Prípad „Punktičkár“

Prípad „Punktičkár“ https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29151/pripad-puntickar.jpg 3 6 1

Detektívny román získal cenu Najlepší titul z celoštátnej produkcie nakladateľstva Magnet.

ludek.n
12.03.2020 2 z 5

Schusterův Případ „Puntičkář“ je tak trochu budovatelský román, trochu detektivka a navrch ještě sociální studie poměrů ve stavebnictví z dob, kdy se náš stát ještě holedbal zkratkou ČSSR a věrným přátelstvím se Sovětským svazem. Tehdejší přísné cenzorské klice se nejspíš zdálo, že Schuster píše nějakou fantastickou alegorii z oblasti sci-fi, jinak si totiž nedovedu představit, jak je možné, že jejich bedlivému oku utekly všechny ty reálně popsané rozkrádačky, melouchy, vily stranických funkcionářů, zfalšované kontrolní a revizní zprávy, projekty, jimiž se nikdo neřídí, termíny, které nikdo nedodržuje… prostě výkladní skříň podvodů, lajdáctví a nepravostí, které se reálně děly, ale kterými se naše tehdejší socialistické zřízení chlubit určitě nechtělo. Z dnešního pohledu četba jen pro zasvěcené pamětníky, mladším ročníkům Schusterův Případ nejspíš nic neřekne a prozívají ho od začátku do konce.

české krimi české detektivky

Rudolf Schuster