěkná historická detektivka ,líbí se mi popis života obyčejných lidí ve středověku a věru nebyl jednoduchý ...

eva.haf
22.06.2016

Kniha mě velmi bavila. Objevné pro mě bylo líčení obyčejného života ve středověku. Musím pochválit i zápletku.

Iwíček
18.06.2016

Tato kniha je velice zajímavá. Sice se mi zpočátku nejevila moc dobře, ale pak najednou bum a super čtivý příběh. Těším se na další shledání s autorem.

Pavel Šoltész

Pavel Šoltész