Případ skončil v pátek

Případ skončil v pátek https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67241/pripad-skoncil-v-patek-67241.jpg 4 23 7

Podezřelá ztráta dvou miniaturních radiotelefonních přístrojů, vynálezu českého inženýra, je předmětem detektivního příběhu, v jehož popředí vystupuje skupina odvážných pražských chlapců..

ZuzanaK.
18.05.2022

V dnešní době už to pro děti nemůže tak dechberoucí jako v době vydání, protože takový radiotelefon vidí všude. Příběh pro mladší školáky je svižný, nenudí.

tektit
14.12.2020 3 z 5

Roztomilý příběh pro dětské čtenáře.

Ethys
22.10.2020 4 z 5

Pekny pribeh pro starsi deti.

encyklopedie
12.10.2020 5 z 5

.......dokonalá nostalgie.....jedna z prvních Karavan co jsem přečetl
tady musím 100%
Kdyby byl čas tak to přečtu znovu.....

katushah
14.01.2020 4 z 5

Mám jí do čtenářské výzvy a velmi mně překvapila. Pohodové počteníčko.

Turlogh
13.09.2018 4 z 5

Příjemná dětská detektivka od Sváti Hrnčíře skvělého to pana spisovatele. Zajímavé je, že Sváťa již v roce 1959 předpověděl budoucnost mobilních telefonů a dokonce i zvonění anebo vibrace. Tři chlapci zvaní Petronil, Robinson a Jirka se ocitnou přímo uprostřed záhadného zmizení nového převratného vynálezu. Do akce se zapojí kromě dětí i bezpečnost a nadporučík Rýdl objasní v závěru celý případ. Originální je v závěru příloha s Petronilovou přednáškou o vynálezu přenosného kapesního telefonu, Robinsonovy zápisky o historii pravěku a mapa míst zmíněných v příběhu, který se odehrává v Praze, tuto nakreslil Jirka Domkář. Povedené dílko, zábavné a docela čtivé.

babicka_amalka
16.02.2017 5 z 5

četla jsem ji někdy v osmi letech - a byla to pro mě zábavná detektivka; tehdy se mi to líbilo;